[ALL ] Tweetery - montaż w trójkątach lusterek czy słupkach?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

[ALL ] Tweetery - montaż w trójkątach lusterek czy słupkach?

Post autor: przemoprzem »

Cześć. Tak sobie popatrzyłem w aucie i czy można zamontować tweetery w trojkach lusterek? Bo z słupkiem to jest deko roboty, a w tych trójkach to i mniejsza powierzchnia do ogarnięcia, no i nie trzeba by obijać a jedynie pomalować na mat. Jak to się ma do akustyki? W sumie czy lusterko czy słupek to ten głośnik będzie na tej samej wysokości. Robił tak ktoś?

Np:
Obrazek

Obrazek

Źródło - http://www.a3-club.net/forum/showthread ... a-tweetery

Obrazek

Źródło - http://www.autocentrum.pl/forum/polo/mo ... 875386486/

Jak widać na ostatniej fotce to w trójkątach po zamknięciu drzwi te tweetery dosyć zgrabnie zgrywają się ze słupkiem i nie wystają. Tylko jak patrzę to ludzie w cały świat je ustawiają, a chyba powinny być na lusterko wsteczne?

Na początek będę chciał zamontować philipsy montowane w golfie, passacie -nowe za ok 35 zł. Z tego co czytam to w cenie do 150 zł są dosyć mocno polecane.

Odcinam oryginalnego tweetera i przedłużam przewody do lusterka. Czy te philipsy mają już jakiś kondensator czy zwrotnicę i można je po prostu podpiąć?

Te philipsy są bez maskownic zawsze? Ewentualnie zrobić montaż tweetera od "spodu" trójkąta a otwór zaślepić jakimś czarnym materiałem - wtedy by to delikatnie wyglądało, zamiast plastikowej maskownicy, czyli tak jak w kolumnach jest często.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

Post autor: Malibu »

przemoprzem pisze:Jak to się ma do akustyki? W sumie czy lusterko czy słupek to ten głośnik będzie na tej samej wysokości. Robił tak ktoś?
Akustyka będzie elegancka, najważniejsze że nie robisz tego w drzwiach, czy z tyłu... Tweeter powinien być skierowany jak głośniki na scenie - w Twoją stronę.
przemoprzem pisze:Na początek będę chciał zamontować philipsy montowane w golfie, passacie -nowe za ok 35 zł. Z tego co czytam to w cenie do 150 zł są dosyć mocno polecane.
A ile chcesz wydać? Bo jeśli robisz taką rzeźbę + żywica itd to polecam wsadzić coś już lepszego. Ja sam mam model Alpine z zestawu odseparowanego - kumpel sprzedał za grosze ;-)
przemoprzem pisze:Odcinam oryginalnego tweetera i przedłużam przewody do lusterka. Czy te philipsy mają już jakiś kondensator czy zwrotnicę i można je po prostu podpiąć?
Jeśli nie są w zestawie odseparowanym to zwrotnicy nie ma. Bo co ma oddzielać skoro lecą tędy tylko wysokie tony? Zwrotnice w naszych C4 były w niektórych modelach - w drzwiach ;-) Ja posiadam właśnie... więc kabel tylko dorabiasz do starego i hula ;-)
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Finansowo ma być tanio :mrgreen: Te philipsy nie są podobno złe, a żeby coś lepszego poprawnie grało to wymiana radia, wzmacniacz ..... Jak mam wydać kilka setek to już wolę wymienić zaworki zwrotne oleju :mrgreen: Nie jestem jakimś maniakiem audio, chciałbym urozmaicić dźwięk w aucie bo te obecne tweetery nic nie grają.

Te philipsy to albo nowe, albo zagadam ze znajomym handlarzem to będą za free. W trójkątach o tyle lepiej niż w słupkach, że dużo mniej roboty wykończeniowej i nakładów.

Tweetery takie - http://www.avde.pl/tweeter-vw-golf-4pas ... 40590.html chyba jakiś kondensator mają.

Czyli jak zdejmę boczek to może być jakaś oryginalna zwrotnica? Jak to wygląda? Bo jak czytam to niektórzy popalili tweetery źle podpinając.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

Post autor: Malibu »

przemoprzem pisze:Finansowo ma być tanio Te philipsy nie są podobno złe, a żeby coś lepszego poprawnie grało to wymiana radia, wzmacniacz ..... Jak mam wydać kilka setek to już wolę wymienić zaworki zwrotne oleju Nie jestem jakimś maniakiem audio, chciałbym urozmaicić dźwięk w aucie bo te obecne tweetery nic nie grają.
To bez sensu... Po co zaczynać od końca jeśli chodzi o audio? Lepiej zainwestuj w zestaw odseparowany albo ogarnij mechanikę :-P

w tych tweeterach które wysłałeś nie ma nic poza wtyczką :-P
przemoprzem pisze:Czyli jak zdejmę boczek to może być jakaś oryginalna zwrotnica? Jak to wygląda? Bo jak czytam to niektórzy popalili tweetery źle podpinając.
Zwrotnica ma za zadanie rozdzielić pasma oddzielnie, nic sę nie pali tylko źle gra w razie złego podłączenia ;-) Moja A6 miała wersje ze zwrotnicą ;-) Założyłem syki w fabryczne miejsca, wszystko miało być niewidoczne :-P zaglądnij na mój profil to Ci może coś pomoże....

Jeśli się upierasz na swoje rozwiązania polecam chociażby te :

http://allegro.pl/tweetery-wysokotonowe ... 90936.html
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Trójkąty mogą być, lecz lepsze są słupki. TW najlepiej mocować w 1/4 długości słupka, czyli gdzieś tak na wysokości głowy. Ja mam narazie na desce jakieś no i słychać że są ciut za nisko, mam procek z czasami itd a i tak scena jest za nisko nie da sie jej rozciągnąć :mrgreen:
Te TW co chcesz kupić to żadna rewelacja, przecież podobne siedzą u nas w drzwiach, są strasznie ciche i szału nnie robią. Pozatym jak chcesz je zamontować? One są przystosowane do schowaania pod tapicerką, i jednak są sporawe na trójkącie ciężko było by to zmieśćić, a pod niego nic nie upchniesz :-P
W ori zwrotki nie masz, siedzi aby foliak filterek górno przepustowy i tyle na kablu, znajduje sie on w kick panelu który siedzi na tapicerce :-P
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

hmmm, trójkąty łatwiej zrobić. Co do tych philipsów - czytam różniste fora i z tanich te polecają, może nie jakaś górna półka, ale dobry stosunek cena/jakość. Helixy "sypią piachem", inne dobre ale dopiero ze wzmacniaczem itp. Na razie skombinuje te philipsy i zamontuje prowizorycznie i zobaczymy co będzie.

Jeśli chodzi o montaż to oczywiście trójkąt będzie przerobiony czyli zrobi się otwór, pończocha, żywica itp - tak jak co z tych linków. Oczywiście maskownicę się dokupi lub dorobi z materiału.

A tak w ogóle - dlaczego te oryginalne praktycznie nie chodzą? Za słabe czy jak? Bo pomijam umiejscowienie itp, ale one są totalnie ciche. Dlaczego?

EDIT.
Malibu,
Przeglądam twój temat o aucie i widzę, że wymieniałeś oryginalne tweetery na inne - czy zmiana samych głośników coś dała? Czy może to miejsce jest tak tragiczne, że nic tam nie ma sensu pakować i najlepiej od razu zrobić w trójkątach lub słupkach?

Jak zdemontować słupki w ogóle?

Co sądzicie o takich głośnikach - Tweeter Cadence ZRS30T? Mają obrotową obudowę czyli można je jakoś tam ustawiać po montażu.

No i jak już tak ciśniecie :mrgreen: to lepiej kupić jakiś zestaw dwudrożny odseparowany 130 + tweeter czy można kupić teraz tweetery a później średnie?
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Malibu
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2011-06-29, 19:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Waterford Irlandia

Post autor: Malibu »

przemoprzem pisze:Przeglądam twój temat o aucie i widzę, że wymieniałeś oryginalne tweetery na inne - czy zmiana samych głośników coś dała? Czy może to miejsce jest tak tragiczne, że nic tam nie ma sensu pakować i najlepiej od razu zrobić w trójkątach lub słupkach?
No właśnie dlatego chciałem żebyś zaglądnął - bo różnica jest kolosalna. Mnóstwo dała też zmiana radia... sam byłem w szoku, że ALPINE z niższej półki dał więcej niż KENWOODY, BLAUPUNKTY, JVC i inne popularne... a takie przerabiałem już kiedyś. Mi mnóstwo dała wymiana każdego głośnika z osobna, wygłuszenie i radio ;-) ale jak się zabierać za wymianę głośników to albo wszystko albo zacznij od czegoś większego :-P
przemoprzem pisze:Jak zdemontować słupki w ogóle?
to słupki czy trójkąty? :-P Na trójkąty boczek drzwi musisz wywalić i będziesz miał plastikową obudowę, chyba była nasadzana, wpuszczana w boczek szpicem
przemoprzem pisze:Co sądzicie o takich głośnikach - Tweeter Cadence ZRS30T? Mają obrotową obudowę czyli można je jakoś tam ustawiać po montażu.
Cena 129 zł. Nie miałem doświadczenia z tą firmą. A sam mówisz że nie chcesz wydać tyle :-P Jak się zabierać w ogóle to wg mnie zacznij od radia, zrób zestaw odseparowany an przodzie, wygłusz to... jak Ci będzie mało to małą skrzynkę dla samego basu (nie dudnienia) do bagażnika.
przemoprzem pisze:No i jak już tak ciśniecie to lepiej kupić jakiś zestaw dwudrożny odseparowany 130 + tweeter czy można kupić teraz tweetery a później średnie?
130 to nie ma sensu... Śmiało przy małej rzeźbie wchodzi 165 ;-) Tak samo na tył w półkę. Jak dobrze dasz dystans to nie będzie drgań a przy dobrym głośniku troche tego bassu będzie... Wiem że to wbrew zasadzie audio ale kompromis między bassem a graciarnią w bagażniku :-P
AUDI 80 B3 89' 1.8 [75KM]
Mitsubishi COLT CA0 95' 1.6 [113KM]
AUDI A6 C4 96' 1.9 [90KM]

Obrazek
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Przeglądam właśnie też temat adriang92, z przeróbką przednich paneli pod większe głośniki 130 właśnie.

Czy słupki czy trójkąty to już nie wiem, pomyślę, w sumie i tak sam będę się grzebał to najwyżej zejdzie parę godzin dłużej.

Będę drzwi może regulował (ramki) to przyjrzę się co i jak i może faktycznie kupię jakiś zestaw odseparowany i będzie komplet.

Do Rzeszowa się wybieram na zlot to może się obejrzy i posłucha różne konstrukcje. Bo na razie to nie mam żadnego porównania z czymś innym - w sensie głośniki 130/165 i gwizdki.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”