[100-2.5TDI AAT] Brzęczy wydech

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategorii a jest związane z silnikami wysokoprężnymi.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

[100-2.5TDI AAT] Brzęczy wydech

Post autor: gavotte »

Koledzy mam strasznie wkurzający problem. Ostatnio wycinałem kata i wstawiłem zamiast niego rurkę z dospawanymi dwiema flaszami. Wszystko ładnie pięknie ale przy delikatnym muśnięciu gazu lub przy ruszaniu słychać jak coś brzęczy. Sprawdzałem już wszystko - wymieniłem uszkodzone gumy, wywaliłem blachę nad katalizatorem. Wydech wizualnie o nic nie wadzi ani nie lata. Na jałowym podczas pracy silnika łapiąc za końcówkę wydechu i ruszając nią we wszystkie kierunki nie słychać aby coś brzęczały, ten dźwięk występuje tylko przy delikatnym dodaniu gazu jak opisywałem powyżej.
Już nie powiem co mnie trafia - nie cierpie takich odgłosów i nie mogę zlokalizować przyczyny.
Jeszcze jedno... wstawiona rurka okazała się ok 1cm krótsza niż wcześniejszy katalizator lecz po dokręceniu śrub wszystko ładnie się dociągnęło i wydech siedzi bardzo sztywno.
Proszę was o pomoc bo zwariuję :kwasny:
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

myślę że:
masz wywalone poduchy na skrzyni i przy ruszaniu tył silnika pochyla się w dół i wydech dzwoni Ci o tylną oś, dlatego na postoju tego niema, mam u mnie to samo, idento, przy ruszaniu dzwoni, podczas jazdy już nie, czym bardziej dam po garach tym bardziej dzwoni. musiałbyś wjechać na kanał dać komuś zaufanemu autko aby lekko przyduszał sprzęgłem i obserwować gdzie dokłądnie brzęczy
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Dawid2542, ale tak jak pisałem powyżej to występuje także przy delikatnej przy gazówce na jałowym. Przy założonym katalizatorze tego nie bylo.... :roll:
Awatar użytkownika
kamilek12112
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2012-09-10, 20:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostróda

Post autor: kamilek12112 »

Jeśli na postoju ci brzęczy to prawdopodobnie masz zawalony końcowy tłumik miałem tak jak wysypał mi się katalizator a porcelanę z niego wydmuchało właśnie do końcowego tłumika .
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

kamilek12112, to też chyba nie to bo katalizator był cały :roll:
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

gavotte, sprawdź mocowania i łączenia rur wydechu. W moim przypadku przyczyną takich dźwięków były łączniki rur (te ze sprężynami), gdy dokręcałem nakrętkę napotkałem na opór i nie dokręcałem już mocniej. Okazało się, że była zbyt gruba powłoka korozji na śrubie. Wymieniłem śruby z nakrętkami na nowe i jak dotąd cisza. Oczywiście wszystko podczas wybebeszania katalizatora.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

gjom, Posprawdzałem wszystko, poodkręcałem, obstukałem wydech gumowym młotkiem i niby nic nie słychać.

Możecie mi jeszcze powiedzieć jaką funkcję pełni ten wieszak z dwiema sprężynami po bokach zaraz przy skrzyni?
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

gavotte, prawdopodobnie chodzi Ci o mocowanie wydechu do skrzyni ale ja pewności nie mam. W quattro tak jest mocowany.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

mati_A6, W ośce tak samo jest, znaczy trochę inaczej, ale do skrzyni również jest mocowane.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

Koledzy dalej lipa, nasłuchiwałem w kanale przy zapalonym silniku a ojciec delikatnie przygazowywał i te brzęczenie wydobywa się z ostatniego tłumika lecz efekt jest taki, że na zewnątrz praktycznie w ogóle tego nie słychać a w środku jarban :-/ sprawdzałem, dokręcałem stokroć razy i wszystko wydaje się cacy, wszystkie gumy są całe, ostatni tłumik nie posiada dziur. Ręce mi już opadają :evil:
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Odkręć ostatni tłumik, są 3 śruby na takiej flanszy, odkręć je, wyjmij pierścień uszczelniający, zdejm tłumik z gum i wyciąg, wtedy się przejedź i zobacz czy będzie to samo, będzie trochę głośniej ale zobaczysz czy to to, wykręcić tłumik ostatni to jest na prawdę do 10 min roboty. Może coś w środku się w nim rozsypało i brzęczy.
Ostatnio zmieniony 2013-01-13, 23:18 przez GTR34, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

GTR34,
GTR34 pisze:Odkręć ostatni tłumik, są 3 śruby na takiej flanszy
tu jest straszna lipa gdyż flansze na ostatnim wydechu są trochę podjedzone przez rdze a nakrętki od śrub lepiej nie mówić... Nie wiem dlaczego akurat tą flanszę tak wzięło bo cały układ jest praktycznie w dziewiczym stanie. Ale przykładałem rękę w miejscu łączenia tej flanszy i nie czuć żadnego wiaterku więc myślę, że szczelne
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Jak pourywasz te śruby to niczym się nie martw :-P To są zwykłe M8, ja sobie dałem nowe śruby, nowe nakrętki i jest gitara. Więc śmiało możesz to odkręcać i nie bój się, że pozrywasz te stare zardzewiałe śruby, wymienisz sobie na nowe i tyle. Mi chodzi o sam ostatni tłumik, czy może coś w nim się rozleciało i brzęczy. Dlatego zasugerowałem abyś go odkręcił i spróbował bez niego, byłoby wszystko jasne, tak to trochę takie szukanie igły w stogu siana.
Awatar użytkownika
gavotte
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 383
Rejestracja: 2012-07-31, 21:38
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hrubieszów

Post autor: gavotte »

GTR34, Chodzi o to, że boję się, że uszkodzę flanszę (sito już z niej się robi) a nie same śruby. No ale zrobię tak jak radzisz i zobaczymy :-)
Awatar użytkownika
wolfik0
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 711
Rejestracja: 2011-07-22, 22:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zabrze

Post autor: wolfik0 »

U mnie po wywaleniu kata też brzęczy minimalnie ale to obroty 3tys + ;) prawdopodobnie środkowy tłumik ucierpiał z braku kata... ale to na wiosnę przyjdzie nowy przelotowy albo rura w jego miejsce :mrgreen:
()()()() Jedna rodzinka VW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”