[100-2.3 AAR] dziwne obroty na zimno

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
Michał
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-30, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pruszków

[100-2.3 AAR] dziwne obroty na zimno

Post autor: Michał »

Witam przedstawiam swój problem w audi które posiadam zaczęły dziać się dziwne rzeczy zaraz po odpaleniu czy to LPG czy benzyna ma obroty 2200-2500 a jak się rozgrzeje i złapie 90 stopni to mam obroty około 1000 i jeszcze jedna rzecz jak zimny to benzyna chodzi pięknie oprócz tych obrotów jest moc a jak silnik trochę pochodzi z 2 minuty to benzyna łapie maksymalnie 3000 obrotów i nie idzie na niej jechać więcej niż 40 km bo brak jej siły pomóżcie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

Nie wiem czy kolega czytał już jakieś tematy o swoim silniku i problemach których jest dużo ale powiem z doświadczenia:
- czujnik temperatury,
- podciśnienia silnika,
- zła regulacja lpg,
- źle dobrany mikser lpg.
Tematów jest mnóstwo wystarczy użyć opcji szukaj :ok:
Michał
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-30, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pruszków

Post autor: Michał »

Czytałem sporo już na ten temat wszystkie czujniki posprawdzane gaz sprawdzony u gazownika wcześniej było bez problemu a jak ma humor to odpali i jest wszystko dobrze od razu trzyma około 1000 a a jak nie chce to od razu 2200-2500 a czemu ta benzyna się tka dziwnie zachowuje powiem przejrzałem już wszystko co tu było pisane i nic nie znalazłem do tego dodam tylko że bierze mi trochę oleju jakiś 1litr na 1000km ale już ma prawie 700000 km przebiegu to już może
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Pierwsze co to gratuluję przebiegu 700.000km :ok: Niech jakiś nowoczesny tej klasy wynalazek tym się wykaże... :-/
1L/1000 to nie mało ale i nie ma to nic do twojego problemu.
Potwierdzę tylko podejrzenie Key100l co do czujnika temp i łapania lewego powietrza. Nie śmierdzi ci mocno niedopalaną benzyną jak się nagrzeje na tym paliwie?
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
2.3AAR
Adept
Adept
Posty: 45
Rejestracja: 2012-03-30, 21:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z Ziemi

Post autor: 2.3AAR »

Michał pisze:Witam przedstawiam swój problem w audi które posiadam zaczęły dziać się dziwne rzeczy zaraz po odpaleniu czy to LPG czy benzyna ma obroty 2200-2500 a jak się rozgrzeje i złapie 90 stopni to mam obroty około 1000 i jeszcze jedna rzecz jak zimny to benzyna chodzi pięknie oprócz tych obrotów jest moc a jak silnik trochę pochodzi z 2 minuty to benzyna łapie maksymalnie 3000 obrotów i nie idzie na niej jechać więcej niż 40 km bo brak jej siły pomóżcie pozdrawiam
podjedz jutro do żyrardowa do mnie to bestie obejrzymy:)
Awatar użytkownika
tomi308
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-26, 22:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsko-Biała

Post autor: tomi308 »

Sprawdź kopułkę.Kiedyś też tak miałem że szła do 3000tyś i się okazało że kopułka była felerna a co do oleju to pewno uszczelniacze na zaworach ale to norma w audiczkach.
Michał
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-30, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pruszków

Post autor: Michał »

Uszczelniacze były wymieniane i zużycie oleju się nie zmieniło, a co do kupułki była niedawno wymieniania, może być przyczyną, ale czy to jest to? Postaram się przejrzeć niedługo cały układ dolotowy. Dziękuję za rady.
Michał
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-30, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pruszków

Post autor: Michał »

Witam i potrzebuje pomocy jest coraz gorzej z moim silnikiem teraz jak się nagrzeje to obroty spadają i szarpie silnikiem i chodzi jak czołg i brak mocy powyżej 2000 obrotów z nowu mruczy i zaczęła palić 20 litrów gazu
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Określ co zrobiłeś, co sprawdziłeś z tego co ci pisaliśmy do tej pory, bo to jałowa dyskusja się robi...

[ Dodano: 2012-12-04, 19:02 ]
Byłeś u kolegi 2.3AAR? Masz niedaleko a kolega na pewno wiele ci pomoże, my tu na odległość z takim opisem to wiesz ile możemy.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Michał
Adept
Adept
Posty: 6
Rejestracja: 2012-11-30, 17:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pruszków

Post autor: Michał »

tak kopułka sprawdzona z inną żadnych zmian i oprócz tego to jak narzazie nic więcej bo cały weekend w trasie teraz dopiero wróciłem nie wiem co się dzieje

[ Dodano: 2012-12-04, 19:10 ]
do tego wszystkiego znajomy podłączył w sobotę samochód pod komputer który nie wykazał żadnych błędów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”