[100-2.3 AAR] Silnik quattro do AWD

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
mszakalp
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-20, 18:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa Sól

[100-2.3 AAR] Silnik quattro do AWD

Post autor: mszakalp »

Witam posiadam audi 100 2.3 E i nie dawno pojawił sie biały dym z wydechu i ubytek wody w chłodnicy. Mechanik zdiagnozował uszczelkę pod głowicą, natomiast mam na tyle pojęcia że chcę kupić silnik cały i tutaj pytanie znalazłem w okoliy audi 100 na bebechy. Tylko problem polega na tym że to audi 100 c4 2.3 kombi quattro a moja babcia to FWD czy silnik podejdzie skrzynia moja będzie pasować plug n play do tego silnika czy mogą być komplikacje ???

Sam będe wymieniał silnik mam komplet grzechotek nasadek itd itp no i oczywiście dostęp do widlaka ale czy będą jakieś przeróbki ?? Co mnie czeka :D ?? Z wymianą plug n play sobie poradze sam :P
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

Nie rozumiem, jesli masz walnięta uszczelka to zmień uszczelke zrob regeneracje głowicy i składaj. Po co silnik wymieniać??
Ale wracając do pytania, silnik będzie pasował p&p.
mszakalp
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-20, 18:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa Sól

Post autor: mszakalp »

audki pisze:Nie rozumiem, jesli masz walnięta uszczelka to zmień uszczelke zrob regeneracje głowicy i składaj. Po co silnik wymieniać??
Ale wracając do pytania, silnik będzie pasował p&p.
Hmm a więc po to że koszt bardzo podobny wymiany uszczelki a wymiany silnika ale kupując drugi silnik zostaną mi bebechy na wszelki wypadek :P
A koszt silnika od 600 do 1000 wymiana uszczelki ok 1000 zł
Sziekuje ci kolego za odpowiedź :P kiedyś wymieniałem silnik w Seicento to w audi dam rade chyba :P
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

Ale skąd wiesz ze tamten silnik jest w porządku? może za miesiąc albo pół roku będzie to samo?? jak zrobisz to masz spokój na długi czas.
mszakalp
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-20, 18:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa Sól

Post autor: mszakalp »

audki pisze:Ale skąd wiesz ze tamten silnik jest w porządku? może za miesiąc albo pół roku będzie to samo?? jak zrobisz to masz spokój na długi czas.

To prawda ale mój silnik ma 600 000 tys najechane to na liczniku ile na prawde nikt nie wie ;) qrcze nie wiem ma dylemat teraz co zrobić :)
Masz kolego racje wiłeś mi klina ale qrcze tamniy jest 400 000 najechane.
marcin łuków
Mechanik
Mechanik
Posty: 141
Rejestracja: 2014-12-31, 01:14
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: łuków

Post autor: marcin łuków »

lepiej napraw swój silnik,będziesz wiedział co masz.
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

mszakalp pisze:
audki pisze:Ale skąd wiesz ze tamten silnik jest w porządku? może za miesiąc albo pół roku będzie to samo?? jak zrobisz to masz spokój na długi czas.

To prawda ale mój silnik ma 600 000 tys najechane to na liczniku ile na prawde nikt nie wie ;) qrcze nie wiem ma dylemat teraz co zrobić :)
Masz kolego racje wiłeś mi klina ale qrcze tamniy jest 400 000 najechane.
400tys na tym liczniku, ale ile faktycznie tego nie wiesz:) naprawiaj swój i nie kombinuj, jak byś był pewien silnika to jeszcze można się pobawić ale tutaj raczej pewny nie jesteś.
mszakalp
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-20, 18:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa Sól

Post autor: mszakalp »

marcin łuków pisze:lepiej napraw swój silnik,będziesz wiedział co masz.
Ajj posłucham rad bardziej doświadczonych i tak zrobie :P myślałem żeby ją opierdzielić ale jakiś mam sentyment ogromy do tego auta :)
Jeszcze ostatnie pytanie z tego tematu możliwe że uszczelka pada na jezdzie wokół komina ?? Moja 100 ostatnio śmigała tylko po kilometrze dwa czasem pięć ;/

Zaniedbałem ją kosztem drugiego auta ale sentyment ogromny mam do niej kiedy mi dupe woziła do Niemiec po 800 km w jedną strone raz w miesiącu :/
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

Przyszła pora na nią, auto najbardziej psuje się od stania:)
mszakalp
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-20, 18:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa Sól

Post autor: mszakalp »

to prawda ale jeszcze pogrzebu nie bedzie miała ;)
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

mszakalp pisze:to prawda ale jeszcze pogrzebu nie bedzie miała ;)
Działaj kolego bo sezon niedługo rusza :D
mszakalp
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-20, 18:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa Sól

Post autor: mszakalp »

Wracając do tematu jednak czeka mnie wymiana silnika pęknięty blok zdiagnozował mechanik. I teraz pytanie kolejne znalazłem silnik blisko mnie ok 30 km tyle że na moim silniku oznaczenie silnika AAR 06 97 73 a na znalezionym na allegro XXNG 15 33 14 opis Silnik audi B4 2.3. Będzie pasować panowie ??
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

Będzie kolego to te same silniki tylko z innego modelu audi. Każde 2,3 będzie do ciebie pasować czy to z a80 czy a100 czy a6 czy innego audi z 2,3. Różniły się rozmieszczeniem osprzętu ale bloki to samo.
mszakalp
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-20, 18:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa Sól

Post autor: mszakalp »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jutro jade po motor już sie doczekać nie mogę :D :D :D wywalam gaz i śmigam :D

[ Dodano: |26 Lut 2016|, o 20:27 ]
audki pisze:Będzie kolego to te same silniki tylko z innego modelu audi. Każde 2,3 będzie do ciebie pasować czy to z a80 czy a100 czy a6 czy innego audi z 2,3. Różniły się rozmieszczeniem osprzętu ale bloki to samo.
Ucieszyłeś mnie tą wiadomością :D
audki
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-15, 20:54
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Częstochowa

Post autor: audki »

mszakalp pisze::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jutro jade po motor już sie doczekać nie mogę :D :D :D wywalam gaz i śmigam :D

[ Dodano: |26 Lut 2016|, o 20:27 ]
audki pisze:Będzie kolego to te same silniki tylko z innego modelu audi. Każde 2,3 będzie do ciebie pasować czy to z a80 czy a100 czy a6 czy innego audi z 2,3. Różniły się rozmieszczeniem osprzętu ale bloki to samo.
Ucieszyłeś mnie tą wiadomością :D
tylko go może sprawdź że byś podobnego nie wsadził:) to już leciwe jednostki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe”