[Q-MAN.] Podpora wału napędowego

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

Z tego co mi wiadomo to objaw uszkodzonej podpory. U dwóch moich klientów co mieli takie objawy Przyczyną była właśnie podpora. Jeden z nich wymienił na nową ale uszkodził krzyżak. Pomogła w obu przypadkach wymiana wału z dobrą podpora.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Awatar użytkownika
Nuras
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-30, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Nuras »

Zabrałem się za wał napędowy i myślałem że będzie szybko i po sprawie ale jest gorzej. Cała operacja rozpołowienia i wymiany podpory poszła sprawnie bez uszkodzeń. Wał ustawiony na wcześniej zaznaczone kreski i kibel teraz wibruje buda już od trzeciego biegu. Dodam że krzyżak ideał bez luzu. Dzwiłem do Szczecina do firmy Kardan i powiedziano mi że najprawdopodobniej przegub przy dyferencjale ma luz, a usztywniając wał nową podporą drgania idą teraz na dyfer. Tak czy siak zamówiłem nowe przeguby oba od Scorpio i w środę wał jedzie do wyważenia. Opiszę efekt regeneracji czy się powiodła. Aha zapomniałem dodać że kupiłem podporę z aledrogo Drw i trzeba było stopki porezać aby ustawić wał w idealnej Lini prostej, a do tego zrobiłem przyżąd z dwóch kątowników i profila stalowego. Pozdro i trzymajcie kciuki 😆
Są już dwa ;) A6 C4 2.5 TDI AEL+ Avant, A6 C4 2.5 TDI AEL+ Limuzyna Quattro ;)
Awatar użytkownika
Nuras
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-30, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Nuras »

No i się udało. Nie było tanio bo same wyważenie 300 pln. Drogo ale auto jedzie teraz normalnie. Przeguby od Scorpio 140 komplet. Podpora z łożyskiem 140. Czyli cała impreza z dojazdami w okolicach powyżej 600 pln. Krzyżak oryginalny został bo nie ma grama luzu. W każdym z trzech punktów wał dostał po nowym odważniku czyli coś było z nim nie tak mimo iż przy normalnej jeździe nic się nie działo. Albo po wymianie coś się pozmieniało. Tak czy inaczej jutro robię trasę 300 klocków w 5 osób i wtedy zobaczymy czy coś wyjdzie pozdo;-).

Mała aktualizacja. Zrobiłem trasę 300 km, i wyczuwam przy prędkości od 110 do ok 140 mrowienie w budzie i lekko podniesiony hałas w tym zakresie a więc będąc perfekcjonistą umówiłem się na poprawkę wyważenia na grudzień. Z rozmowy z fachowcem wynika, że przeguby stare zdejmował ściągaczem tak ciasno siedziały a nowe wsunął ręką, ma je zamontować na jakiś plastiki na gorąco czy coś w tym stylu aby nie ruszyły się na frezach . Zobaczymy co z tego wyniknie...Aha nie mogę nigdzie dostać przegubów LOBRO ani Spidan może ktoś coś wie gdzie kupić 😉
Ostatnio zmieniony 2016-11-15, 09:52 przez Nuras, łącznie zmieniany 5 razy.
Są już dwa ;) A6 C4 2.5 TDI AEL+ Avant, A6 C4 2.5 TDI AEL+ Limuzyna Quattro ;)
Awatar użytkownika
Nuras
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-30, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Nuras »

I jak pomoże ktoś w znalezieniu tych przegubów?
Są już dwa ;) A6 C4 2.5 TDI AEL+ Avant, A6 C4 2.5 TDI AEL+ Limuzyna Quattro ;)
Awatar użytkownika
Nuras
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-30, 19:24
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Nuras »

Mam dojście do przegubów LOBRO 302238 w razie coś to na priv piszcie pozdro, a moje już do mnie jadą ;-)
Są już dwa ;) A6 C4 2.5 TDI AEL+ Avant, A6 C4 2.5 TDI AEL+ Limuzyna Quattro ;)
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

Mam dostęp do podpory wału i po wstępnych ględ zinach gama wydaje się ok a łożysko nie wydaje przykrych dźwięków. Zastanawia mnie tylko czy ta guma nie powinna być sztywniejsza bo ruszając wałem w górę i w dół to stawia mały opór i opuszczając ją w dół to delikatnie słychać uderzenie. I jeszcze jedna sprawa uchwyty od pod pory są przesunięte w prawą stronę i czy tak powinno być?

Obrazek

Obrazek
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

uchwyty od pod pory są przesunięte w prawą stronę i czy tak powinno być? -tak.
Awatar użytkownika
skoti
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-16, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubuskie

Post autor: skoti »

Kupiłem z alle..o za 165zł po 2-3 miesiącach znowu słychać stuki. Trza będzie zmodzić tą od tranzita
Audi coupe gt
Audi A6 c4 - quattro ABC
gaco155
Adept
Adept
Posty: 20
Rejestracja: 2012-12-02, 15:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kętrzyn

Post autor: gaco155 »

Pasuje taka http://e-katalog.intercar...napedowego.html jędze na takiej nie cały rok i nic się nie dzieje A wygląda to tak http://www.fotosik.pl/zdjecie/29befe4588867c80
Awatar użytkownika
skoti
Adept
Adept
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-16, 22:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubuskie

Post autor: skoti »

gaco155 pisze:Pasuje taka http://e-katalog.intercar...napedowego.html jędze na takiej nie cały rok i nic się nie dzieje A wygląda to tak http://www.fotosik.pl/zdjecie/29befe4588867c80
Wklej link do IC jeszcze raz
Audi coupe gt
Audi A6 c4 - quattro ABC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”