[ALL C4] zmiana pakietu black na ORI chrom

Modyfikacje, pomysły i jak sama nazwa wskazuje rezania, rezania i jeszcze raz rezania
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

No Panowie ciąłem dzisiaj te szyby na złomie z tego do kasacji autka i nie ma szans na wycięcie ładnie szyby bez odkręcania boczków z bagażnika. U mnie tam przychodzi taka plastikowa jakby kratka wentylacyjna i dochodzi prawie do samej szyby. Zabiorę się za to w tygodniu i może w weekend mi się uda coś podziałać. Zacznę powoli z drzwiami najpierw. Przyglądnąłem się lepiej uszczelce na szybie co wyciąłem trochę to tragedii nie ma, napakuję więcej kleju i powinno być gites :) a tego tak jak pisaliście nie widać. Z zewnątrz uszczelki i listwa jest idealna.

Pozdrawiam.
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

Hejka,
U mnie już gotowe. A może w sumie to w końcu :/
Jakbym wiedział, że do założenia tego potrzeba tyle czasu i cierpliwości i rozkręcania to bym się za to chyba nie zabierał. No ale radość z chrom pakietu jednak jest ;)
Jeszcze tylko potrzebuje relingi chrom. Ma ktoś może na sprzedaż w dobrej cenie :) ?

Pozdr.

Sorky za jakość zdjęć :)


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

No i ładnie wyszło.. Niestety dla mnie to jest poza zasięgiem więc pozostanie w strefie marzeń przy następnym aucie :) :ok:
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
silnor3ki
Mechanik
Mechanik
Posty: 102
Rejestracja: 2012-12-11, 17:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Małopolska

Post autor: silnor3ki »

No szczerze do znalezienia aby kupić w komplecie od kogoś to trzeba się naszukać. Samo zdejmowanie to chwila moment (2,5 godziny :) ) ale zakładnie u siebie to już trzeba się pomęczyć i powoli, nie nerwowo pozdejmować co potrzeba i zakładać. Czyszczenie wszystkiego przed założeniem też przecież się liczy, zdejmowanie boczków tylnych według kolegów wcześniej to nie potrzebne, moim zdaniem konieczne w 100% no chyba, że się chce utrudnić sobie życie albo zniszczyć plastiki boczków. Wycięcie szyby to z zegarkiem w ręku 5 min mi zajęło, wnitowanie górnej listwy to jakieś 30 min na stronę . No ale trzeba jeszcze włożyć uszczelkę zakrywającą nity, poprzykręcać wszystko spowrotem, wklejenie szyby to z 10-15 min na 1 szt (po tym czasie klej zaczyna zasychać :). Rozbieranie drzwi i składanie spowrotem to wiadomo, masakra :) ustawianie ramek szyb aby pasowały do budy idealnie jak wcześniej itp. itd. No i sprzątanie oczywiście po wszystkim też nie mało zajmuje :)

W sumie zajęło mi to jakieś 2 dni po 7 godzin z tym, że ja się nie spiesze zazwyczaj przy takiej robocie, bo coś sie zapomni założyć a później rozbiera sie od nowa i 2 x tyle czasu poświęcić, więc lepiej spokojnie powoli do celu :)

Jak nie chce Ci się bawić w zakładanie tego to może zaryzykuj te klejone chromy (takie taśmy) wiem, że nie ma to jak ori, ale widziałem gdzieś u gościa na forum tak zrobione i wyglądało nieźle tylko, że na sedanie. Nie wiem tylko jak z trwałością takich listew, czy się nie odklejają z czasem.

Pzdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rezanie”