[A6 C4 AAT] czujnik wywala olej

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

[A6 C4 AAT] czujnik wywala olej

Post autor: GreenGreen »

Panowie witam serdecznie

Mam problemik ze swoim AAT 95r a konkretnie z jednego czujnika leci olej



Ktoś może doradzić co to za czujnik i ewentualnie wskazać go na allegro ?

Dodatkowo dopytam skoro już zawracam cztery litery - skrzynia automatyczna w nim - jaki olej i ile go wchodzi ? Czy mi się wydaje czy osobno do skrzyni a osobno do różnicówki ? jeśli tak to jaki gdzie i po ile litrów ?

Dzięki serdeczne i spokojnych świąt życzę.
Awatar użytkownika
Rozarh
Adept
Adept
Posty: 32
Rejestracja: 2019-06-12, 08:32
Imię: Arkadiusz
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1991
Silnik: 2.8E 174KM (AAH,AFC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: opolskie
Płeć:

Post autor: Rozarh »

Cześć!
Dopytam: Olej leci ze środka czujnika, czy z gwintu czujnika? Gwint można jeszcze uszczelnić, ale jak ze środka czujnika to faktycznie jest do wymiany.

Tu jest wejście na ETKA online: https://ifinterface.com/page/page3.php - trzeba kliknąć na CarProg2 i ETKA się uruchomi.
Potem wybierasz swój model Audi i wchodzisz w grupę 9 części. Myślę, że Twój czujnik jest na rysunku 919-065 - znajdź sobie, bo na fotce za wiele nie poznaję. Rysunek jest do różnych wersji silnika, ale AAT też tam jest. Mam wrażenie, że jest to czujnik 1 z rysunku albo 2, 3, lub 5. Niestety nie wszystkie w tej ETKA mają numery w spisie - wtedy musisz poszukać po innych ektach online albo odczytać numer z samego czujnika po jego wykręceniu. Jak masz numer VAG to google pomoże.
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Wszystko jest tam tak uwalone iż ciężko dotrzeć czy to gwint czy czujnik, ale patrząc po rozmachu to raczej z czujnika. W sumie racja zapomniałem że czujnik powinien mieć numer na sobie. Dzięki wielkie. Spokojnych świąt.

PS co do oleju w skrzyni ktoś coś ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”