[A6 C4] strumienica, tłumik zamiast katalizatora

Wszystko co tyczy się silników sześciocylindrowych w układzie widlastym.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Wiec tak zaczynam ogarniac temat tych kaatow i mam pewne wątpliwosci. Znalazłem takie cos domyslam sie ze o to chodziło http://allegro.pl/tlumik-przelotowy-z-n ... 58856.html tylko jaka ma byc srednica do 2.8? 50 czy 55mm?A pozatym jak to wspawac? U mnie wejscie do kata jest z boku a tu na srodku.. Jak wy to rozwiązaliście?
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Ja to rozwiązałem tak
Obrazek
Rura 55 ale zmierz suwmiarką dla pewności.
Może wjadę na kanał to pyknę ci fotę jak to wyspawałem.
Kątowe są droższe i trudniej je wpasować, można pobawić się, powycinać trochę i z prostych zrobić, będzie taniej.
Nie bierz strumiennicy tylko zwykły najzwyklejszy tłumik w obudowie kata.

[ Dodano: 2011-09-28, 21:51 ]
Stąd brałem http://allegro.pl/strumienica-tlumik-me ... 49731.html mają najtaniej, porównywałem z cenami w sklepach gdzie po 230zł nawet za te same chcieli.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Ja to rozwiązałem tak

Rura 55 ale zmierz suwmiarką dla pewności.
Może wjadę na kanał to pyknę ci fotę jak to wyspawałem.
Kątowe są droższe i trudniej je wpasować, można pobawić się, powycinać trochę i z prostych zrobić, będzie taniej.
Nie bierz strumiennicy tylko zwykły najzwyklejszy tłumik w obudowie kata.

[ Dodano: 2011-09-28, 21:51 ]
Stąd brałem http://allegro.pl/strumie...1828249731.html mają najtaniej, porównywałem z cenami w sklepach gdzie po 230zł nawet za te same chcieli.
Własnie dzisaij znalazlem te tłumiki :ok: Jak byś mogł to był bym wdzieczy za foto przyda sie. A jak z ich jaakoscia dzwiekiem itd? nie ma metalicznego dzwieku i nie zmieni sie bardzo dzwiek?
Nie no strumiennic bym nie kupił napewno tylko przeloty jakies :ok:
Tylko mnie dziwi czego na oficjalnej stronie rm ich nie ma tylko aby na allegro Ale jutro właze pod spod mierze i zamawiam 120zl za sztuke to jeszcze nie duzo :ok: Tylko Wląsnie one maja strony jakies czy mozna go do gory nogami przekrecic? Ja mam v wiec raz wchodzi z lewej raz z prawiej ma to znaczenie jak sie je przekreci? Wiem głupie pytanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

L i P są tu zamienne, obracasz i masz na drugą str. więc kupujesz dwa takie same. Dźwięk... jest prawie taki sam, delikatnie głośniej się zdaje w pewnym przedziale obr wew kabiny, takie lekkie buczenie, podejrzewam że pożałowali wygłuszenia i stąd taki efekt. Widziałem że są takie same AWG z przewężenie wew tłumika w kształcie X, może te są cichsze. Sumując nie przeszkadza to a nawet zaczyna ładnie brzmieć.
Ostatnio zmieniony 2011-09-28, 22:20 przez J.A.G, łącznie zmieniany 1 raz.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

L i P są tu zamienne, obracasz i masz na drugą str. więc kupujesz dwa takie same. Dźwięk... jest prawie taki sam, delikatnie głośniej się zdaje w pewnym przedziale obr wew kabiny, takie lekkie buczenie, podejrzewam że pożałowali wygłuszenia i stąd taki efekt. Widziałem że są takie same AWG z przewężenie wew tłumika w kształcie X, może te są cichsze. Sumując nie przeszkadza to a nawet zaczyna ładnie brzmieć.
Dzieki to włassnie mnie zastanawiało weic zamawiam dwa i ktos wspawa :ok: To ze głosniej to mi to przeszkadzać nie bedzie wrecz przeciwnie bo nie slysze wcale wydechu w srodku a tak to mzoe wreszcie go uslysze :mrgreen: DZieki za odpowiedz :ok:
Awatar użytkownika
c18nz
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2012-02-05, 11:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Żary/Lubuskie

Post autor: c18nz »

Mam podobny problem z katami lub z ich brakiem. Wczoraj prawie dowód za to bym stracił. Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jaka średnica rur jest przy wejściu i wyjściu z katalizatorów?
To nie prędkość zabija – tylko gwałtowna jej utrata
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Z tego co pamietam to u mnie na wejsciu było 55 na wyjsciu tak samo :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki V6”