[A6 C4] Bose - podłączenie bez wiązki (AVANT)

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

żle

a gdzie masz zasilanie i masę dla przodu?
masa nie musi być z aku

jutro Ci lepiej rozrysuję
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Dlatego zapytalem co z zasilaniem na przod ? Tez musi byc tam osobny przekaznik ? Bo na stale tez nie moze byc podlaczone. Jeszcze ten czarny przewod zostal ten chyba ekran..

Masa z karoserii nie bedzie przenosila zakłóceń ?
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

mi nic nie przenosi - tak było w oryginalnej wiązce

poniżej masz rysunek co i jak

Obrazek

linia przerywana to wspólny oplot
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Zajebiste kolego :) Dzieki wielkie

[ Dodano: 2014-08-29, 19:33 ]
Jeszcze raz wielkie dzieki za ten rysunkek. Przesiedzialem wiele godzin na rozszyfrowaniu SE (dopiero sie ucze tego czytac) i z kazdym dniem staje sie to dla mnie jasne !

Z nastepnymi schematami bedzie na pewno duzo lepiej :)

Zastanawia mnie jeszcze kika rzeczy, m.in.
1. Ten przewod ekranowy to musze kupic osobno tak ? Bo zwykle kable do audio moga zbierac zaklócenia ? I teraz jak on jest zbudowany ? przebuszowalem internet ale nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie. Poza 2 przewodami w srodku (do sygnalu) powłoka ekranowa konczy sie jakims przewodem ktory mam podlaczyc do masy ? No i wg tego rysunku ekran wchodzi rowniez do "głosnika" a raczej jego wtyczki. Musze wiedziec jak ten kabel wyglada to wtedy bede wiedzial co konkretnie kupic.
2. Czym jest GND (com) ? wiem ze to masa ale nie rozumiem oznaczenia com ? w internecie tez nic nie moge znalezc na ten temat.
Czy to czasem nie jest masa sygnalu ? ktora jest wspolna dla wszystkich glosnikow ?


Przepraszam ze mam tyle pytan ale na tej podstawie rozszerzam swojej wiedze :) Mimo ze i tak juz mam wszystko na tacy :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki
Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

Witam. Mam problem ze schematem 36/1. To ten pierwszy. Nie wiem gdzie podlaczyc te 4 kable (zielony, brazowy, zolty, siwy) to przewody ekranowe i powiedzcie jak je podlaczyc do radia. Z gory dzieki.
A6 C4 1.9 ON:):)
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

frost12q,

1. przewód ekranowy nie jest związany z oplotem, po prostu przechodzi przez wiązkę i wchodzi do masy, jest to zwykły przewód 0,5mm
od wtyczki idzie do środka tuby głośnika ale nie wiem co dalej bo nie rozbierałem

2. dokładnie tak jak piszesz - wspólny minus sygnału
COM to oznaczenie na wtyczce w radiu np. Delta ma tak:
Obrazek
w żółtej wtyczce mini ISO (LINE OUT) masz wszystkie potrzebne sygnały:
RF, RR, LF, LR, COM, oraz sygnał do przekaźnika


Matrix154
brązowy i żółty to sygnały z radia RR i RL

zielony i szary to wspólny minus GND (COM)
powyżej masz cały schemat okablowania oraz przykładowy wtyk mini ISO od radia DELTA
Ostatnio zmieniony 2014-09-03, 11:46 przez drmort, łącznie zmieniany 1 raz.
Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

drmort, wielkie dzięki:) zestawik gra aż miło:)
A6 C4 1.9 ON:):)
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Przyznam sie ze jeszcze sie za to nie zabralem bo nie mam czasu. Póki co zamowilem juz przekaźnik i teraz szukam kabli.

Drmort pomogles juz i tak od ciula nie ma co. Ale wciąż sie głowie z tym ekranem co i jak...

Mam przy sobie resztke (komus została) tego kabla z wtyczka. Wyglada tak:
Obrazek

I z tego co tu widzimy kable zasilajace nie maja oplotu wiec raczej nie musi go tam byc wbrew temu co jest na twoim rysunku ale to chyba nie problem.

Potem mamy 3 kable jeden sygnal, jeden to com, a 3 to ekran (czarny 0.5mm)
Dodatkowo te 3 kable sa w oplocie jak na w/w zdjeciu.

1. Czy oplot ma cos wspolnego z tym kablem 0.5mm czarnym ekranem ?
2. Oplot jest podlaczony do masy ? Jezeli tak to w jaki sposob ? gdzies przy masie radia czy jak ? Do obudowy radia ? z drugiej strony nie potrafie sobie wyobraźic jak oplot jest podlaczony do masy...
3. Czarny kabel jak w powyzszych postach wspominales musi byc podlaczony do masy. Teraz zastanawia mnie gdzie ? Przeciez rownie dobrze moglbym go zaraz przy wtyczce pociagnac go do blachy drzwi prawda ? Jezeli nie, to jaki punkt wspolny masy wybrac ? Gdzies przy radiu ?

I przy okazji, gdzie moge takie kable zamowic ? 3 zyłowe w oplocie ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-09-09, 13:23 przez frost12q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Witam po czasie !
Po zjezdzeniu kilkunastu sklepow z elektronika, nie kupilem kabli ekranowanych takich jakie byly mi potrzebne... Postanowilem zrobic je ze zwyklych kabli glosnikowych o odpowiedniej grubosci.

Spedzilem ostatni weekend na zrobieniu tego i efekt jest taki ze przod mi gra, tyl (+ subwofer) nie dzialaja wogole. Czytalem ze musze cos aktywowac w radiu zeby zagralo, ale probowalem sie polaczyc vagiem z radiem (56) i nie uzyskuje polaczenia.

Nie jestem rowniez pewny czy dobrze zrobilem z przodu... Poniewaz sygnaly pozostawilem ze srodkowej kostki (duza kostka ktora ma tylko wypuszczone sygnaly z radia na przod w ori nokia) a z tego co sie orientuje powinno byc zolta ? ale czy obowiazkowo ?

drmort w tobie nadzieja ! :D Prosze o pomoc !
Ostatnio zmieniony 2014-10-01, 23:21 przez frost12q, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

o ile nadal masz oryginalną Deltę szeroką to ona sama wykrywa BOSE (przynajmniej u mnie tak jest)

tzn wystarczy że nie podłączysz brązowej kostki (w wiązce od BOSE i tak jej nie ma)
a podłączysz trójkolorową mini ISO i śmiga - wyświetla napis BOSE na wyświetlaczu i gra

Jeśli pokombinowałeś coś po brązowej kostce radio nie przełączy się w tryb BOSE.
Przód owszem zagra, ale ze wzmacniacza w radiu a nie wzmacniaczy głośników.
Radio nie podaje sygnału do przekaźnika do ich załączenia, dlatego również nie gra tył.

Krótko mówiąc uzbrój jak należy żółtą kostkę od mini iso i odłącz brązową - musi ruszyć
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Bede z tym działał juz niebawem !
Wg schematu kable sygnalowe do przednich glosnikow powinny byc o przekroju 1mm, czy moge zastosowac kable o przekroju 0,5 ? Czy bedzie za malo ?
Awatar użytkownika
drmort
Mechanik
Mechanik
Posty: 233
Rejestracja: 2012-10-25, 22:48
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Otwock

Post autor: drmort »

do sygnałów 0,5 starczy, w oryginalnej wiązce też są 0,5 na sygnałach (co do grubości i kolorów fabryka nie zawsze trzymała się 100% tego schematu)
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

:evil: Kuuurde jestem zly jak diabli :evil:
Dalej nie dziala....

Sprawa wyglada tak. Generalnie w swoim aucie mialem nokie (przod pasyw tyl aktywny)
W tylnych głosnikach mialem wszystko co mi bylo potrzebne do podlaczenia tylu w bose. Czyli sygnal do wlaczenia przekaźnika, sygnaly z obu tylnych glosnikow. Sygnaly pochodza z zoltej kostki. Teraz podlaczylem przod pod sygnaly z zoltej i dalej gra tylko przod....
Tyl nie gra, male glosniczki wysokotonowe tez nie graja.... Nie wiem co jest grane.

Przekaźnik sie załącza, napiecie w kablach do wzmacniacza (sub) jest... i dalej lipa.

Nie wiem czy moge jakos sprawdzic czy wychodzi sygnal z kabli miernikiem.

Odlaczylem brazowa kostke i dalej nie pokazalo sie bose. Dopiero wyczytalem na zagranicznym forum ze jak podlacze pod mase wyjscie af-c to zalaczy sie bose. Faktycznie tak sie dzieje u mnie. Podlaczylem pod mase i wyswietla bose i dalej nie gra tyl....


POMOCY !

[ Dodano: 2014-10-04, 18:14 ]
Dobra juz nieaktualne.
Problem lezal w plycie wzmacniacza. Cos nie laczylo.
Malo tego raz sie omylkowo pomylilem i podlaczylem zasilanie pod kable od sygnalu i chyba uszkodzilem uklad scalony.

Jestem wkur....
Ogolnie przez chwile udalo mi sie uruchomic jeden tylny glosnik i subwoofer a drugi juz nie gra przez moja pomylke...

W grudniu bede w Polsce to ze szwagrem, ktory ogarnia elektronike sprobujemy to zrobic.
Wstepnie taki uklad kosztuje okolo 20 zl ale nie wiem czy nie uwalilo sie cos jeszcze...

Mimo wszystko dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

Teraz i ja będę z tym działał, tylko że już mam zestaw BOSE zamontowany lecz jest on totalnie źle podłączony, co za tym idzie nie ma oryginalnych kostek tylko podrutowane.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

A wiązka jak ? Ori czy dorabiana ? Bo u mnie wciąż walcze z zakłóceniami. Występuje pętla masowa.

Mam świst w glosnikach. Na zapłonie słyszę gasnace swiatelka, oraz zaraz po zapłonie słyszę szmery. Jak odlacze kabel z nastawnika to ustaje.



Robilem już kupe rzeczy u nie mam pojęcia co jest nie tak....

Radio podmienialem, alternator, wspólną masa z aku, robilem osobna wiązkę i kladlem sub z radiem na siedzeniu i po podłączeniu na siedzeniach też są zakłócenia.


Ewidentnie zakłócona jest masa auta bo przednie głośniki (one maja swoje wzmacniacze) też piszczcza.


Jakby ktoś miał jakieś pomysły to prosze o pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”