[ALL ] Mój zestaw audio, co polecacie? jakie głośniki?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

[ALL ] Mój zestaw audio, co polecacie? jakie głośniki?

Post autor: adriang92 »

Dawid2542, Z takich budżetówek które coś pokażą najlepiej szukać wśród sinus live, GMS, macrom, za tą cene można znaleśc nowe zestawy do nich też dochodzi DIORA za 140zł niecałe masz nowy zestaw, i co najlepsze konkuruje z zestawami za ponad 250zł podobno :-P Lub używki hertz, tylko w dsk lipne tweetery są sypiące piachem albo cos od helixa.
Tylko pamietać musisz że bez pieca nie ruszysz, samo radio 16 nie uciągnie niewiele z nich wykrzesasz, będzie pierdzenie trzaski itd jak przester łapać bedzie. I podstawa to dobrze zrobione furtki, trzeba je niestety wygłuszyć bo efekt będzie mierny :-/

Edit: poprawiłem w temacie "zestam" na zestaw - Mareek
Ostatnio zmieniony 2013-02-16, 12:03 przez adriang92, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

adriang92, to nie temat na taka dyskusje i porady.,
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Sory chciałem pomóc :oops:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

GŁOŚNIK SAM.HERTZ DCX-170.3 diECi 2DR 165MM/100W NOWOŚĆ
to moge miec za ok 135 zl w zakupie.w calej przesylce do ciebie wyjdzie ok 160zl

[ Dodano: 2013-02-07, 11:30 ]
Obrazek

[ Dodano: 2013-02-07, 11:32 ]
sprawdzalem teraz na allegro to podobna cena i tam sa przesylki free .wiec w 160 sie miescisz i polecam.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Tylko to są koxale, zintegrowane czyli lipa totalna bo wysokie grają w nogi, raz że ich nie słychac dwa scena jest do du.y, jak juz szukać to odseparowanych wtedy to jakoś gra :-P
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

adriang92, wole koaxiale dobrej marki niz odseparowane jakiejs no name
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

http://allegro.pl/markowe-super-glosnik ... 48352.html to będzie dobre? pany jakiś wzmacniacz mi tam leży z blaupunkta 4x50W w RMS-ie, styknie to?
oczywiście myślałem o wygłuszaniu furtek, tylko drogo trochę to wychodzi. a jakie kabelki do tych głośniczków ciągnąć? 2x1,5?

[ Dodano: 2013-02-07, 22:40 ]
http://allegro.pl/nowy-zestaw-midbassow ... 14304.html jeszcze coś takiego znalazłem
Ostatnio zmieniony 2013-02-07, 22:28 przez Dawid2542, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

adriang92, wole koaxiale dobrej marki niz odseparowane jakiejs no name
Te hertze maja tylko marke, a nic nie pokazują dobrego :-P Mowa oczywiscie o koxach, hertz dobry jest ale od wyższych modeli, dsk to też niska półka, głupia diora z nia konkurować może, a wysokie w nich podobno strasznie ostrzą :-P
Dawid2542, Z obu zestawów powinieneś być zadowolony, W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz :ok: Tylko trzeba by jeszcze jakieś wysokie dobrać do tego bo tu masz same wooferki, a ori tw co masz w furtkach to sobie można :lol: Raz że miejsce z dupy, to są za cienkie :-P
GMSy nawet samo radio by Ci uciągneło, SL także ale jak masz piecyk to bardzo dobrze nawet nie patrz tylko montuj :ok: Radia moc mają mała bo 20rms w większosśći nie przekraczają :-P
Co do wygłuszenia czy ja wiem czy drogo? Na drzwi idzie gdzieś 8 mat, 4 na blache i 4 do zamkniecia, najtansze maty to ok 4zł, a można jeszcze taniej za pomocą dekmatu czyli dekarki :mrgreen: Tylko jeszcze kawał blachy/aluminium by sie przydał żeby zatkać tą wielka dziure..
Niestety bez wygłuszenia nie wiele zyskasz, basu bedzie mało :-/
Ja z tym walczyć będe u taty w wakacje, tylko u niego jakoś to gra bo drzwi pełne są, a wooferki też same w sobie potrafią bo kopa to mają :-P Ale nie dziwne w tej cenie :lol:
Awatar użytkownika
gumisv6
Mechanik
Mechanik
Posty: 143
Rejestracja: 2011-05-21, 07:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: gumisv6 »

adriang92 pisze:a wooferki też same w sobie potrafią bo kopa to mają :-P
z tym się zgodzę ;-) a zeby wygłuszać to już raczej trzeba by było też lepsze głośniki bo z takich "normal" to efekt będzie raczej znikomy przy samych matach

podobno Hertz z serii ESK to podobno dobrze "nagina" :ok:
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

z tym się zgodzę a zeby wygłuszać to już raczej trzeba by było też lepsze głośniki bo z takich "normal" to efekt będzie raczej znikomy przy samych matach
Nawet przy seryjnych głosnikach wygłuszenie daje sporo, wyciąga moc z glosnika :lol:
podobno Hertz z serii ESK to podobno dobrze "nagina"
Bo to już wyższy model, EV też rade dają, 13 w komorach potrafia zadziwić :-P
Ja u siebie mam komory zamkniete i narazie 13 gmsa i od seri jest róznica spora, ale i tak nie kopią tak jak taty micro precision 5.16 w niewygłuszonych drzwiach :roll: Na wiosne mu je zamkne i zobaczymy co pokaża pod piecem 8-)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

o czym wy tu gadacie?
gosc cche kupic w miare sensowne glosniki bo ma dziury w boczkach a wy mu tu wyjezdzacie ze szkoleniem car audio.
bez jaj..wszystko jest robione dla ludzi.pod instalcje caraudio nie polecalbym tych glosnikow bo sa zeczywiscie srednie.ale bez przesady..kazde glosniki wysarczy napedzic radiem do normlanego odsluchu.nie mąćcie chlopakowi w glowie.zaczal od te od tego ze ma dwie dziury w drzwiach a wy zaczynacie juz mu budowac profesjonalne car audio..ciekawe ktory sie bedzie odzywal jak pojawi sie problem gwizdania w glosnikach...wtedy wszyscy uczy pochowaja a dawid wywali piece i metry kabla do 1KV przy 380V i powroci do starej sprawdzonej instalki ori z auta.i bedzie mega zadowolony..
.adriang92, z calym szacunkiem do ciebie i twoje wiedzy co daja ci tak naprawde tylne glosniki?uzupelnienie sceny..i nie mow ze tak nie jest bo i umiejscowienie i naprzeciwsobnosc powoduja znieksztalcenia fali powodowanej przez membrany wiec o czym my rozmawiamy..
porzadna zabudowa car audio moze w zasadzie skladac sie z dobrych glosnikow przednich zestawu odseparowanego i dobrego woofera z tylu..i tyle..
te w uj ilosci glosnikow to tak naprawde tylko wystawka i pokaz mozliwosci...podtfela
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Dawid2542
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 903
Rejestracja: 2011-05-21, 19:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: Dawid2542 »

więc raczej zdecyduję się na te sinuslive SL165W i podłącze je pod wzmacniacz, syczki ze zwrotnicami dokupi się kiedy indziej, pany jakie kable ciągnąć do drzwi ze wzmacniacza? 2x1,5mm2? adriang92, jak możesz daj linka do tych mat i też je zakupię i sprubujemy co to pokaże, czytałem inne forumy i głośniki się chwalą...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

kazde glosniki wysarczy napedzic radiem do normlanego odsluchu
i otóż nie. Samo radio które ma niecałe 20rms nie jest w stanie zapanować nad głosnikiem, jeszcze pod 13 spoko, ale już przy 16 klęka, grać gra, ale raz że łapie przestery bedzie pierdzenie pukanie itd, membrana bedzie latać jak szmata bez składu i pożadku, to jeszcze grać to bedzie miernie bo nie zasili go odpowiednio.
Nikt tu nie mówi o profi zabudowie, piecyk przecież ma to czego go nie wsadzić? A wygłuszenie drzwi to też dla własnego komfortu, bo mało kto chyba lubi brzęczenie blachy.
.ciekawe ktory sie bedzie odzywal jak pojawi sie problem gwizdania w glosnikach...wtedy wszyscy uczy pochowaja a dawid wywali piece i metry kabla do 1KV przy 380V i powroci do starej sprawdzonej instalki ori z auta.i bedzie mega zadowolony..
Piszczenie to też nie problem,przyczyną zazywczaj jest pętla na masie, jak sie odpowiednio kable puści to jej nie będzie, u nas jest o tyle dobrze że cegła jest pod kanapą to od zasilenia napewno nie pójdzie. A pozatym w większości wypadków pętle robi radio, wystarczy jego mase podpiąć pod mase wzmaka i spokój. Do wzmacniacza takiego jak on ma wcale kable do 1kv potrzebne nie są. Starczy 10-15mm2.
adriang92, z calym szacunkiem do ciebie i twoje wiedzy co daja ci tak naprawde tylne glosniki?uzupelnienie sceny..i nie mow ze tak nie jest bo i umiejscowienie i naprzeciwsobnosc powoduja znieksztalcenia fali powodowanej przez membrany wiec o czym my rozmawiamy..
porzadna zabudowa car audio moze w zasadzie skladac sie z dobrych glosnikow przednich zestawu odseparowanego i dobrego woofera z tylu..i tyle..
te w uj ilosci glosnikow to tak naprawde tylko wystawka i pokaz mozliwosci...podtfela
Tylne głosniki dają tylko tyle że jest głosniej i ci z tyłu kanapy lepiej słyszą. Sceny nie daja bo powinna być z przodu, a z głośnikami z tyłu odjeżdża. W filharmonii siedział byś tyłem do sceny? Sam napisałeś że może składać sie tylko z przodu i suba bo taka prawda jest, tył jest zbędny. Ale ludzie montują po to żeby uzupełnić dźwięk ludziom z tylnej kanapy. Sam mam też pod piec ori nokie podpięte, tylko gain skręcony na zero, i prockiem cięty tak żeby sceny nie zakłócały.
Nie ma co sie spinać naprawde, kolega robi auto pod siebie i pewnie chce żeby to w miare gralo, narazie przecież może wrzucić same głośniki a z czasem iśc dalej, przecież nikt nie mówi że na raz wszystko ma odrazu zrobić :ok: I tak po przesiadce z 11 noki na 16 jakieś odczuje sporą różnice. Przecież nikt mu nie mówi że tak ma zrobić, bo zrobi jak zechce, starałem mu sie tylko przybliżyć jakie są kroki, bo nie każdy to wiedzieć musi.

[ Dodano: 2013-02-08, 08:43 ]
więc raczej zdecyduję się na te sinuslive SL165W i podłącze je pod wzmacniacz, syczki ze zwrotnicami dokupi się kiedy indziej, pany jakie kable ciągnąć do drzwi ze wzmacniacza? 2x1,5mm2? adriang92, jak możesz daj linka do tych mat i też je zakupię i sprubujemy co to pokaże, czytałem inne forumy i głośniki się chwalą...
1.5 powinny styknąć. Sam takie mam tylko że pod 13 ;p do zwrotnic lecą 2.5, ale to tak na zapas było bo piec mam 4x100rms :-P Ale 1,5 stykną Ci spokojnie :-P
Co do mat to najtancze są app lub boll tylko że jedni mówią że są do dupy bo pękają itd, drudzy że są ok... Ktoś z forum nimi wygłuszał chyba to możesz spytać jak sie sprawują. Albo w lakierniach popytać o maty bitumiczne można, trafiają sie zekłady co kleją coś podobnego jak w ori było :ok:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

no to tym bardziej rozpizdzisz scene jesli dasz tyl 165 a przod zostawisz serie.bedziesz skrecal na wzmaku i w radiu zeby jednak przod bylo slychac zamiast samego tylu?to po co to montowac?oczywiscie rozumiem ze podlaczy calosc czyli i przod pod wzmaka..
pamietajcie od czego zaczeło sie to pytanie?od tego ze dejwid kupil boczki z dziurami 165 i musi je wypelnic.geneza tego nei byla budowa car audio
ja ci dejwid powiem ze ja bym w tym momencie ladnie dopasowal wycial po jakims pasujacym łuku plyte i ja ladnie obil czarnym skajem..taka nadstawke jakby zrobic na ta dziure..ale nie na srodki sama zaslepka ale wychodzaca juz z kieszeni drzwi i ladnie po luku ja wkomponowac.i mysle ze wtey mozna wrocic do ori glosnilkow.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

no to tym bardziej rozpizdzisz scene jesli dasz tyl 165 a przod zostawisz serie.bedziesz skrecal na wzmaku i w radiu zeby jednak przod bylo slychac zamiast samego tylu?to po co to montowac?oczywiscie rozumiem ze podlaczy calosc czyli i przod pod wzmaka..
No ale kto tu mówi żeby pchać na tył coś? Mowa ciągle była o przodzie..
mysle ze wtey mozna wrocic do ori glosnilkow.
Po co wracać do ori głośników jak ma miejsce gotowe pod 16? Przecież ori to padło, małe 11 które nijak nie grają, 16 w niewygłuszanych furtach 100razy lepiej zagrają niż maleństwa nokii..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”