[ALL ] [sedan] Projekt dystansów mdf pod głośniki 6x9 w tyln

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
pawellike
Mechanik
Mechanik
Posty: 146
Rejestracja: 2011-07-07, 07:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sobolew

[ALL ] [sedan] Projekt dystansów mdf pod głośniki 6x9 w tyln

Post autor: pawellike »

Znalazłem na Allegro.pl firmę, która robi kompletne zabudowania audio do samochodów.
W swojej A6 mam z tyłu głośniki oryginalne bez wzmacniaczy, więc audio nadal mizerne .. Pomyślałem: Czemu by tu nie zaadaptować głośników 6x9 3-drożnych?
Chciałem wsadzić wykręcając oryginalne, ale ... Owalne 6x9 są za małe żeby zakryć cały otwór po or. głośnikach.
Napisałem więc do w/w firmy, czy nie zrobili by dystansu z mdf według mojego projektu. Odpisali, że: Wszystko się da :)
Od razu z ołówkiem, notesem, miarką i śrubokrętem pobiegłem do auta, wykręciłem ori głośniki i wymierzyłem dokładnie otwór.

Ma on wymiary: 24,5mm x 17,5mm.
Głośnik owalny 6x9 ma wymiary: 228mm x 154mm

Więc na szybkiego w "paincie" :] zrobiłem projekt moich dystansów:
Obrazek
(specjalnie podałem wymiary zewnętrzne o 0,5 mm większe, ponieważ obawiałem się, że nie będę miał jak ich zamontować, ale śmiało można podawać wymiary ori)

Dzisiaj przyszła paczka. Wykonali dobrą robotę:
Obrazek Obrazek

Właśnie pomalowałem je czarnym matem (może w przyszłości obszyć podobną do półki tapicerka) i poczekam do jutra, jak będę składał rozrząd to od razu pewnie i te głośniki podłączę. Wywiercić parę otworów, zapodać wkręty do drewna i będzie elegancko :ok:

Jeśli ktoś chciałby takie dystanse, piszcie na priv, wszystko wyjaśnię ile co kosztuje i jak długo się czeka.
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

Post autor: Malibu »

Chciales poprawic audio ale jak dla mnie zrobiles mega lipe... NIGDY nie montuje sie elips.

Ten glosnik samym swoim ksztaltem uniemozliwia dobre granie... Jak elipsa moze dobrze wydobyc z siebie jakikolwiek ton? Jeszcze wszystkie pasma jak pojda przez niego to bedziesz chcial wrocic do ori...

Najlepszym rozwiazaniem jest rezanie pod wiekszy glosnik albo zamontowac jakis dobry glosnik 16 pod wzmacniacz w tylna polke w miejsce orginalnych... Tak naprawde nie powinno sie tam nic montowac, ale to juz pomijam...
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
Awatar użytkownika
pawellike
Mechanik
Mechanik
Posty: 146
Rejestracja: 2011-07-07, 07:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sobolew

Post autor: pawellike »

Głośniki w kształcie elips miałem chyba w każdym aucie, pomijając lagunę kombi. Dźwięk z takiego głośnika nie różni się dla naszego ucha prawie niczym od głośników okrągłych (chyba że ktoś jest audiofilem). Podłączyć pod takie jeszcze wzmacniacz i wtedy będzie fajnie :)
I nie mów, że NIGDY nie montuje sie elips, ponieważ firmy produkujące car audio chwalą taki typ głóśników.

A wogóle, to każdy robi co chce :P
Ostatnio zmieniony 2011-10-20, 18:15 przez pawellike, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Ale z jednym sie zgodze ze w polce najlepiej nic nie wkladac z jednego powodu, Twoi pasazerowie traca sluch :lol: Wiem bo sam mam sedana z ori nokiami w polce i pare os sie skarzylo ze wali prosto w uszy zawsze mialem zjechane tylne praktycznie na maxa a teraz wogole odlaczone gra tylko przod i sub w bagarku :ok:
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

I ty to chcesz na "wierzch" wkręcić??? Również nie jestem za takim manewrem. Jeśli już miałbym coś robić to montować tam w ori wymiarze średnotonówkę z odpowiednim filtrem a do bagażnika jakiś sub z amplifierem, ewentualnie rezać otwór i większe głośniki montować.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
pawellike
Mechanik
Mechanik
Posty: 146
Rejestracja: 2011-07-07, 07:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sobolew

Post autor: pawellike »

Nie chciałem przerabiać tego oryginalnego wycięcia w tapicerce, żeby zostało w oryginale. Ten dystans jak dodam to w każdej chwili będę mógł wrócić do oryginału.

Co wam sie nie podoba ! :) A jak ludzie montują całe bagażniki w głośnikach, słupkach etc to jest wtedy fajnie?! :) Chciałem tanim kosztem poprawić audio w moim aucie i powiem wam, ze na pewno mi się to uda! :P
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Ja kiedys mialem w pulke wsadzac jakies wieksze glosniki ktore mialy robic tylko bass, cos w technologi free air albo zwykle mindbasy podlaczone pod filtr dolnoprzepustowy ale jednak wolalem tradycyjna skrzynke :mrgreen:
Takie elispy tez potrafia zagrac tylko jak wszystko musza byc odowiednio zabudowane, nie wiem czy uzyskasz dobry bas jak beda na przestrzal do bagaznika.
Awatar użytkownika
pawellike
Mechanik
Mechanik
Posty: 146
Rejestracja: 2011-07-07, 07:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sobolew

Post autor: pawellike »

w poprzednich autach miałem takie głośniki tylko w samych półkach ... no ale to byly hatchbacki :) W sedanie wiem, że ciężko zrobić dobre audio. Ale pod to podłączę wzmacniacz i subwoofer w bagażniku. Powinno to grać ;)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

E no panie jak ma byc sub to polka zbedna, nawet bardzo :ok: Jak sub to w polke nic sie nie wklada bo sie zagluszac beda i nie bedziesz mial dobrego efektu
Awatar użytkownika
pawellike
Mechanik
Mechanik
Posty: 146
Rejestracja: 2011-07-07, 07:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sobolew

Post autor: pawellike »

Jak ogarne wszystko, to wtedy wam powiem czy mi odpowiada czy nie :) w jednej C4 tak było (6x9 w półce i wzmak z tubą w bagażniku), wrażenia niezłe ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”