[A6-2.5TDI AEL] Wiązka świec żarowych

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
icemerc
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 272
Rejestracja: 2011-11-09, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

[A6-2.5TDI AEL] Wiązka świec żarowych

Post autor: icemerc »

Witam.
Mam pytanie gdzie jest kostka od wiązki świec żarowych?? można ją całkowiecie wypiać lecem naprawy uszkodzonych kabelków?

Będę wdzięczny za pomoc :) :ok:
Awatar użytkownika
anton
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-08, 08:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: włodawa

Post autor: anton »

wiezki nie wypniesz bo nie ma na koncu zadnych kostek a co do czapek(fajek) które wciskamy na swiece to standard w tdi ze sie wypalaja i nie łacza .
Wiekszosc uzytkowników nie zdaja sobie z tego sprawy ze ich tdi-ki nie grzeja na wszystkie swiece,sam doswiadczyłem tego na własnej dup..... szukałem wszystkiego kat wtrysku dawka rozruchowa wtryski dostawałem obłedu i postanowiłem ze dam wtryski do regeneracji jak juz wyjołem wtryski pomyslałem ze sprawdze jeszcze raz swiece przekreciłemzapon a tu zonk zagladam w otwory gdzie siedziały wtryski i tylko dwie grzeja okazała sie ze sa wyjarane fajki.
Ja u siebie poobcinałem fajki i poszłem do sklepu elektrycznego i kupiłem oczka z otworem zarobiłem na przewodach i polutowałem.wyjołem swiece i narzynka 4 albo 5(nie pamietam) nagwintowałem główki swiec tak zeby połaczyc przewody ze swiecami jak w starych Dislach
trzeba bardzo ostroznie gwintowac zeby nie urwac narzynka główki od swiecy.Robiłem to juz w 3 audi a6 c4 w dwuch 2.5tdi i 1.9tdi
powodzenia
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

anton, co do fajek to nie lepiej założyć fajki od np 2.5 tdi V6? Góra świecy jest taka sam jak w naszych R5 wiec fajka idealnie się zapina... Nie trzeba chodzić do sklepu elektrycznego, rzeźbić narzynka itd. wystarczy tylko połączyć kabelki np lutując ;-)
Awatar użytkownika
anton
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 85
Rejestracja: 2012-07-08, 08:44
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: włodawa

Post autor: anton »

pod warunkiem ze nie beda wypalone :-P
mati_A6
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2011-09-12, 14:04
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary

Post autor: mati_A6 »

Zakładałem od A4 b6... Wyglądały jak nowe :-)
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

witam

Na jakiej zasadzie działają świece żarowe ? Bo dzis rano był mróz u nas odpalam zapłon a tu brak reakcji (kontrolki) świecy żarowej.. Niby auto odpaliło ale tak dośc twardo. Czy nie jest tak że jeżeli mam żarówke spaloną w zegarach to może byc tak że świece nie grzeją ? A może sama żarówka w zegarach to za mało ? Może powinna byc dodatkowa jakas instalacja ? Tak jak przy checku.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
various
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 754
Rejestracja: 2012-01-07, 00:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tarnowskie Góry

Post autor: various »

Jedyna opcja, ze Ci nie działa to spalony bezpiecznik i spalona żarówka razem. Jednak nawet w minusowe temperatury świece nie grzeją tak jak np. dziś u mnie. Jak chcesz zobaczyć czy zagrzeją to zdejmij kabel z czujnika temp. płynu (ten przy króćcu z góry, przy głowicy) i włącz zapłon. Jak żarówka świec się nie zapali to znaczy że spalona ;)
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Tylko po tym zabiegu będziesz musiał usunąć błąd Vaginą :-P Ogólnie to odpięcie tej kostki powoduje, że ecu nie dostaje sygnału i przyjmuje, że jesteś na Syberii i grzeje świece maksymalnie długo. Dobry sposób na sprawdzenie świec, żaróweczki w zegarach, bezpiecznika świec..
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

który bezpiecznik i gdzie on jest odpowiada za świece żarowe? Bo patrzyłem te koło konsoli od drzwi kierowcy ale nie znalazłem tam odpowiednika..
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Bodajże, znajduje się w nogach pasażera, koło puszki ECU, trzeba odchylić wykładzinę i odkręcić 2 wkręty na krzyżak, zdjąć 2 plastiki i przed naszymi oczami taki oto widok jak na zdjęciu niżej, to czarne coś co zaznaczyłem na foto, wielkości paczki zapałek, to tam znajduję się właśnie bezpiecznik świeć żarowych i czegoś jeszcze. Od tego pudełeczka się otwiera tą pokrywkę, wystarczy podważyć, i w środku są 2 blaszki przyłapane śrubkami na krzyżak.

Obrazek
icemerc
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 272
Rejestracja: 2011-11-09, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: icemerc »

Dziś zastosowałem zamiast fajek to konketory rurkowe izolowane.... trzymaja sie 3 razy ciaśniej niz fajki.... zaizolowałem, termokurcziwymi koszulkami zabezpieczyłem i mam nadzieje, że spokój na lata.... Srednica konektora ok 5 mm
AEL quattro rodzinny czterołap po koksie :-)
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1443
Valery
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-16, 11:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Valery »

icemerc, mowa tu o takich konektorkach tylko 5,0mm ? http://www.akcesmoto.otwarte24.pl/29,Ko ... -100-sztuk
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Tak, o takich. Sam mam u siebie zrobione na takich i jest ok. Konektory siedzą ciasno na świecach, i jak wyjmowałem wtryski, to ładnie widać było, że wszystkie świece elegancko grzeją.
icemerc
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 272
Rejestracja: 2011-11-09, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: icemerc »

Valery, tak zgadza sie, koor niebieski idealnie pasuje... nawet za idealnie bo aż cięzko wchodza ale dzieki temu ciasno siedza i raczej drgania diesla ich nie zrzuca...
AEL quattro rodzinny czterołap po koksie :-)
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1443
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”