[ALL Diesel] Grzałka firmy DEFA, montowana w blok silnika!!!

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych wysokoprężnych.
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

Na wszelki wypadek możesz się zaopatrzyć w zapasowy brok, gdyby coś było nie halo, nabijesz brok z powrotem.
Myślę jednak, że dasz sobie śmiało radę.
Na przymiarkę załóż grzałkę bez oringa, przymierz czy ładnie wsio pasuje, a dopiero na ostateczny montaż załóż oring i dodatkowo zaciągnij dla pewności silikonem ;-)
Grzałkę skieruj gniazdem do dołu lekko obróconą do przodu auta, zresztą podczas przymiarki będziesz widział, jak najlepiej pasuje 8-)
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
Awatar użytkownika
chmieliniak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-07-06, 23:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: chmieliniak »

ok w poniedziałek start z grzałką :ok:
Awatar użytkownika
chmieliniak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-07-06, 23:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: chmieliniak »

Dzięki wskazówkom lucas3512, grzałka zamontowana :-) wrzucam pare fotek i parę wskazówek...
-najlepsze dojście po odchyleniu chłodnicy ale osłonę pod silnikiem też trzeba zdjąc(montaż AEL i AAT automat) brok jest pierwszy
-poluzować rurki ta co idzie z góry przy czujnikach temp. aż do filtra (z płynem chłodniczym) oraz separator oleju który idzie aż do kurka zlania oleju
-wbijamy śrubokręt i targamy kapsel ja robiąc dziure użyłem młotka bezwładnościowego
-pamiętajmy o zlaniu płynu z chłodnicy a po wbiciu śrubokrętu że drugie tyle z bloku poleci :-)
-tak jak zasugerował lucas3512, grzałka skierowana gniazdem do dołu i przekręcona lekko w strone przodu silnika a dla tego bo wtyka nie wejdzie równo ,bedzie blokowa łapa poduchy czyli nie dokręcając na max grzałki wpinamy kabel tak żeby nie kolidowało o tą łape
pozdrawiam Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lucas3512
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2012-01-22, 12:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: lubelskie

Post autor: lucas3512 »

Dobrze, że Ci się udało i super, że foty cyknąłeś. Jak ja montowałem, to miałem temp. ok. -10st, więc warunki nie sprzyjały na sesje zdjęciowe :ok:
Jeśli masz pięć cylindrów, nie potrzebujesz stereo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”