[A6 C4] Zmiana radyjka z Gamma na Delta

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

[A6 C4] Zmiana radyjka z Gamma na Delta

Post autor: Piana_sta »

Witam!
Od miesiaca jestem szczesliwym posiadaczem Audi A6 C4 z 1997r. Stan autka jest perfekcyjny i dlatego iz nie mam zadnego wkladu finansowaego postanowielm zmienic lekko audio. Chcialbym zmiecnic radio na Delte z Gammy tylko dlatego ze posiada wyjscie na zmieniarke (przewiduje zamontownie rowniez jakis wzmak wraz z niewielkim subem). Zalezy mi na oryginalnym radyjku dla zachowania estetyki kokpitu aczkolwiek chcialbym posluchac muzy z CD i dlatego miezbedna jest zmieniarka. Na Allegro sa dostepne same zmieniarki z okablowaniem badz pakiety Delta wraz ze zmieniarka. Natomiast przednie glosniki mi nie graja w ogole czego przyczyny jeszcze nie znalazlem zasadniczo tylko dlatego iz za specjalnie nie szukalem ale wezme sie za boczek w najblizszym czasie zeby to zbadac. Jak tylko cos z tym zrobie dam znac. Kilka pytan do was doswiadczeni Forumowicze taka zmiana wymaga wielu modyfikacji czy jest bardziej rutynowym zabiegiem?
W sieci gdzies znalazlem informacje o tym iz radio Delta posiada wyjscie liniowe na sub badz wzmacniacz, jest to prawda?
Wiele argumentow przemawia nad tym ze glosniki z tylu sa aktywne np. bezpiecznik i cewki itp. Nie bede mial z tym problemow?
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

hm.jedyne co wiem to to ze w delcie jest wyjscie liniowe na tylne glosniki.czyli wlasnie ze radyjko nadaje sie do systemu aktywnego tylu.jesli jak mowisz masz z tylu w glosnikach bezpieczniki to znak ze masz tyl aktywny.
z podlaczeniem suba powinienes sobie poradzic ale to za chwilke.
przod moze ci nie grac z prostego powodu.podmien radio moze ma poprostu zjarana koncowke mocy.dlatego tyl jak wjscie liniowe bedzie gral a przod nie.
co do delty to rozumiem ze masz u siebie szerokie radio?bo musisz pamietac ze delta jest szersza i nie wejdzie w starsza konsole.najproscie mowiac jesli masz zapalniczke w tunelu to delta wejdzie bez klopotu.
z tylnymi glosnikami w przypadku zakupu ori radia nie bedzie problemu.tzn.jeden malutki moze wystapic.same kostki od tylu moga byc inne.tzn albo mini iso albo duza czerwona.ale to pikus
Ostatnio zmieniony 2011-08-18, 09:40 przez Butterbean, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Obecnie posiadam radio z szerokim panelem, zapalniczka natomiast jest ulokowana w tunelu. Pomierzylem to i owo i Delta sie zmiesci. Moje podejrzenia skierowane byly wlasnie w strone koncowki ze moze byc spalona, bezpiecznik w radiu jest ok. Zaraz zabieram sie za sciagniecie boczku i bede ogladal dobitnie cala sprawe.
Dzisiaj Panowie Gazownicy wsadzili mi LPG zrkoili mnie kupe kasy i radyjko musi poczekac lecz zbieranie informacji na temat instalacji radia i zmieniarki chetnie pozbieram.
Kolego Butterbean moglbys szerzej omowic kwestie wzmaka i suba?
P.S Jak mozna wkleic jakies zdjecie lub zalacznik?
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

gdzies w ogolnych dzialach widzialem opis ak wklejac zdjecia.co do kostek to wyjasnie ci to wieczorkiem
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Wczoraj sciaglem oba boczki i sprawdzilem glosnik okazalo sie ze sa sprawne wiec najprawdopodobniej przyczyna braku fonni na przodzie bedzie koncowka w Gammie.
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Misiek90
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2011-07-06, 16:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jarosław

Post autor: Misiek90 »

Witaj u siebie mam Delte CC i szczerze nie polecam Ci zakupu zmieniarki, sam niedawno montowałem to radyjko i orientuje się troszkę i dlatego zrezygnowałem ze zmieniarki raz że zmieniarka musi być dobrze dobrana, jak dobrze pamiętam musi to być Audicowski Blaupunkt, dwa zakup używanej zmieniarki to troszkę ryzyko ponieważ zmieniarka będzie mieć swoje lata a co za tym idzie laser, kaseta i wiele innych części tez, do tego Płyty CD tez tak sobie ponieważ mała pojemność płyty i tylko maks 12 15 nawet ze wchodzi tam parę płyt do mnie to nie przemawiało. Znalazłem inne wyjście i nie jest to emulator za 300 ileś złotych, jest to adapter za 100 i oto stronka do niego http://www.piloty.pl/TRACK66.html do tego poświeciłem moją stara MP3 4gb która jest w aucie na stałe, biorę ja tylko do ładowania kable są elegancko ukryte ost nawet ktoś się mnie pytał czy jest tak fabrycznie:). Jakość dźwięku bardzo dobra i na pewno lepsza niż na 15 letniej zmieniarce:) Do tego szerokość zastosowań bo można pod adapter podpiąć wszystko. Mam nadziej ze pomogłem:)
Audi 100 C4 Sedan
Audi 80 B2 Sedan
Audi 80 B3 Sedan
Obecnie - Audi A6 C4 Avant
W planach Audi S6 C5 Sedan:)
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Misiek90 Zasadniczo rozwiazales calkowicie moj problem odnosnie zmieniarki za co bardzo dziekuje! Ta firma jest jakies 60 km od mojego miasteczka wiec chyba sie tam wybiore osobiscie.
Teraz tylko zmienie radyjko na jakies z wymienionych na liscie kontabilnych z tym urządzeniem.
Powstaje zatem pytanie na jakie najlepiej ori zadyjko wymienic? DELTA, CHORUS I, CONCERT I.

P.S. Pozostaje jeszcze omowienie kwestii mozliwosci podpiecia pod ori radio wzmaka ale to po omowieniu jakie radyjko wybrac. :?:
Ostatnio zmieniony 2011-09-02, 20:36 przez Piana_sta, łącznie zmieniany 2 razy.
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Misiek90
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2011-07-06, 16:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jarosław

Post autor: Misiek90 »

Tzn może być Delta CC ja taką mam i adapter chodzi ale przy zamawianiu musisz powiedzieć ze chcesz taka wersje "Dla Audi Delta CC wersja specjalna TRACK66/08CC" - tam na stornie zresztą pisze bo ten fragment z stamtąd skopiowałem. http://www.piloty.pl/TRACK66.html. Ja u siebie mam deltę Cc i ten właśnie adapter i działa. A radio Chorus jak dobrze pamiętam nie ma możliwości podpięcia zmieniarki:)

Co przemawia za Delta CC Dla mnie to to że w nocy świetnie wygląda:) To oświetlenie:)
Ostatnio zmieniony 2011-09-03, 11:28 przez Misiek90, łącznie zmieniany 1 raz.
Audi 100 C4 Sedan
Audi 80 B2 Sedan
Audi 80 B3 Sedan
Obecnie - Audi A6 C4 Avant
W planach Audi S6 C5 Sedan:)
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

Mysle ze Delta bedzie najlepszym wyborem. W ogloszeniach natknalem sie na Delte CC ktora oferuje kolega Butterbean jesli do tygodnia czasu sie to nie zmieni to najprawdopodobniej jego Delta wyladuje u mnie.
Myslalem rowniez nad zakupem jakiegos fajnego odtwarzacza Mp-3 sam jestem fanem Analogu i kolekcjonerem CD wiec jeszcze nie mialem zbytnio doczynienia z cyfrowym sprzetem tego typu. Chcialem zapytac Misku90 jak u Ciebie jest to zamontowane i rozwiazane. Jesli mozna jakies fotki bardzo bede wdzieczny. :mrgreen:
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

Piana_sta, hm...kolega opisal swoja przejsciowke.zgoda..jednak jest jedno ale..roznica w obsludze...dochodzi zabawa z odtwarzaczem mp3..za 100zl masz juz zmieniarke.czyli tyle ile kosztuje ta przejsciowka.pozatym jako kolekcjoner sam wiesz ze jakosc cd jest duzo lepsza niz mp3.i niech mi tu nikt nie pisze ze zmieniarka znieksztalca dzwiek.wiec liczac dalej...100zl za zmieniarke.do tego jesli oddasz zmieniarke do przegladu i konserwacji i czyszczenia to zaplacisz tez z 50zl.czyli powiedzmy wartosc urzadzenia mp3 slabej jakosci...co uzyskujesz?pelna serie i uproszczona obsluge a nie odlaczanie mp3 i zabieranie do ladowania.po rozladowaniu zapewne powroci na poczatek listy odtwarzania.po zgaszeniu silnika musisz wylaczyc mp3urzadzenie.bo inaczej bedzie grac dalej nawet cala noc...nie mowie tu o radiu a o odtwarzaczu mp3...co do delty cc to mam ja.mam tez zmieniarke.ale nie pisalem tego wszystkiego zeby ci ja wcisnac...nawet jej nie wystawiam nigdzie..zmieniarka jest od naszego kolegi robak26 i z tego co wiem to jest w idealnym stanie...

[ Dodano: 2011-09-04, 14:45 ]
moje zdanie...taka redukcja jest dobra na dlugie trasy lub jako gadzet w polaczeniu z mp3...jednak w codziennym uzytkowaniu gdzie trzeba gdzies podjechac cos szybko zalatwic...poprostu uzytkowac auto zgodnie z ergonomia to sie nie sprawdzi...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Piana_sta
Mechanik
Mechanik
Posty: 167
Rejestracja: 2011-08-14, 19:46
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Limanowa

Post autor: Piana_sta »

No wlasnie kazdy medal ma dwie strony i nawet wczoraj na imprezie zamiast sie dobrze bawic myslalem co bedzie najlepsze.
Hobby kazdy ma a ja mam wlasnie plyty i nie ukrywam ze wolalbym posluchac w moim wozie z ori CD np. 2ctery7, Mesa czy Dj Quicka.
Nie ukrywam ze troszke mam obawy odnosnie zmieniarki z tego powodu ze na Allegro nie zawsze kupuje sie sprzet w swietnym stanie natomiast gdyby mial mozliwosc (ktora chyba wlasnie zaistniala) zakupic pewna zmieniarke wraz z radiem to wybieram wlasnie to.
Jestem chyba najmlodszym userem na tak zacnym forum malo tego mam zawsze malo czasu przez prace wiec nie zawsze jestem wstanie obskoczyc wszystkie watki dlatego rozwazam wszyskie pomocne zdania kolegow z forum.
Butterbean posiadasz calos kompletu (Delte CC, zmieniarke i przewod)?
Vorsprung durch Technik (Przewaga dzięki technice)
Awatar użytkownika
Misiek90
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2011-07-06, 16:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jarosław

Post autor: Misiek90 »

Witam, co do opinii kolegi Butterbean`a jednak nie zgodzę się ze jakość muzyki z mp3 jest gorsza od audio, zresztą sam ma jeden katalog na Odtwarzaczu gdzie mam normalnie wrzucone albumy o formacie takim jak są na płycie Audio. Wiec nad jakością można debatować, jednak odtwarzacz ma taka zaletę ze jak wjedziesz w dziurę płyta się nie zawiesi nie przeskoczy itp, co do wyłączania trzeba dobrać dobra MP3 ja mam taka ze wciskam guzik nie muszę go trzymać itp fakt minusem jest że trzeba pamiętać aby go wyłączyć jednak jak do wszystkiego można się przyzwyczaić, MP3 włącza mi ost słuchany utwór nawet po pełnym rozładowaniu pamięta co odtwarzał, co do ładowania kwestie właśnie rozwiązuje aby ładowanie było stałe z pomocą czegoś takiego ukrytego w tunelu. http://www.kawu.pl/oferta.php?idk=629 albo jakiegoś kabla. I nie zgodzę się z Cena zmieniarki na allegro ceny sa spore chyba ze kolega jest gotowy oddać swoja za 100. Dla mnie po protu to było lepsze rozwiązanie.
Audi 100 C4 Sedan
Audi 80 B2 Sedan
Audi 80 B3 Sedan
Obecnie - Audi A6 C4 Avant
W planach Audi S6 C5 Sedan:)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

kazde rozwiazanie ma zwolennikow i przeciwnikow.zmieniarki maja anti shocka.takze bez obaw o dziury...zmieniarka byl zdemontowana bo robal sie uparl zeby zakladac radio z cd...
nie bede tutaj oferowal zadnych zestawow.bo to nie ten temat.jak cos to gg lub pw.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Misiek90
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 65
Rejestracja: 2011-07-06, 16:20
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Jarosław

Post autor: Misiek90 »

No tak, ale chodzi mi o to że starsze zmieniarki maja tego anti-shocka wysłużonego , wiem z doświadczenia:)
Audi 100 C4 Sedan
Audi 80 B2 Sedan
Audi 80 B3 Sedan
Obecnie - Audi A6 C4 Avant
W planach Audi S6 C5 Sedan:)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

hm...czym jest antischock?wg ciebie to mechanikia?
jest to bufor zapisujacy dzwiek do przodu ...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”