[ALL C4] zmiana pakietu black na ORI chrom

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Hmm, wyciągacie ramkę drzwi - co się dzieje z szybą wtedy? Wychodzi razem z nią?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

przemoprzem, dokładnie, wychodzi z szybą i całym mechanizmem, odpinasz tylko wtyczki i targasz to w całości
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

To dalej pytam:
"III. zabieramy sie za zmienianie zgarniaczy czarnych na chromowe "

Usunąłeś te nity od zagarniaczy czarnych, następnie zamontowałeś chromowane. Tylko, że ta listwa oprócz funkcji ozdobnych to również zagarnia wodę z szyby (uszczelnia). Czy twoje listwy chromowane są od razu z tą listwą zagarniającą - elementem gumowym - czy po prostu listwę chromową dokłada się do listwy zagarniającej czarnej?

Patrzę na allegro i jest kilka ofert ale samych chromów do drzwi, ale zdjęcia kiepskie deczko i jakoś nie widzę wyraźnie elementów gumowych przy tych chromach.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

listwa chromowa jest wraz z gumą przylegającą do szyby,
Obrazek
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Butterbean - superowo to wygląda, gratuluję. A relingi polerowałeś czy zakładałeś ori chrom ?
Już się nie mogę doczekać aż zacznę moda u siebie :D

przemoprzem- na pierwszej stronie są zdjęcia od Dawid2542 - widać, że jest uszczelka, poza tym tutorial jest pierwsza klasa i myślę, że o takim detalu ważnym nie zapomniałby on wspomnieć w którymś punkcie.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2013-01-01, 13:01 przez silnor3ki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

silnor3ki, smiecimy dawidowi w temacie.ale wybaczy mi może..
relingi sa ori.wydaje mi sie ze mam jeszcze jedne luzem.a jesli nei to polerka swoich..powiem ci ze idzie to bardzo sprawnie..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

hejka, Panowie mam chrom pakiet. Całość wraz z szybami za 220zł + 70km x 2 jazda po to + 2 godziny rozbierania :)
Mam tylko taką sprawę bo przy okazji rozbierania spierdzieliłem coś a nie było o tym mowy w tutorialu tutaj :(
Otóż nigdzie nie jest napisane, że cała uszczelka wokół szyby tylnej to jedna część wraz z chromową :( I o mało co nie wyrwałem jej a ona przecież jest przyklejona na stałe wkoło szyby. A sugerowałem się zdjęciem, które jest w tutorialu z wiszącą uszczelką w dół to na tej z chromem też myślałem, że jest tak samo, a nie jest :)
To jedna sprawa, druga sprawa to to, że spierniczyłem tą uszczelkę wycinając szybę od środka nożem do tapet bo nigdzie nikt nie napisać aby ciąć bliżej karoseri bo reszta to jest własnie uszczelka przy szybie no i sobie ją ukroiłem w 2 miejscach. Teraz będę pewnie musiał napakować więcej kleju w te miejsca aby coś nie ciekło.
Podsumowując to 4 x drzwi i zdjęcie z nich listew zrobiłem w 35 minut. Zdjecie szyb to nie łatwa sprawa (dla kogoś kto to robi pierszy raz:) ) z pierwszą męczyłem się 25 min, drugą już wiedziałem jak i poszło może w 15min, z tym, że auto do rozbiórki to się nie przejmowałem za bardzo i rwałem plastiki jak leci u mnie będę musiał się nad tym skupić i nie porozwalać połowy wnętrza.
Listwa u góry to też bajka jeżeli chodzi o zdjęcie. Tylko ta plastikowa listwa zaślepiająca nity się pourywała w niektórych miejscach na tej cześci co się zaczepia. Ale może moja spasuje to ją wsadzę.

Ogólnie to myślałem, że to będzie prostrze ale szykuje się robota na 3 dni jeżeli ma to być zrobione tak jak należy :)

Pzdr.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

czesto bylo mowione i krzyczane ze szyba tylna boczna tylko z uszczelka.
przeciez i u mnei koneiczna byla wymiana calych szyb wraz z chrom pakietem.
co do podciecia uszczelki z tylu to nie bierz do glowy.tam w zasadzie nie widac gdzie konczy sie uszczelka a zaczyna klej.
swoj pasek maskujacy z dlugiej listwy zdejmuj an cieplo.tylko tak go nie zniszczysz.generalnie aura nie sprzyja takim zabawom na dworze.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

No niestety auto było na złomie na dworze i miałem tylko 3 godziny dzisiaj na wyjęcie tego bo zamykali o 12:00 :)
Zakładał będę w garażu, ale nie ogrzewanym, zobaczę kiedy się zdecyduję na tą zabawę. Na pewno zacznę najpierw od drzwi bo to najważniejsze a to można sobie powolutku dłubać.
Jakiś patent specjalny jest na zakładanie tej listwy osłaniającej nity ? Ciasno to tam siedziało bardzo.
A wsunąć od jednej strony do drugiej się nie da ?

Pzdr.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

silnor3ki, wsunac sie nie da.
mozesz to rowniez podgrzewac farela.wciskac tepaym plastikiem od jednej strony gdy druga wewnetrzna krawedz juz jest zalozona.
co do pomyslu zeby zakladac najpierw drzwi to chybiony pomysl.
to sa jedyne miejsca gdzie jest regulacja zeby potem sie linia ladnie zbiegala.na drzwiach dasz wyzej i potem bedziesz mial problem z szyba tylna.a tam chromu nie przesuniesz...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Ale przecież tak robił "Dawid2542"
założył najpierw na drzwi. Ja tam za dużej regulacji nie widziałem jak to dzisiaj rozbierałem. Ta listwa idealnie się zaczepiała za drzwi od zewnętrznej strony i na nitach od środka i ładnie to spasowane było.
Hmmm, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu jak zacznę :) Ewentualna rozbiórka drzwi to już nie problem. Najgorsze te szyby tylne.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

silnor3ki, ja pozakładałem drzwi a później pod to wklejałem szyby, szybę zawsze możesz dać deko wyżej lub niżej aby chrom spasować...

można tak i można tak,
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Możecie powiedzieć czy jedna tubka kleju wystarczy czy 2 potrzeba ?
Zdejmowałeś oczywiście z tyłu boczki całe w bagażniku przy operacji wycinania i wklejania szyby ? Bez zdejmowania raczej się chyba nie da. Dzisiaj się męczyłem z wycięciem na odgiętym (odciągniętym) boczku ale to na tamtym samochodzie mi nie zależało w moim to raczej będę zdejmował, ehhh, ale robota jest kosmos z tym :)

Dzięki.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

wytniesz i bez sciagania boczkow..
jedyn pociecha jesli pojdziesz szeroko z rozbieraniem to ta ze poznasz auto jak wlasna kieszen...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

silnor3ki, jedynaie pozdejmuj osłony słupków i uszczelkę przy podsufitce, obetniesz górę + boki i później już możesz ładnie górę szyby wyciskać na zewnątrz i ciąć dół nożykiem, tylko wyciskać górą w miarę rozsądku, wiadomo że szyby są stare, raczej trachnąć nie powinna,
zaopatrz się lepiej w 2 kleje do szyb, może wystarczyć a nie musi, najwyżej zwrócisz do sklepu, ale nie warto w sumie na tym oszczedzać, co by nie ciekło :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”