[100-2.6 ABC] Przegrzewa się przy włączonej klimie

Wszystko co tyczy się silników sześciocylindrowych w układzie widlastym.
Awatar użytkownika
Tomasek
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2013-09-29, 20:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

[100-2.6 ABC] Przegrzewa się przy włączonej klimie

Post autor: Tomasek »

Witam mam taki problem
jadąc dzisiaj 30km autostradą na giełde przy włączonej klimie i prędkości do 140km/h silnik osiąga 90C i na tym się zatrzymuje ,ale wracając z giełdy też autostradą przegoniłem go przez kilka kilometrów jadąc 180km/h temp silnika powedrowała powyżej 90C ,powiedzmy że na 95 stopni C oczywiście przy włączonej klimie ,po wyłączeniu klimy spadała do 90C ,na dworze chyc 32C przy wyłączonej klimie zjawisko nie występuje.

Dodam że poprzedni właściciel zrobił manualny włącznik wentylatorów pod kierownicą ,i automatycznie włącza się tylko 1 bieg ,oraz jak klima chodzi , a ja włączając manualnie wentylatory chodzą na maksa ,i oczywiście jeżdząć w upały po mieście z klimą musze mieć wentylatory na maksa włączone żeby nieprzekraczał 90C , no i jadąc dzisiaj też je manualnie włączyłem a i tak temp wzrastała

klimatronik pokazuje uparcie 90C

w chłodniejsze zimowe dni mało kiedy dochodzi wskaźnik do 90C ,zawsze poniżej ,podobno typowe dla tego silnika

Bardzo Proszę o pomoc co może być przyczyną tego zjawiska

klima na stary czynnik ,ale śmiga bez zarzutów no jedynie słychać takie "szumienie "kompresora tak powyżej 3tyś obr , no i trochę ciężej silnikowi :mrgreen:
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

Tomasek, myśle że to nie jest takie normalne. termostat może Ci się przycina
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

Tomasek, Po pierwsze wymień termostat, jeśli środki pieniężne pozwolą to warto kupić Wahler'a ~50zł. Następnie przyjrzyj się płytce rezystorowej pod zbiorniczkiem płynu wspomagania lub czujnik przy chłodnicy. W gorące dni włączając klimatyzacje wentylator odrazu pracuje na drugim biegu. Z pewnością klimatyzacja nie chłodzi tak jak powinna.
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

95 *C to nie tragedia, ale przy takiej prędkości to powinno być sporo mniej. Po drugie na climatronku 90 *C będziesz miał zawsze ... nawet na samym zapłonie :) No i zobacz sobie termowłącznik od wentylatorów który jest w chłodnicy po prawej stronie.

A przy włączonej klimatyzacji to wentylatory nie powinny iść na I biegu? A dopiero jak podejdzie do 103*C to wtedy drugi ale już czy z klimą czy bez to chyba bez znaczenia?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

przemoprzem pisze:A przy włączonej klimatyzacji to wentylatory nie powinny iść na I biegu? A dopiero jak podejdzie do 103*C to wtedy drugi ale już czy z klimą czy bez to chyba bez znaczenia?
Przy wyższej temperaturze zewnętrznej wentylatro po włączeniu klimy startuje z II biegu. Sprawdź późnym wieczorem lub w ciagu dnia gdzie temperatura zewnętrzna jest poniżej 20 C i w 30-sto stopniowy upał.

W mojej Ex setce poprzedni właściciel wsypał "uszczelniacz" do układu chłodniczego. Skutki? Zaklejone kanaliki w chlodnicy + zaklejone czoło czujnika termicznego w chłodnicy. Efekt? Stale temperatura powyżej 90C
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
Awatar użytkownika
Tomasek
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2013-09-29, 20:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Tomasek »

no wiec tak z rana przy temp. 23 C włączając klime wentylatory chodzą na I biegu i na postoju temp silnika cały czas poniżej 90C ,przed chwilą na dworze 32C włączam klime i wentylatory też chodzą na 1 biegu ,i oczywiście przejażdżka po mieście i temp silnika szła powyżej 90C co nie zmienia faktu że wczoraj jadąc autostradą miałem włączone wentylatory manualnie czyli chodziły na maksa a to i tak nie wystarczało żeby nie przekraczał 90C w upał ,możliwe że przez ten dorobiony przycisk ,wentylatory automatycznie nie włączą się na II bieg .

ten czujnik to chodzi o ten w chłodnicy klimy ? bo w tej od silnika żadnego czujnika wkręconego nie widziałem ,jedynie na wężu górnym jest czujnik
@lex
Adept
Adept
Posty: 47
Rejestracja: 2012-11-09, 19:47
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: @lex »

Się ma. Czy tobie kiedykolwiek wcześniej wentylator sam wchodził na 2-g bieg? Czy dlatego właśnie został dorobiony ten przycisk pod kierownicą, że zaczęły występować problemy, poprzedni właściciel nie umiał sobie z tym poradzić i zrobił "szybk podrutował"?
W ABC są 2 dodatkowe czujniki temperatury płynu chł (nie licząc tego w chłodnicy).. Otwórz ETKA i sprawdź. Ja miałem podobny objaw (wentylator nie wchodził na 2-gi bieg), wymieniłem obydwa czujniki (szkoda mi było czasu na zabawę który to) i problem się rozwiązał (w naprowadzeniu pomógł mi Butterbean).
Powodzenia i pozdrawiam,
@lex
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

gumiss64, zaciekawiłeś mnie tematem i sprawdziłem, było ponad 30st. i tak dmuchał:

czyli to chyba 2 bieg. ale zaniepokoiło mnie, że po włączeniu klimy silnik zaczął dość mocno drgać i słychać z przodu, z górnego koła rozrządu jakieś skrzypienie (natężenie sinusoidalne), ale tylko na klimie.
Awatar użytkownika
KrisVT
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-04, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: boleslawiec

Post autor: KrisVT »

ja w 100 c4 2,8 jaki i brat w 80b4 2,6 jak włączymy klime to temp jest właśnie ok 95*C kumpel w 80b4 compteizione czy jak to się tam pisze ma tak samo czujnik temp ma w tej competizione ori audi i na czujnik jest bodajże 85-100 czy 85-95 wiec wydaje mi się z to jest norma
Awatar użytkownika
Tomasek
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2013-09-29, 20:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Tomasek »

mas0n, moim zdaniem to 1 bieg chociaż nie wiem jakie wentylatory są w dieslu ,bo u mnie ten 2 bieg to tak napieprzają jak nie wiem, u mnie też po włączeniu klimy silnik chodzi głośniej i bardziej trzęsie i oczywiście czuć spadek mocy :-|
KrisVT, a przy Wyłączonej klimie masz niższą temperature ?
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

Tomasek, A jeszcze jedno. Mocno nagrzewa Ci się chłodnica klimy? Moja była b. gorąca, lekko parzyła ale jeszcze bez bólu. Sporo powyżej temperatury ciała, więc myślę że z 45-50 st
Awatar użytkownika
Tomasek
Adept
Adept
Posty: 14
Rejestracja: 2013-09-29, 20:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rybnik

Post autor: Tomasek »

Tak 1/3 chłodnicy od strony kierowcy była fest ciepła a reszta taka letnia to ze sprawdzałem to jak klima chodziła z 30min ,niewiem jak by to wyglądało po 2 godz chodzenia klimy
Awatar użytkownika
KrisVT
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2011-11-04, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: boleslawiec

Post autor: KrisVT »

Tomasek, caly czas ok 90-95
Awatar użytkownika
Mlody
Mechanik
Mechanik
Posty: 228
Rejestracja: 2011-11-27, 22:22
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Mlody »

ja mam dokładnie takie same objawy na klimie. Dodam wszystkie czujniki mam nowe. Jezdzac monitoruję tą temperature ale wiecej jak grubosc wskazówki przed 100 nie miałem. Ten silnik to mały grzejnik i straty ma ogromne jak dla mnie.
GEKON Quattro
Awatar użytkownika
gumiss64
Mechanik
Mechanik
Posty: 236
Rejestracja: 2011-12-14, 11:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: PGO

Post autor: gumiss64 »

Wczoraj 31* w cieniu, klima włączona, 45 minut w korku na słońcu, a wskazówka nawet nie o swoją grubość za 90*. Po zakupie też miała tendencje do delikatnego wychylenia się za 90, jednak po wymianie termostatu, zalaniu świeżego płynu, jest :ok:
AUDI C4 [ABC]
AUDI D2 [AEW]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”