[Inne] uszczelnianie bosh cp1 z cdi

Wszystko ci się tyczy układu wtryskowego w silnikach wysokorpężnych
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

[Inne] uszczelnianie bosh cp1 z cdi

Post autor: adriang92 »

Siemka. Wróciłem dziś do domu i tata oznajmił mi ze cieknie gdzieś ropa ze smarka jak zimny. Obadalem i wychodzi ze z pompy, albo z którejś sekcji zapewne dolnej albo znajdującego sie w niej czujnika. I teraz tak ogarne to w domu czyli zerwanie i uszczelnienie samych glowwiczek czy zawozic do serwisu? Komplet do uszczelnienia to 40zl okolo a w serwisie robota od 400:P schemat mam zasade dzialania juz tez tylko poczytalem ze przy składaniu moze skrecic sie glowiczka i sie uszkadza jakies tam blaszki. Wie ktos jak to naprawde wyglada? Idzie to zrobic w domu i na co uwazac? Pompa sama w sobie jest ok cisnienie trzyna jedynie sie poci lekko po odpaleniu zimnego:P
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

Chodzi ci o pompę wysokiego ciśnienia z CR?? Ja nigdy takich rzeczy nie robiłem, także nie wiem.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

afro89, dokładnie tak pompa cr z silnika cdi by mercedes;p ale to najprostrza pompa z cr 3 sekcje dookola walka. Budowe niby znam jakies tam pobierzne opisy widzialem ale niepełne:p fikmik znalazlem tylko jak skladal typ na stole i glowiczki montowal na bolcach prowadzących. I wlasnie nie wiem czy bez nich uda sie prosto złożyć i czy nic nie skopie ; p wyrwac i tak sam bym musiał bo cokolwiek tam ruszyc to tyl trzeba sciagac i polowe biżuterii ; D
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

No i po kłopocie pompa zrobiona :D Nie było to zbyt skomplikowane nawet. Ori zestaw naprawczy 44zł czyli 3 uszczelki z dziubkiem pod głowiczki, 6 teflonowych 6 oringów ,3 metalowe pod zaworek głowiczki i 2 oringi na wałek.
Nie dziwie sie że sie lało, pod głowiczkami spłaszczone i totalnie twarde, a na dyszach czy co to było wręcz w strzępach były takie zeżarte.
Grunt że kasa w kieszeni bo tylko 73.10zł z przesyłką zestaw :mrgreen: Dziś popatrzyłem w serwisie BOSH to sprawdzenie 250 regeneracja od 400 czy tam 600 chyba do 2100 :lol:
A tak to wygląda już po regeneracji :P
Obrazek
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

No i miód malina, teraz możesz sobie kupić za to pifko :ok:
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

afro89, za kase ktora by wzieli to nie jedno :lol: :zdrowko:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”