[ A6 2,5 tdi AEL] problem po zmianie pompy wtryskowej

Wszystko ci się tyczy układu wtryskowego w silnikach wysokorpężnych
kakashi128
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2014-07-23, 04:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mielec

[ A6 2,5 tdi AEL] problem po zmianie pompy wtryskowej

Post autor: kakashi128 »

Witam, zmienilem pompe wtryskowa na inna bo moja falowała a czyszczenie nastawnika w serwisie nie pomogło, ale okazało sie ze ta pompa ani nie drgnie paliwa( byla to pompa z przelewem skierowanym do gory). Po tym zabiegu chcialem załozyc spowrotem starą pompe ale zacza się problem bo auto nawet nie dygnie, wiec zakupiłem kolejna pompę(myslalem ze moja sie uszkodzila po upadku na ziemie podczas odkrecanie kruccow). Moj problem polega na tym ze nowa pompa elegancko podaje paliwo na rozruchu (poodkrecane wezyki wysokocisnieniowe) i jak zlapie na plaku to nie podaje ani grama paliwa na wtryski.
Ostatnio zmieniony 2014-07-23, 05:10 przez kakashi128, łącznie zmieniany 2 razy.
arwam
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 321
Rejestracja: 2013-09-01, 22:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Świętokrzyskie

Post autor: arwam »

tak się nie robi, jak zaczyna podawać paliwo na wtryski, to dokręcasz przewody i odpalasz, stawiam że masz źle ustawioną pompę a dokładniej kąt wtrysku
Sprzedam części do silnika AEL=> http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=14375
Jest: Audi 100 C4 Avant 2.5TDI ok 180KM/400Nm
Audi A6 C4 Quattro AEL,
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

kakashi128, też kiedyś zmieniałem pompę, czy numery nowej pompy są identyczne jak starej? pompiarze, którzy mi zmieniali pompę mówili, że musi się zgadzać co do literki, zwłaszcza numer BOSCHowski, w przeciwnym razie może się nie zgrać ze sterownikiem i wtryskiem sterującym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”