[100 C4] Kupno car audio do 500zł od zera

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
lgsmario
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-14, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tylmanowa

[100 C4] Kupno car audio do 500zł od zera

Post autor: lgsmario »

Witam. Chce zmienić zestaw grający w aucie.'
Zaczynając na razie potrzebuje 2 glośników do przednich dzrwi, radia i dobrze by było jakby do tyłu w bagażniku jakiś niskotonowy lub tuba. Chcę osiagnąć w miare ładny dźwięk cudów nie oczekuję. Jeśli jest możliwość do 500 to było by dobrze a jak nie to za ile było by dobrze w miare??
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Jeżeli chodzi o firmę, to poleciłbym Mac Audio. Mam takie głośniki w moim kombi (kupiłem audio razem z autem) i w powiązaniu z radiem audi "gamma cc" bardzo ładnie grają. Bass jest bardzo dobry. Trochę radio przy nich nie wyrabia( przy prawie max graniu), ale tak to bardzo fajnie grają :mrgreen:

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Za 500 bedzie ciezko cos kupic najwyzej same radio i jakies tam głosniki, ale jezeli chcesz je wsadzic w ori miejsca to tez sie szału nie spodziewaj bo 13 to juz max na siłe chyba ze rezanie paneli pod 16. Za 500zl nie skompletujesz zadnego zestawu jakiego chcesz, sub w miare grajacy tez troche kosztuje a do tego napedzic tez go czyms trzeba. Tuba to strata pieniedzy bo to nie gra wcale tylko aby uszy złosci. Ale kolo 1tys na taki zestaw liczyc musisz. No bo tak radio z wyjsciem na suba to nowe kolo 400 liczyc musisz chyba ze uzywka, głosniki w ori miejsca to 12 patrz u szybki-ens on robil taka przerobke, no i piecyk i skrzynka to poszukac cos bys musial, ale wszystkie pseudo tuby chinskie itd to lepiej odpuscic bo aby kase zmarnujesz
lgsmario
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-14, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tylmanowa

Post autor: lgsmario »

a co z rezaniem blachy z tyłu??? bo to chyba nei najlepszy pomysł, bo mogły by byc tam głośniki ale nie wiem czy warto tam rzeźbić coś
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Zobacz sobie w dziale zrob to sam jest manual z takiego rezania :ok: Badz tak jak robili koledzy na forum zabawa w taszki czy jak to sie tam pisze :ok: Niech sie nasz admin wypowie on to robil z tego co pamietam i paru innych rezaczy też :ok: Ogolnie to duzo blachy tam nie ma, tam gdzie jest głosnik jest pusta przestrzen :ok: Nie wiem jak w 100 ale w a6 głosnik osadzony jest w takiej plastikowej tubie pewnie masz tak samo :ok: Wiec audio w c4 to ciezka sprawa.. Ja u siebie mam ori głosniki i daja rade, podpiete pod procesor dzwieku alpina to ustawic sie je da dosc dobrze, bas zjechany na zero i jak dla mnie gra to całkiem niezle, kiedys dołoze moze jakies wysokotonowe bo tych nokii praktycznie nie słychac. A za bass robi rockford punch w zamknietej skrzyni
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

jak koledzy mowia..drobnymi kroczkami do celu.zacznij od radia.jest to jeden z elementow audio ktory jesli ci podpasuje to bedzie ci sluzyl wiele lat i to w roznych autach...przy dobrym radiu juz odczujesz roznice.nastepnie sprawdz czy masz zeczywiscie te kanaly w tapicerce.w niektorych wersjach nie bylo takiej zabudowy w stylu tuby pod tapicerka.warto wtedy wyrwac takie cos ze szrotu i zalozyc.roznica bedzie juz nawet przy ori glosnikach...nastepny krok za jakis czas to wymiana glosnikow w drzwiach.na jakies 12cm dedykowane do mietka.
krok 3 w przypadku sedana to patent ensia.czyli jakies subwoofery 165mm wbudowac w polke tylna.ew pobawic sie w zrobienie jakiejs zabudowy od spodu podszybia tylnego zeby stworzyc cos na zasadzie skrzynki...bedzie git...
radio ok 500-600zl.
glosniki przod 150-200zl
subwoofery 2 szt ok 200zl.
przy dobrym radiu i niewielkich subach w polce tylnej mozna je spokojnie napedzic samym radiem.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

Post autor: Malibu »

Jesli masz poki co 500 zl proponuje znalezc jakies dobre radio. Mi sie udalo kupic Alpine najnizszy model za ok 350 zl . I poczulem roznice wymieniajac rocznego (poprzedniego wlasicciela) Clariona. Prawdziwa moc 45 W a nie oszukana i pewnie 20 W jak w wiekszosci marketowek. Jesli zalezy Ci na efekcie i takim malym budzetem dysponujesz to zainwestuj w wzmacniacz na 1 kanal i podlaczaj pod to suba. ZADNEJ TUBY! Tuba robi tylko UMBYK UMCYK a sub gra :ok: Koszt uzywnego piecyka pod taka moc to ok 100 zl nawet. Sub to juz zalezy od Ciebie czy chcesz duzy, maly, mocny i jaki wyglad... Zadowoli Cie na pewno cos juz z BLAUPUNKTA za 150 zl jesli nie jestes audiofilem. Glosniki beda zagluszane przez bas z bagaznika wiec nie straszne Ci charczenie jesli je wyciszysz. A przez ten czas bedziesz sobei zbieral na nowe glosniki do wnetrza. Olej tylna polke przede wszystkim bo to marnowanie kasy jesli cos Ci juz z tyluw bagazniku gra... A na przod zestaw odseparowany do 200 zl kupisz cos dobrego z HERTZa ;-)
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

malibu nie zgodze sie z toba.
na tym poziomie zaawansowania mozna odpowiednio zestroic i tube i skrzynke.kwestia odpowiednich ustawien.
co do stwierdzenia o tylnej polce to pragne przypomniec ze dopoki nie zainstalujesz procesora dzwieku to tylne glosniki graja to samo co przednie.sa poprostu uzupelnieniem o sile i moc grania.radio jest stereo a nie jak w kinie domowym 4+1...
z tego powodu bardzo wiele profi zabudow CA jest wlasnie w takiej konfiguracji czyli przod plus tyl sub.
szybki ens ma taka konfiguracje i jest mega zadowolony.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
rubik...
Adept
Adept
Posty: 25
Rejestracja: 2011-03-13, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowieckie

Post autor: rubik... »

Witam
Podłącze się do tematu,chcę kupić głośniki na tył większe,myślałem o 16
Co myślicie o tym,da radę? http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk-16 ... 82623.html
ciekawe jak by to grało bez wzmacniacza?
Czy wejdą na tył? po małej przeróbce oczywiście.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

bierz.gra naprawde spoko.mialem je z przodku.teraz mam takie same ale z gwizdkiem zintegrowanym i hertz to jest to.
jesli bedziesz zakladal poeksperymentuj.
zaloz suba w drzwi,ale gwizdek juz zalozylbym na slupku za drzwiami.czyli na tym pochylym plastiku.wtedy pasazerowie z tylu beda mieli delikatne uzupelnienie za glowami...te gwizdki sa plytkie w montazu i mozna by je super wpuscic w te plastiki....

[ Dodano: 2011-12-17, 16:43 ]
ps.jakos tam juz wrocilem i bede kombinowal z tymi rzeczami z kormorana wiec ostatnia chwila cierpliwosci pliss.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
rubik...
Adept
Adept
Posty: 25
Rejestracja: 2011-03-13, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowieckie

Post autor: rubik... »

dzięki za szybką odpowiedz
lepiej kupić zintegrowane czy nie ?
będą grać bez wzmacniacza ?
jak z montażem z tyłu ?
pozdrawiam. :-)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

lepiej kupuj odseparowane.zawsze mozna gdzies wbudowac gwizdek a i sub jest wtedy wyrazniejszy. montaz w drzwiach bezproblemowy.miejsca dosc.
spokojnie beda pykac bez wzmaka.maja spory zapas mocy a drzwiek naprawde czysty i gleboki jak na ta kase.sam takich urzywam jak juz pisalem.a te zintegrowane mam dlatego ze takie kupilem okazyjnie cenowo
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
rubik...
Adept
Adept
Posty: 25
Rejestracja: 2011-03-13, 19:55
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Mazowieckie

Post autor: rubik... »

Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

ten zestaw rozni sie zwrotnicami.
mysle ze ten bylby super do przodka.a na tyl spokojnie starcza ci tamte.i zapewniam ze przy neutralnym ustawieniu fadera czyli rowno przod i tyl to siedzac z przodu przednich glosnikow nie bedziesz slyszal hehehehe
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
lgsmario
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2011-12-14, 15:58
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Tylmanowa

Post autor: lgsmario »

a takie na przód by się nadawały co sadzicie?

http://allegro.pl/glosniki-boschmann-g- ... 13418.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”