[A6-2.6 ABC] Zestawy naprawcze do pompy wspomagania? czy no

Wszystko co tyczy się silników sześciocylindrowych w układzie widlastym.
Awatar użytkownika
Thorny
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2012-09-04, 15:34
Imię: Robert
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Piła
Płeć:

[A6-2.6 ABC] Zestawy naprawcze do pompy wspomagania? czy no

Post autor: Thorny »

Po ostatniej inspekcji pod maską zauważyłem że pompa wspomagania jest zarzygana co gorsze przy maksymalnym skręcie klekocze mocniej niż zwykle (zazwyczaj była cicha). Jest napewno nie szczelna bo widać jak w miejscu łączenia wychodzi płyn.

Odrazu skoczyłem do sklepu ale nigdzie nie mają takiej uszczelki/zestawu naprawczego , gdzie naprzykład w inter cars'ie widziałem zestawy do mazdy itp.

Jeszcze dzisiaj ją wyciągnę i spróbuje uszczelnić (może czarnym silikonem?) Nie pasuje mi takie rozwiązanie ale musze coś zrobić żeby mi nie znikał płyn w zbiorniczku. Całe wspomaganie narazie działa normalnie bez oporów.

Zastanawiam się czy są takie zestawy naprawcze do tej pompy? Jeżeli nie to lepiej kupić orginalną pompę używaną czy podróbę nówkę? Za używkę dam koło 120zł za podróbę nówkę 300zł (alledrogo) i 460zł w sklepie gdzie nie koniecznie musza być lepsze niż używany orginał. co poradzicie?
Ostatnio zmieniony 2013-01-15, 17:08 przez Thorny, łącznie zmieniany 1 raz.
Quattro illa amat hiberno!
danielklon
Adept
Adept
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-26, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: danielklon »

witam radze ci się rozglądnąć za zakładem co regeneruje pompy i maglownice kiedyś miałem audi b3 i tez miałem taki problem i mechanik mi polecił regeneracje i zapłaciłem wtedy 100zł i było cacy po 3 latach sprzedałem b3 bratu to do dziś nie ma wcale problemu z pompa. a jak kupisz używana to tez nie będziesz miał pewności ze problem się nie powtórzy.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Jaka regeneracja, druga w pełni sprawna używka 80-150zł kosztuje.

Było o tym z resztą kolego http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=2934
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
radzio3300
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2012-03-15, 18:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Białystok

Post autor: radzio3300 »

dokladnie kup uzywana jak chcialem swaoja pompe dac do regeneracji krzykneli 500zł!! nie wiem z kad masz takie nisie ceny a uzywana kupilem za 50zł i jest ok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”