[A6 C4] montaż CB - gdzie podłączyć zasilanie

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Arturo997
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2012-11-14, 10:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrzeszów /wlkp.

[A6 C4] montaż CB - gdzie podłączyć zasilanie

Post autor: Arturo997 »

Jako że nie znalazłem tematu postanowiłęm założyć nowy ;-). Zdecydowałem się na montaż radia CB w półce pod kierownica po lewej stronie. Kabelek do anteny poprowadzony, radio przykręcone tylko pytanie skąd mogę zabrać prąd i gdzie wrzucić bezpiecznik by był do niego łatwy dostęp :roll: pod przekaźnikami znalazłem zasilanie (pod numerem 30) dokładnie na nakrętce (chyba na klucz 10) i pytanie czy mogę się tam podłączyć? Chciałbym by radio działało bez zapłonu ;-)
Awatar użytkownika
GTR34
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 1507
Rejestracja: 2011-06-26, 20:17
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chełm

Post autor: GTR34 »

Spokojnie możesz się tam podłączyć. Ojciec ma tak zrobione u siebie, plus ma właśnie z tego zacisku, a masę z boku karoserii, tam gdzie reszta mas jest przykręconych.
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

Żeby nie było w przyszłości problemów z szumami itp,pochodzącymi z instalacji autka to proponował bym bezpośrednio do aku,ja swoje założyłem zamiast popielniczki.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Ja mam uciety kawał blachy i przykrecony do siedzenia pasażera (radio jedzi z tymze fotelem z uwagi iz jest duzo za duze 1din i nie weszło pod kierownice.
AEL INSIDE
Arturo997
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2012-11-14, 10:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrzeszów /wlkp.

Post autor: Arturo997 »

Ja mam tti 880 i niestety jest za duże i pod kierownice (tam miałem zamiar je wsadzić i zamiast popielniczki) i teraz mam dylemat co z nim zrobić bym miał je na oku i cokolwiek słyszał.. Nie przykręcę do tunelu z boku bo dla mnie to profanacja a miedzy tunelem, a fotelem nie zmieści się.. chyba trzeba będzie kupić mniejsze :roll:
Awatar użytkownika
msk
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 403
Rejestracja: 2012-04-16, 20:10
Imię: Michal
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dw/kol
Podziękował: 2 razy

Post autor: msk »

Arturo997, wytnij dzirę w półce pod kierą. Do tego zewnętrzny głośnik i będzie malyna. Ja sobie zostawiłem swoją półkę a za 20zł kupiłem specjalnie drugą żeby wyciąć w niej miejsce na radio ;-)
Obrazek
picek
Mechanik
Mechanik
Posty: 119
Rejestracja: 2012-12-05, 20:28
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gogolin

Post autor: picek »

pierwsze radyjko miałem wsadzone w deskę-licznik,,ale miałem cztery zegarki.Było to radio Onwa.teraz mam siedem i radyjko lafayette.Przy zakupie patrzyłem właśnie na te mniejsze gabaryty.
Ostatnio zmieniony 2012-12-14, 20:50 przez picek, łącznie zmieniany 1 raz.
Arturo997
Mechanik
Mechanik
Posty: 110
Rejestracja: 2012-11-14, 10:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ostrzeszów /wlkp.

Post autor: Arturo997 »

msk, wpuściłeś radyjko głębiej? Ile głębiej da sie je wsunąć? Daj jakieś foto ;-)
Awatar użytkownika
msk
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 403
Rejestracja: 2012-04-16, 20:10
Imię: Michal
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1994
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: dw/kol
Podziękował: 2 razy

Post autor: msk »

Arturo997, chętnie to foto, tylko że teraz już mam z powrotem swoją oryginalną półkę, bo tamta nie wytrzymała wagi radia i się był zaczep urwał (przez te dziury na drogach oczywiście) :-P

Z wycięcniem nie ma problemu, tylko trzeba trochę kable upiąć tam do tunelu nawiewu i dobrze sobie obłożyć radyjo z tyłu z filcem.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”