[A6 C4] Piszczące radio

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
Qb50n
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-20, 01:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

[A6 C4] Piszczące radio

Post autor: Qb50n »

Witam! Mam problem z radiem. Zamontowałem niefabryczne JVC. Z głośników wydobywa się jednostajny cichy pisk. Podczas jazdy mi nie przeszkadza, jednak kiedy chcę posłuchać radia na zgaszonym silniku lub kiedy je wyciszę słyszę ten denerwujący pisk.
Co to może być? Dodatkowa masa i plus bezpośrednio z akumulatora nie pomagają.
Uwaga, radio piszczy bez względu na to, czy silnik chodzi, czy nie (więc odpada problem z alternatorem).
Może te informacje pomogą:
System BOSE, dokupiona przejściówka (może to jej wina?).
Na ORI radiu problem nie występował.

Po odłączeniu subwoofera (a co za tym idzie tylnych głośników) problem nie ustępuje.
Czy wie ktoś, czy przy tych przejściówkach BOSE-ISO jest filtr przeciwzakłóceniowy? Nie chciałbym rozbierać przejściówki na darmo, a może to przez ten filtr to piszczy. A może mam jakąś badziewiastą przejściówkę?
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

wina przejsciowki.byc moze zbyt wysoki napieciowo sygnal wysyla do wzmacniaczy w glosnikach..olej jvc pozostan przy serii lub wrzuc czerokiego concerta i zmienianiarke wirtualna.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Qb50n
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2013-06-20, 01:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Qb50n »

Seryjne radio mam już w średniej kondycji (Delta albo Gamma, nie pamiętam - ta bez możliwości podpięcia zmieniarki), na JVC głośniki odżyły. Widać, że wiek zrobił swoje ze scalakami. Dodatkowo w zimie, kiedy wnętrze samochodu się dobrze nie nagrzało, radio w ogóle nie grało (pomagało po pewnym czasie jazdy włączenie paru prądożernych rzeczy, np podgrzewanie szyby + długie lub halogeny). To mnie skłoniło do kupienia innego radia.

Dodatkowo jeszcze dodam, że występuje u mnie delikatny efekt turbo.

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję kupić inną przejściówkę. Widziałem na allegro adapter ISO BOSE Pioneera. Droższy od zwykłych, ale może da radę.
Dam znać jak efekty, kiedy znajdę chwilę wolnego czasu żeby kupić i zamontować to ustrojstwo.

Dla pewności chciałem jeszcze zapytać czy na 100% mam system BOSE czy jakiegoś składaka. W bagażniku mam subwoofer, który ze wzmacniacza zasila głośniki w tylnych drzwiach. Ale nie wiem, czy BOSE miało wzmacniacz na przednie głośniki, czy zasilane były z radiowego wzmacniacza? Na radiu ORI nie wyświetlał się komunikat BOSE, a na osłonie głośników nie mam logo BOSE. Nie pamiętam, czy na głośnikach było logo tego systemu, to tez do sprawdzenia kiedy indziej.

Samochód mam w wersji z telefonem, nie wiem, czy to w czymś pomoże.

Jeśli z przodu mam głośniki zasilane zewnętrznym wzmacniaczem, to gdzie go znajdę? Nigdzie nie mogę odnaleźć informacji na ten temat.

Głośniki w przednich drzwiach wyglądają tak (razem z pudłem rezonansowym):
Obrazek
(Obrazek zapożyczony)
Ostatnio zmieniony 2013-06-20, 23:32 przez Qb50n, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Qb50n, Ten kick panel na zdjęciu to jest właśnie BOSE, w C4 nie było napisu. W A8 to już na kick panelach były napisy Bose, a tu ni ma.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

dodam tylko ze na koncu tegotunelu masz w obudowie wlasnie wzmak..
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”