[A6-2.6 ABC] Kolektor dolotowy

Wszystko co tyczy się silników sześciocylindrowych w układzie widlastym.
Arabi
Adept
Adept
Posty: 10
Rejestracja: 2016-10-25, 17:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wisła/Kępno

[A6-2.6 ABC] Kolektor dolotowy

Post autor: Arabi »

Witam forumowiczów.
Szukałem w wielu miejscach ale nie znalazłem...może źle szukałem, jeśli tak, to proszę wybaczyć.
...ale do rzeczy...
Po 4ech latach i 130tys km bezawaryjnej eksploatacji nastąpił czas, że zostałem zmuszony do zrzucenia głowic . Podstawowym powodem były problemy z układem chłodzenia. Lubił wyrzucić mi płyn z układu..i to co ciekawe przede wszystkim na zimnym silniku. Pod koniec miałem sytuację, że rano dolałem pół litra bo kontrolka się zapalała po czym przejechałem 1000km i nic, wróciłem, postawiłem auto na noc a rano była plama pod silnikiem i znowu pół litra trzeba było dolać...do tego doszło ze jeden cylinder miał tylko 6Bar ciśnienia, więc decyzja zapadła.
Podczas demontażu zauważyłem, że kolektor dolotowy ma uszkodzone jedno mocowanie (a właściwie jego brak, zostało kiedyś tam ułamane i ktoś postanowił, że tak też będzie działało, w sumie to chyba nie było źle widząc po śladach na uszczelce. Ja chciałbym to jednak wymienić i tu dochodzimy do sedna mojego wpisu:
...chodzi o numery elementu...
Znalazłem w internecie kilka kolektorów które różnią się tylko literkami w oznaczeniu, cyferki są takie same. Ja mam:
078 133 185 AP
078 133 201 A
078 133 222 L
Czy ktoś wie co oznaczają te litery na końcu i czy są one mocno istotne? Dla przykładu mogę kupić taki co ma oznaczenie:
078 133 185 BG
078 133 201 F
078 133 222 N
No i nie wiem, bedzie pasowało czy nie? Ktoś pomoże?
Każdy kto choć raz probował puścić cichacz w towarzysytwie wie jak operować sprzęgłem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”