[A6 C4] Audi a6 c4 AVANT - zestaw audio

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

[A6 C4] Audi a6 c4 AVANT - zestaw audio

Post autor: frost12q »

Witam,
sprawdzilem u siebie tylne glosniki w drzwiach (nokia ze wzmacniaczami) i niestety ale prawdopodobnie sie spalily, brak jakiejkolwiek reakcji na baterie.

Od zawsze chcialem miec w swoim avancie ori audi bose z c4, u Kazikboy w sedanie gralo to calkiem ładnie. Jednak znalezc cos do avanta graniczy z cudem. A jak juz jest na niemieckich ebayach to cena zabija.

Coraz bardziej zastanawiam sie nad jakims fajnym zestawem audio do mojej malej. Chce zostawic radio takie jakie jest bo cenie sobie oryginal i wkomponowanie w srodkowej konsoli. Chcialbym tez nie robic przerobek w drzwiach pod nowe glosniki oraz zostawic te jasne maskownice (pod kolor tapicerki) takie jakie sa. Po prostu wymienic glosniki na cos lepszego.

Pytanie brzmi, czy jest to wogole mozliwe ? Czy da rade skleic cos z ori radia i ori miejsc na glosniki, zeby gralo troszke lepiej od seryjnego bose ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

przyswoj sobie jedna rzecz..
bose..samo w sobie nie jest zadnym mega wypasionym zestawem..roznica miedzy bose a nokia?w bose wszystkie glosniki sa zasilane z osobnego wzmaka.tzn 4 osobnych wzmakow i ew subwoofera..i to jest roznica na ktorej oprzyj swoja budowe cara audio.glosniki nei musza byc mega wypasione..do bagaznika wystarczy ci sub w kolo zapasowe..i tyle..bedzie napewno lepiej gralo niz bose...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Generalnie tak, mam duzy sub w domu ale go nie chce bo jest za duzy i zajmuje miejsce w bagazniku. Chcialbym dac jakis sub wielkosci ori bose do schowka. Tak zeby nie zajmowal niepotrzebnej przestrzeni.

Jestem gotow na zakup takiego tylko nie wiem czy jest cos takiego.

Glosniki tylne nokia i tak sa sfajdane wiec moge kupic takie:
http://allegro.pl/audi-80-b4-100-c4-a6- ... 95275.html

Do wymiany maskownice, musialbym rozwiercic te stopione zaczepy i jakos pokleic.

Moge takze wymienic przednie na jakies lepsze lub tylne tez na jakies lepsze ale tak zeby wszystko pasowalo jak powinno.
W posiadaniu mam 4 kanalowy wzmacniacz, ale z tym radiem chyba nie ma mozliwosci podlaczenia. Moglbym go jakos wykorzystac. Ale kompletnie sie na tym nie znam i nie wiem co i jak moglbym zrobic zeby byc zadowolonym.

Dzieki Buter za uswiadomienie co do systemu bose, zawsze robilo na mnie spore wrazenie. A nie lubie przesadzonego basu ze klapa od uszczelek odchodzi. Dlatego szukam podobnego rozwiazania alternatywnego
Ostatnio zmieniony 2013-10-13, 17:38 przez frost12q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

wszystko moznapodlaczyc.od biedy podlaczasz wejsciem wysokopradowym o ile wzmak cos takiego ma..
glosniki ktore pokazales sa ori pasujace do c4 wiecpo co zmieniac maskownice?dla koloru?nie warto...
suba raczej niezmiescisz w schowku bagaznika..
o ile masz worek na anrty w kanapie to mozna otwor fajnie wykorzystac...mam tak w 80 zrobione..wywalony worek i wstawiona plyta mdf z dwoma 13cm subwooferkami..do tego maly wzmacniacz.pozostalo zabudowac niewielka skrzynke do oparcia...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

A gdyby udalo mi sie zdobyc skrzunke basowa z bose i wstawil w schowek ? a cala reszta ewentualnie pod wzmacniacz. Chyba ze bym kupil te tylne glosniki jak to wtedy pozostaje do podlaczenia przod. Maskownice do wymiany na ori koniecznie bo czarne z jasnym kolorem kompletnie nie bedzie pasowac....
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

frost12q, ale tam jest napisane ze sa szare maskownice..
jesli kupisz skrzynie bose z c4 to tylne glosniki sa pasywne czyli bez wzmacniaczy.a dopiero przody maja wzmaki swoje..
czyli reasumujac:
przod bose ma swoje wzmacniacze
tyl jest bez wzmacniaczy bo jest zasilany ze wzmacniacza w skrzynce subwoofera.
mozesz zabudowac niewielki glosnik tak jak ja to mam w setce.tylkkko musisz przewalkowac moj caly temat bo sam nie wiem gdzie sa fotki z tego.zabudowa jest w kazdym razie w prawym schowku bagaznika.
wtedy jeden glosnik 4 kanalowy zasila ci wszystkie drzwi.a jeden maly monoblock lub 2 kanbalowiec zmostkowany zasili ci suba.i tyle.
o ile kojarza a nie wiem jakie masz radio ale chyba w ori jest wyjscie na 4 glosniki...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

frost12q, powiem tak : (to jest moje zdanie i moja opinia ;-) ): głośniki przód i tył to seria Nokia - bez wzmacniaczy, sygnał dla tych głośników idzie przez ISO z radia. Subwoofer jest z Mazda 3 - Subwoofer Bose wraz ze wzmacniaczem i skrzynią basową w koło zapasowe. Sygnał zmostkowany dla subwoofera idzie do zwykłego wzmacniacza o jak najmniejszych rozmiarach, a sygnał na głośnik przechodzi przez wzmacniacz Bose i dalej do głośnika. Efekt jest niesamowity. Seryjne głośniki dają średnie i wysokie tony a sygnał na Sub je idealnie basami uzupełnia. Normalnie nie da się wytrzymać, ale jak wyregulujesz tony to jest super. Polecam :ok: :ok:

Obrazek
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-10-13, 20:54 przez gjom, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Udalo mi sie nawiazac kontakt do kogos kto ma do sprzedania caly komplet. Radio zmieniarka i cala reszta do avanta. Za okolo 1000 zl. Pytanie czy taka inwestycja sie oplaca, prosze o porade.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

bez jaj...trzeba to w koncu napisac ale bez jaj..cena 1100zl czy 1200 ktora juz sie pojawiala na forum za komplet to abstrakcja...
zestaw bose 500max tyle jest realnie warte..
za kase ok 1000zl mozna naprawde zlozyc zacny zestaw z radiem do ktorego bose sie chowa...gleboko chowa..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

gjom pisze:frost12q, powiem tak : (to jest moje zdanie i moja opinia ;-) ): głośniki przód i tył to seria Nokia - bez wzmacniaczy, sygnał dla tych głośników idzie przez ISO z radia. Subwoofer jest z Mazda 3 - Subwoofer Bose wraz ze wzmacniaczem i skrzynią basową w koło zapasowe. Sygnał zmostkowany dla subwoofera idzie do zwykłego wzmacniacza o jak najmniejszych rozmiarach, a sygnał na głośnik przechodzi przez wzmacniacz Bose i dalej do głośnika. Efekt jest niesamowity. Seryjne głośniki dają średnie i wysokie tony a sygnał na Sub je idealnie basami uzupełnia. Normalnie nie da się wytrzymać, ale jak wyregulujesz tony to jest super. Polecam :ok: :ok:

Dzieki za pomocne zdjecia i opis :) Prawdopodobnie tak zrobie, gdybym potrzebowal pomocy z instalacja tego bede na pewno uderzal o pomoc ;p Dzieki


PS:
http://allegro.pl/mazda-subwofer-tuba-b ... 71901.html

Czy to jest dokladnie to samo ? Co kolega wyzej posiada ?
Ostatnio zmieniony 2013-10-13, 22:53 przez frost12q, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

frost12q, dokaldnie tak i cena naprawde mocno dobra..nie kombinuj tylko kupuj i kompletuj zestaw...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

frost12q, To jest to ale jeżeli decydowałbyś się na takie coś to szukaj z wtyczką i przewodami od niej. Nie będziesz przecież stosował zwykłych wsuwek i będziesz miał szybkozłączkę ori do gniazda w skrzyni.



1000zł za pełnoletnie Bose to przesada :zdziwko:
Awatar użytkownika
frost12q
Mechanik
Mechanik
Posty: 213
Rejestracja: 2012-03-11, 13:45
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gryfino

Post autor: frost12q »

Tez o tym wlasnie myslalem. Dzieki za porade. Bede sie rozgladal.
Pozostaje kwestia glosnikow z tylu w drzwiach. Brac te nokie ze wzmacniaczami i przekladac maskownice zeby wszystko ladnie wygladalo ? Czy znacie cos lepszego od tych ori aktywnych nokii ale tak zebym mogl zalozyc swoje maskownice na nie. Wzmacniacz mam 4 kanalowy wiec moge zalozyc cos pasywnego do tylu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”