[ALL ] Regeneracja szkieł reflektorów

Wszelkiego rodzaju opisu napraw, instrukcje napraw itp.
Awatar użytkownika
jar.mal
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2014-08-21, 13:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zabrze

Post autor: jar.mal »

Zgłupiałem chłopaki, na jednych forach radzą, żeby regenerować samemu, w innych że lepiej tego nie robić bo można spartolić a gdzie indziej jeszcze żeby nie regenerować tylko wymieniać. Może mi któryś powiedzieć coś sensownego... moja c4 nie jest może i najnowsza ale sam nie wiem jak to rozwiązać, żeby się nie wkopać. Znalazłem jakąś firmę w Zabrzu na Dworcowej , do której można je wysłać do odnowienia... w sumie przynajmniej nie musiałbym jechać do warsztatu, tylko kurier odebrał by paczkę ode mnie z domu. Kurcze zbaraniałem, a jak wy to widzicie?? Boję się wysłać lampy w ciemno, a z drugiej strony sam też nie chcę tego wyciągać i próbować reperować bo raz że nie mam na to totalnie czasu- a dwa nie mam takiej wiedzy...No i nie mam żadnego kumpla który posiadałby wyższy level wtajemniczenia w temat ode mnie.
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

na początek rozbierz lampę i wymyj dokładnie klosze, powinno być dużo lepiej
wiedzy i czasu potrzeba minimum
patrz ten wątek
http://www.audi-c4.pl/viewtopic.php?t=4270

a jeśli masz mocno wypiaskowane klosze to filozofie są różne,
jest sporo chłopaków na tym forum, którzy sami sobie odświeżyli klosze i efekty są
doskonałe.
Koszty to wiertarka jeśli nie masz, pad i papiery ścierne, tlenek ceru.
Jeśli Twój warsztat zrobi to w podobnych pieniądzach, może nie warto się bawić.
A jeżeli masz duszę dłubka, lubisz czuć satysfakcję po dobrze wykonanej robocie
a do tego będzie taniej - rób sam :-)
Co do zamienników kloszy zdania są podzielone, niektórzy chwalą (cena) innym szybko to pęka...ja osobiście jestem fanem oryginału.
kwazik
Mechanik
Mechanik
Posty: 187
Rejestracja: 2013-08-27, 21:37
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: kwazik »

@jar.mal
Na Dworcowej w Zabrzu jest PVL Polska - dobra, sprawdzona firma.
Regenerowałem u nich prawy reflektor soczewkowy bo lewy udało się mi kupić nowy ori w dobrej cenie.
Cena za regenerację soczewek dotyczy tylko napylenia nowej warstwy odbłyskowej na sam odbłyśnik od soczewki mijania - NIC WIĘCEJ.
Ja chciałem, aby prawa lampa wyglądała tak samo jak nowa - więc koszty sporo wyższe od cennika na stronie - nowy ori klosz, napylenie na soczewkę mijania i odbłyśnik od długich. Wyszło bardzo ładnie :)

Przy samej regeneracji kloszy musisz policzyć co Ci się bardziej opłaca - ile kosztuje przepolerowanie kloszy, ale ile całkiem nowe szkło. Przy niewielkiej różnicy nie warto się w coś takiego pchać wg mnie.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

W weekend teraz regenerowalem swoje szkla. Jeden reflektor mi pekl wiec kupilem uzywke w kiepskim stanie. Oryginalna byla super wiec nie ruszalem.
Poszlo mi z 20 drazkow papieru 400 na jeden reflektor na ten wymieniony. Generalnie gdybym wiedzial zaczal bym papierem 200 raczej.

Dlugo mi to zeszlo ale efekt jest mega. Tlenek ceru bardzo szybko pozbawil szkla mikro rysek.

Polecam ta opcje, byle uwazac zeby nie przegrzac szkla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy”