[100 C4] Zakłócenia w car audio

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
miki1577
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-05, 10:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

[100 C4] Zakłócenia w car audio

Post autor: miki1577 »

Mam problem z moim car audio. Przed założeniem sprzętu nie było zakłóceń.

Chodzi o to że przy włączeniu radia na wyłączonym silniku nie ma zakłóceń, zaś kiedy włącze silnik to słysze szum w głośnikach, jak dodaje gazu to słysze to w głośnikach takie szumienie/gwizdanie. Czy założenie filtru przeciwzakłóceniowego coś da? Możecie napisać jaki filtr najlepiej jeżeli tak.

Jeżeli chodzi o instalacje to przewody sygnałowe i te do głośników przednich idą koło akumulatora (pod tyną kanapą). Dziś włożyłem je w peszel i owinąłem folią aluminiową, myślałem że to coś da le nic z tego, jest jak było. Poradźcie coś ;)


mam kondensator 1,2 F, wzmacniacz JBL 4-kanałowy, skrzynia JBL + 4 głośniki alpine (tył równolegle z przodem)
Było: Audi 100 c4 2.8 v6 sedan Oś
Jest: Audi A6 c4 2.8 v6 Avant Quattro
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Typowe zapętlenie na masie. Opcji jest kilka co może powodować :-P Te filterki mogą pomóc ale nie zawsze działaja :-P
Napisz jeszcze jakie masz radio, bo w pionkach lubi siadać masa rca przy nie właściwym podłączeniu czyli na włączonym sprzęcie. Sprawdzisz to podając mase z obudowy na wtyczke rca radia, jak ustąpi masz rozwiązanie :-P
Dwa kable sygnałowe nie mogą iść obok przewodów zasilających ani też głośnikowych bo wokoł nich tworzy sie przecież pole. Poprowadź głośnikowe progami a rca tunelem zdala od aku i innych kabli, a najlepiej na próbę puść je po fotelach :-P I ważne jakie masz kable, jak jakieś tanie no name to raczej ekranu nie mają, a folia nie wiele pomoże :-P
Jest jeszcze opcja uwalonego wzmaka, to samo co przy radiu uwalona masa rca, albo styka gdzieś do blachy i pobiera mase z budy :ok:
Mase na wzmaka skąd bierzesz, i jakie kable masz na zasilenie?
miki1577
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-05, 10:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

Post autor: miki1577 »

-mam radio JVC z jednym wyjściem RCA z tego wyjścia leci sygnał na suba, zaś drugie chinche co idą jako sygnał do głośników są podłączone: obcięte końcówki i przewody są łączone z przewodami od głośników które wychodzą z radia.
-Wzmacniacz jest sprawny
-jedne sygnały idą z przewodami od głośników przednich
- Jeżeli chodzi o przewody zasilające to mam dobre, prawdziwa miedź grubości palca (są dość ciężkie ;p)
- masa idzie z akumulatora do wzmaka przez kondensator


Czy sygnały mogą iść z przewodem REM (dodatkowy +)??
Było: Audi 100 c4 2.8 v6 sedan Oś
Jest: Audi A6 c4 2.8 v6 Avant Quattro
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

obcięte końcówki i przewody są łączone z przewodami od głośników które wychodzą z radia.
To jest żart tak? Chcesz powiedzieć że sygnał wzmocniony końcówka radia podajesz na wejście RCA radia? Dziw że jeszcze to działa :shock:
Czy sygnały mogą iść z przewodem REM (dodatkowy +)??
Najlepiej jak by szły oddzielnie, każde zasilenie obok sygnałówek może powodować zakłócenia.
Ale u Ciebie jest problem w podłączeniu.. Jeżeli masz tak jak napisałem wyżej to cud że to wogóle działa, chyba że wzmaku masz wejście hi-input i tam masz wpięty sygnał z kostki głośnikowej.
miki1577
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-05, 10:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

Post autor: miki1577 »

To jest żart tak? Chcesz powiedzieć że sygnał wzmocniony końcówka radia podajesz na wejście RCA radia? Dziw że jeszcze to działa


to nie jest podane na wejście RCA radia tylko na wejście wzmaka i mam tam input

oto mój wzmacniacz: JBL [/code]
Ostatnio zmieniony 2013-02-17, 13:03 przez miki1577, łącznie zmieniany 1 raz.
Było: Audi 100 c4 2.8 v6 sedan Oś
Jest: Audi A6 c4 2.8 v6 Avant Quattro
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

to nie jest podane na wejście RCA radia tylko na wejście wzmaka i mam tam input
Tak masz input tylko normalne RCA niskonapięciowe, a teraz podajesz na to już sygnał wzmocniony końcówka radia..
Areo
Adept
Adept
Posty: 16
Rejestracja: 2012-12-06, 20:16
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: Areo »

Witam może według niektórych głupotę napisze. Ale mi pomogła wymiana alternatora. Znajomy elektryk powiedział mi ze takie cuda mogą sie dziać od zakłóceń prądu które powoduje uszkodzone uzwojenie na altku wymieniłem go i przestało gwizdać w głośnikach.

Ja u siebie mam oryginalne głośniki i radio zmienione na Blaupunkt-a
Najlepszy jest napęd na 4 od dziecka go poznajemy :)
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

To nie jest żadna głupota, jak altek padnie to będzie też robił zakłócenia :-P
miki1577
Adept
Adept
Posty: 11
Rejestracja: 2013-02-05, 10:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bydgoszcz

Post autor: miki1577 »

Dziękuję Wam za pomoc!
adriang92 miałeś racje ;p kwestia złego podłączenia. chinche zrobiłem tak jak miałem poprzednio ale użyłem konwertera RCA, zakłóceń już takowych nie ma. Jak się wsłuchać to na ściszonych głośnikach na zero delikatne zakłócenia są ale to minimalne. Spróbuje te resztki zniwelować poprzez przeprowadzenie dodatkowego plusa REM oddzielnym kanałem niż gdzie idą RCA. Ewentualnie zakupię jakiś mały filtr

PS jak podgłośnie radio chociażby na 1 to juz nie słychać zakłóceń ;p
Ostatnio zmieniony 2013-02-21, 22:07 przez miki1577, łącznie zmieniany 1 raz.
Było: Audi 100 c4 2.8 v6 sedan Oś
Jest: Audi A6 c4 2.8 v6 Avant Quattro
Awatar użytkownika
lukaszz2369
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 305
Rejestracja: 2012-11-14, 15:53
Imię: Łukasz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Konin
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć:

Post autor: lukaszz2369 »

Witam podepnę się pod ten temat bo problem mam podobny też mi gwizdało w głośnikach ale problem wyeliminowałem kładąc po drugiej stronie kable RCA. Teraz natomiast przy włączonym silniku słychać delikatne pukanie w głośnikach niezależnie jak jak bardzo pod głoszona jest muzyka to pukanie jest stałe. Czym to może być spowodowane?

Radio Pioneer DEH-2200ub
Wzmacniacz GM-X904
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”