[All] 18x8,5 ET 60

Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Panowie a felga o szerokosci 8.5 cala i wysokosci 18 calow z et 60 wejdzie do C4 :?: :?: :?: :?:


Taka o http://moto.allegro.pl/show_item.php?it ... d00be2ff62
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 19:58 przez Piana_sta, łącznie zmieniany 1 raz.
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Piana_sta, w serii bez dystansu napewno nei wejdzie...w aukcji zreszta jest napisane ze dystanse zmieniaja na et dopuszczalne do c4.
oglądałem aukcje i cena byla atrakcyjna dopoki nie doszlem do miejsca gdzie jest napisane ze cana wylicytowana jest za 1 sztuke a sprzedaje w komplecie..mysle ze te 3k pln dojdzie.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Butterbean, Nie wiem czy kiedy kolwiek ktoś sie zaintereuje całym kompletem ponieważ napisałem do Pana od tej aukcji że chciałbym się dowiedzieć jaka jest data opon i odpisał mi tak :

:arrow:
Witam!

Data produkcji opon to: 2x 3296, 1x 3206, 1x 3186.

Pozdrawiam!

I nie wiem czy dobrze mysle ale lekko starawe te gumy :?: :?: :?:
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

2600 wychodzilo wg ceny wystawionej.
minimum 300 za dystanse.
minimum 100 za sruby
zostaje 2200
kwestia ceny opon
do chyba 4 czy 5 lat opony sa traktowane jako nowe,potem nalezy sie upust w cenie.
pal licho porownaj 5-6 letnie yokohamy do nowych chinczykow.a za 300 sztuka za 18 tez jest mega cena..
wiec 1200zl opony.
tysiak za nowe felgi 18 nie china to jest poldarmo.podkreslam nowe!!!
wiec po skalkulowaniu nie wychodzi tak zle.
Ostatnio zmieniony 2012-04-07, 20:33 przez Butterbean, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Osobiscie bałbym się jeżdzić na 5 lub 6 letniej gumie nawet jak by była ze złota. Co prawda nie miałem do czynienia z Yokohamą aczkolwiek według mnie pewne ryzyko istnieje.

Odnośnie samych felg ktore sa piekne i dystansów to jak sam juz napisales okazja jest musze to dobrze przemyslec. Jak narazie moje jeszcze sie nie sprzedały a we wtorek ma przyjechac klient. Jak pojda rozwiniemy tematy alusow Intry!
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Mareek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 517
Rejestracja: 2011-06-27, 22:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Piaseczno

Post autor: Mareek »

Podzieliłem temat w którym zaczęła się dyskusja o tych 18stkach bo nie miała za wiele wspólnego z tamtym tematem.

Co do samych kół:
- polecam 18stki jeśli jeździsz po równych drogach
- na szerkość 8,5 dedykowana jest sporo szersza opona (pewnie z 255) która z kolei bardzo nie lubi kolein i nierówności. Do tej felgi kapeć 225 to już spory naciąg i trudno będzie zachować felgę w takim pięknym stanie bo opona nic nie chroni rantów.

5-6 letnia guma to jeszcze nie taka staruszka i ja bym się nie obawiał o ile nie ma uszkodzeń, nie jest sparciała i da się ją sensownie wyważyć. Dziwne te daty produkcji opon.. każda z innej parafii i to najmłodsza ma chyba 6 lat a najstarsza z 86roku???

Może zapytaj sprzedawcy ile by było za komplet bez opon?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Mareek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Piana_sta, stary to ile ty jezdzisz na oponach?2-3 lata i utylizacja?

Pakowanie, przechowywanie i transport ogumienia reguluje także polska norma PN-C-94300-7, która zaleca nie przekraczanie czasu przechowywania trzech lat od daty produkcji.


wiec potraktuj te opony jako 3 letnie w magazynie i 3 letnie uzywane z zerowym zuzyciem bierznika..
nie rob scen :mrgreen: :mrgreen:
cytat z continentala
Zwróćmy uwagę, że cały czas mówimy tylko o dacie produkcji, ponieważ opony, w porównaniu np. do wyrobów spożywczych, nie posiadają daty ważności, gdyż nie są produktem łatwo psującym się. Opony starzeją się na skutek fizycznych i chemicznych procesów, takich jak promieniowanie UV, wilgotność, ciepło i zimno, itd. Aby przeciwdziałać tym zjawiskom, mieszanki gumowe, z których wykonane są opony zawierają substancje zapobiegające reakcjom, które zmniejszają właściwości użytkowe opon. Dzięki temu mamy gwarancję, że opona składowana w prawidłowy sposób nawet przez wiele lat, dzięki swym odpowiednim właściwościom, zachowuje cechy nowej opony.
Co godne uwagi i warte podkreślenia, gdyż bardzo obrazowo wskazuje, jak małe znaczenie ma wpływ wieku opony ma jej jakość. W przypadku nietypowych rozmiarów opon ultra high performance, na przykład tych przeznaczonych do bardzo drogich samochodów, montaż ogumienia z bieżącej produkcji jest majczęściej fizycznie niemożliwy. Sprzedaż tych aut liczona jest w ciągu roku w sztukach, co za tym idzie opon też. Przyczyna jest prozaiczna - proces produkcyjny wymusza wytworzenie minimalnej ilości produktu. Bywa, że niektóre rozmiary opon produkowane są raz na rok lub nawet rzadziej i nie zmienia to faktu, że montowane po roku czy dwóch nadal spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Zdarza się więc, że dla uzytkowników Porsche, czy Ferrari nie ma opon nowszych niż dwuletnie, gdyż tak zaplanowana jest produkcja.
Według informacji Niemieckiego Stowarzyszenia Serwisów Oponiarskich przygotowanej we współpracy z producentami opon, poprzez pojęcie "właściwego składowania opony" rozumiemy fakt, że opona, która była prawidłowo przechowywana przez maksymalnie 5 lat uchodzi za oponę nową, a co za tym idzie jej zdolność do zastosowania nie zmniejszyła się. Sprzedaż i montaż takich opon z technicznego punktu widzenia nie powoduje żadnych zastrzeżeń.
Zgodnie z Polską Normą PN-C94300-7 "Ogumienie - pakowanie, przechowywanie i transport" opony do 3 lat od daty ich produkcji mogą być swobodnie wprowadzone, magazynowane, dystrybuowane i sprzedawane, zachowując jednocześnie wszystkie swoje parametry w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji. Jednocześnie zgodnie z ustawą (Dz. U. 02.141.1176 z dnia 27 lipca 2002 r.) "O szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej" oraz w myśl stosownej zmiany Kodeksu Cywilnego, każdemu konsumentowi przysługuje dwuletnia gwarancja na zakupione opony, liczona od daty ich zakupu. W zawiązku z powyższym bezpieczeństwo eksploatacji opony jest formalnie zagwarantowane końcowemu użytkownikowi przez okres 5 lat od daty produkcji opony.
Mając na uwadze satysfakcję z naszych produktów, Continental również udziela na swoje opony 60-cio miesięcznej gwarancji od daty ich produkcji. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że kilkuletnia nowa opona jest pełnowartościowym produktem, który możemy bezpiecznie użytkować.

[ Dodano: 2012-04-07, 22:17 ]
sorry gregory nie dojrzalem tych opon z numerem 86 i 96.sprawdzilem ze te opony chyba byly juz wtedy produkowane bo znalazlem jakas wypowiedz goscia z 2004 roku ze ma takie 5 letnie opony...

[ Dodano: 2012-04-07, 22:21 ]
sprawdz dokladnie jeszcze raz te doty albo popros go o fotki tych dotów,
o ile wiem a pracowalem w michale 5 lat to w 19.... byly doty 3 cyfrowe.dopiero od roku 2000 wprowadzono 4 cyfry...a napewno nie bylo tak w 1986 jak sugeruje data jednej z nich.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Mareek, tego właśnie się obawiałem że na 8.5 cala bedzie potrzebny kapeć 245 przynajmniej co na naszych drogach przy eksploatacji samochodu na codzien (50/50 miasto trasa) nie jest przyjenmoscia. Ja moge sobie pozwolic maksymalnie na 225 :-/

Butterbean,ja mam mam dopiero pierwszy zestaw i stawiałem na nowe opony dlatego nie moge powiedziec ile jezdze na swoich bo zrobilem pol sezonu dopiero. W dniu zakupu były to roczne opony nowe i facet w firmie w ktorej kupilem moje Toyosy powiedzial ze 4 do 5 sezonow maks nawet gdyby bieznik byla jak nowka i tym sie sugerowałem.

:arrow: Dzieki wielkie Tomku za ciekawy materiał będę go powielał za kazdym razem kiedy usłysze "stary ale 5 letnia opona nowa to do wyrzucenia bo na magazynie stwardniała na kamien"

Odnośnie dotów z ciekawości napisze z prośbą o zdjecia jak zaproponował Tomek bo mnie również zaskoczył rok 86 :shock: :shock: :shock:
Chyba bede musiał sobie darować te felgi co nie zminia faktu że nadal bede poszukiwał ciekawych 18-stek. :-P
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

Temat opon przerabiałem. I wg tej normy uważa się za nową oponę która jest przechowywana zgodnie z specyfikacją nie dłużej niż 36 miesięcy od daty produkcji.

Wypowiedzi tych ekspertów od chyba marketingu sobie można wsadzić bo większa połowa piszę, że ich opony są po 5 latach niezniszczalne i najlepsze.

Mam felgę 8j i opona 215 to jest minimum i na takich jeżdżę (215/55 R16) . Jak to wygląda możecie zobaczyć na fotce.

Obrazek

Te daty podane przez sprzedającego,są nieprawidłowe moim zdaniem .
Ostatnio zmieniony 2012-04-08, 13:05 przez Lechu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

panowie ja wam powiem tyle.nie robmy scen z ta staroscia opon.nie jeden z nas kula sie na 10 letnich oponach.poprostu wielu z nas nie stac na polozenie za komplet 3-4 kola pln.a tyle kosztuje obecnie na allegro komplet 4 opon yokohamy w rozmiarze 225/40r18.
dyskutowalismy tutaj o et i ewentualnie o tym konkretnym ogloszeniu.
jesli 3-4 letnia opona jest do wyrzucenia to istniaby taki zapis w warunkach przegladu technicznego ktory dokonjemy w stacji kotroli pojazdow.
powtorze jeszcze raz ze w obliczeniu tej aukcji za opony wychodzi ok 1000-1200zl i gdybym mial do wyboru te lub nowe wyprodukowane w tym roku chinczyki to biore sprawdzona firme.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Mail wysłany 2 dni temu i nadal brak odpowiedzi. Chyba z cos z DOT-ami musi byc nie tak.



Są zdjęcia i pytanie co z tego rozumieć
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-04-10, 22:03 przez Piana_sta, łącznie zmieniany 1 raz.
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
misiek_lbn
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 254
Rejestracja: 2012-01-03, 03:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: misiek_lbn »

Piana_sta pisze:Są zdjęcia i pytanie co z tego rozumieć
Jedna gumka ma mieć 26, dwie 16, a czwarta 6 latek :lol:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

to nie jest dot.
to sa numery pras.lub kod magazynowy.lub inne ooznaczenie
niech gosc szuka DOT.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

za tymi dwoma powinny być kolejne cyferki. Zobaczcie jak to jest na mojej oponie. Zdjęcie wyżej
Ostatnio zmieniony 2012-04-14, 20:07 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Chłop od kół zapewnia że wszystkie opony są z 2006 roku napiszę do niego po raz kolejny ale już wątpię czy będzie chętny na odpisanie :-/
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”