[100-2.8 AAH] ustawienie rozrządu

Wszystko co tyczy się silników sześciocylindrowych w układzie widlastym.
Areo
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-06, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

[100-2.8 AAH] ustawienie rozrządu

Post autor: Areo »

Witam.
Chciał bym się zapytać jak to jest z ustawianiem rozrządu w tych silnikach. I czy był by ktoś z łodzi skory pomóc mi uporać się z tym tematem


Ps. jeśli według moda źle zamieściłem temat proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Najlepszy jest napęd na 4 od dziecka go poznajemy :)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Areo, Był już o tym temat :ok:
Jeżeli masz blokady to robota jest banalna :-P Wał ustawiasz na znaki, na plastikowej obudowie masz znaczek, a na kole pasowym kreseczke ustawiasz tak żeby sie pokryły i co ważne musi być obrócony tak aby motylki na wałkach sie widziały większymi otworami. Blokujesz wtedy wał, zakładasz blokade wałków, poluzowujesz śruby i ściągaczem luzujesz kola tak aby lekko sie kręciły. Zwalasz pasek, zakładasz nowy blokujesz koła, napinasz pasek, dokręcasz koła i wsio :-P
Bez blokad cięzko ustawić ale podobno sie da :-P
Areo
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-06, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Areo »

jak widać musiałem słabo szukać bo nie znalazłem ;/
no wiem ze podobno proste ale niestety nie mam blokad ;/ dzwoniłem po znajomych i nikt nie ma pożyczyć takiego fajnego przyrządu ;/ Pomyślałem wiec ze napisze na forum i może znajdzie sie dobra dusza z łodzi która była by mi w stanie jakoś pomóc ;)

wszelka pomoc mentalna też mile widziana Panowie :)
Najlepszy jest napęd na 4 od dziecka go poznajemy :)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Podobno da sie ustawić i bez blokad, ale na oko jak o ząb przeskoczy to potem cięzko stwierdzić.. Ja kiedyś odstawiłem do mechaniora na zmiane, skończyło sie na tym że kupiłem blokady bo jeździć nie chciało bo ustawił to tak pięknie Obrazek :evil:
Areo
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-06, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Areo »

U mnie najgorzej jest z położeniem wału ;/ bo robione były głowice ustawiłem wcześniej na znak na tym kole od paska klinowego ale nie wiem czy się nie przestawiło jak auto było przepychane czy coś ;/ wiec chyba na prawdę będę musiał zainwestować w jakieś blokady ;/ lub bym sobie dorobił tylko czy ktoś mógł by pomierzyć swoja blokadę i podać jej dokładne wymiary?


Pytania. Czy to koło na wale korbowy na pasek klinowy przykręci sie tylko w jednym położeniu czy też można dowolnie ??

Wszędzie gdzie znajdę temat o ustawianiu rozrządu jest o śrubie blokującej wał gdzie dokładniej znajduje sie ona w silniku aah?
Ostatnio zmieniony 2013-01-19, 11:21 przez Areo, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepszy jest napęd na 4 od dziecka go poznajemy :)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Pytania. Czy to koło na wale korbowy na pasek klinowy przykręci sie tylko w jednym położeniu czy też można dowolnie ??
Tylko w jednym, na zębatce wału jest wypustka, a w kole dołek, chyba że zrobi sie to na siłe tak jak zrobili u mnie.. Ma jedno położenie bo na nim są znaki.
Wszędzie gdzie znajdę temat o ustawianiu rozrządu jest o śrubie blokującej wał gdzie dokładniej znajduje sie ona w silniku aah?
Sama śróba w silniku sie nie znajduje, musisz kupić do tego specjalną blokade coś podobnego do tego http://allegro.pl/blokada-walu-korboweg ... 65084.html
A wkręca sie ją w miejsce czujnika położenia wału, stojąc przodem do auta znajduje sie po prawej stronie bloku na wysokości bodajże 5cyl. Zobaszyć to możesz z kanału tylko :-P
Areo
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-06, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Areo »

Jak poszedłem do garażu i sie mocniej przyjrzałem też to stwierdziłem ze zapiera sie na klinie od koła na wale.

no źle sformułowałem pytanie ;D chodziło właśnie o to gdzie się to powinno wkręcić.

dzięki wielkie :)
Najlepszy jest napęd na 4 od dziecka go poznajemy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”