[ALL ] demontaż fotela

Wszelkiego rodzaju opisu napraw, instrukcje napraw itp.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

[ALL ] demontaż fotela

Post autor: Butterbean »

siema.
wyjęty fotel stawiamy an jakimś stole żeby było wygodnie.
z boku SA maskownice czarne.z jednej strony ta mniejsza jest przymocowana niewidzialnymi kolkami.trzeba się wpatrzyć w strukturę plastiku i odnalezc chyba 3 kolki.wciskamy je do srodka potem je odzyskamy.Musimy wcisnąć az przejdą na drugą stronę.dluzsza zewnętrzna maskownica boczna ma srube na Krzyżak.pod zaślepka.
oraz druga srube od spodu w przedniej czesci.odkręcamy obie i wysuwamy w gore.szczególnie przód jest zamocowany na wsunięcie.
pod spodem mamy srube na duuuzy Krzyżak oraz zapinkę na trzpieniu.proponuje uzyc od razu dużego solidnego Krzyżaka lub np nasadki na tryczke.rozkręcamy obie strony i mamy juz fotel w 2 Kawałkach.

Oparcie.
Tył oparcia ma dwie śrubki od dolu.
następnie podważamy materiał na zlaczeniu tylu fotela z materiałem.materiał jest w takim kanale po prostu wcisniety.
po wyjęciu obu stron zsuwamy w dół tyl oparcia ten plastikowy.
do zabaw z łokciem proponuję pozostać na tym etapie. po prostu odgiąć materiał i spawac dokrecac itp.
aby całkowicie zdjac poszycie z fotela trzeba wyjąć zaglowek.od Góry jak scisniecie materiał to będzie dostep do zawleczki pod kołnierzem.wyciągamy ja z obu stron i zagłówek można wyjąc.pozostały tuleje montażowe które wyciągamy sciskaja je od wewnątrz fotela kombinerkami i wypychając na zewnątrz.
po wyjęciu tego pozostaje juz tylko zdjęcie poszycia czyli albo żmudne odpinanie kołek metalowych albo odpięcie calej ramy w środku.Jest to taki stelaż zamocowany na 4=6 sprężynach.i na górze zablokowany zagięta blaszka.proponuje takie rozwiązanie bo nie trzeba przy składaniu bawic sie z kólkami i formowaniem gąbki i materiału.

siedzisko.
Jest w zasadzie przymocowane na metalowych zagiętych językach po kolei je odginamy i ściągamy materiał.fotele kubelki maja oddzielne materiały na skrzydełkach bocznych,tak jest w przypadku i siedziska i oparcia.

Ważne: Przy ponownym montażu proszę pamietac o plastikowych czarnych tuejkach wsadzanych na trzpienie w oparciu w miejscu gdzie wkrecamy srube na krzyzak.
Aby ułatwic sobie prace proiponuję zamaist kółek zaciskanych metalowych użyc opasek zaciskowych.nie dziala tam zadna sila a montaz ten ma tylko za zadanie uformowac material i utrzymac go na swoim miejscu.

zdjecia doloże na dniach gdy będę składal taki fotel po generalnym remoncie.

opis dotyczy fotela tzw recaro.ale w kanapowym jest to bardzo podobnie o ile nie latwiej.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Butterbean, Bardzo fajny tutek :ok: Wymieniałeś też gąbki w boczkach? Bo u mnie sie na boczku kierowcy zapadła i drut czuć.. W kubełkowym fotelu. Jak sie za to zabrać? Wystarczy kupić gąbke jakiejś tam grubości dociąć jakoś i wsadzić? Czy ma ona jakieś kształty dziwne czy coś? Miałem do tapicera oddawać, ale wiadomo jedno zrobi to coś połamie..
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

adrian kupuj twarda gąbke i dzialaj..akurat ta gAbke boczka wymienia sie prosto.podnosisz srodek siedziska material i masz kólka na których jest przyczepiony material .a od zewnatrz jest na tych drucianych zebach zawinietych..
najlepiej kupic lub zalatwic gdzies na szrocie stara taka gobke nawet z innego fotela pokleic podocinac i gitarra.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

A trzeba bebeszyć cały fotel? Czy wystarczy tylko plastiki z jednej strony żeby do drutów dostać i wsio? A siedzisko całe ściagać trzeba czy wystarczy odchylić? Bedzie troche wolnego czasu to sie pobawie z tym, zawsze to nowe umiejetności :lol:
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Maślany groszku
-jestes wielki :mrgreen:
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

adriang92, odchylic.
dodek wiem ze jestem wielki..6XL...heheh czasami 5...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Butterbean, Podziękował :zdrowko: Będziem rezać :mrgreen:
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Butterbean pisze:6XL
heh niewiedziałem bo cie nigdy niewidziałem
,

BTW naprawiłem dziś dzieki temu wspaniałemu opisowi swoje siedzenie bo sie okazało ze mimo iż podlokietnik odleciał wraz z kawałkiem blachy go mocującej do siedzienia to mało tego cała ta rama z prawej strony oparcia normalnie pekła -
migomat - rach ciach i siedzenie jest super :bro:
AEL INSIDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy”