[ALL C4] Radio Concert, Chorus, Gamma?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

[ALL C4] Radio Concert, Chorus, Gamma?

Post autor: hexman »

Cześć!

Jakiś czas temu, moje radio odmówiło posłuszeństwa, po niemalże dekadzie bezawaryjnego grania.
Od czasu przesiadki do C4 drażniło mnie, że tak strasznie rzuca się w oczy - kolor srebrny. Teraz mam okazję to zmienić, ale... no właśnie -
Teraz mam problem: Reanimować Panasonic'a i nie mieć problemu z podłączeniem (wsadzić i już gra), czy zainteresować się jakimś oryginalnym radiem (Concert, Gamma?) i do tego zmieniarka CD.

Zastanawiam się, czy bez problemu podłączę wzmacniacz i subwoofer pod takie radio?

Mój problem to chinche - w starym radiu miałem je oryginalnie w radiu, a w ori ich nie ma (widziałem adaptery, tylko czy to faktycznie zdaje egzamin?). Więc pozostaje pytanie: jak podłączyć te chinche które mam przygotowane po tamtym radiu, żeby to grało, było podłączone zgodnie z przyjętymi zasadami i służyło jak najlepiej?
Dodatkowo zostaje problem zmieniarki: gdzie ją wcisnąć, czy potrzebuje specjalną wiązkę do niej?

A może macie jakieś inne propozycje? Zapraszam do wymiany doświadczeniami i podzielenia się radami


edit:
Znalazłem coś takiego (Gamma CC) pisze, że jest wyjście na dodatkowy wzmacniacz, więc teoretycznie nie powinno być problemu, ale jakieś przejściówki będą potrzebne?
http://www.allegromat.pl/aukcja121542
Ostatnio zmieniony 2012-10-23, 15:16 przez hexman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
afro89
Administrator
Administrator
Posty: 1028
Rejestracja: 2011-08-25, 13:53
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszowice

Post autor: afro89 »

W tym radiu nie masz możliwości podłączenia zmieniarki. Jeśli zaś chodzi o zmieniarkę to ja ją mam umieszczoną w bagażniku po lewej stronie w schowku bocznym, no i oczywiście musisz kupić najlepiej ori kabel z radia do zmieniarki. Tyle z mojej strony.
Mój czołg AEL 300KM 555NM: http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=426

Mister zlotu `12
Najszybsze auto zlotu `13
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

W takim razie, jakie ori radio ma możliwość podpięcia zmieniarki?
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Zastanawiam się, czy bez problemu podłączę wzmacniacz i subwoofer pod takie radio?
Podłaczyc to nie problem, tylko jak sterowac subem przez radio które takiej opcji nie ma? Ok mozna na wzmaku ściąć filtr hpf i będzie niby to grac, ale lepiej mieć mozliwosc sterowania subem z radia(level ciecie itd) Sygnał dało by rade wziąć z tylnego kanału, i albo wzmak z wejściem HI, albo konwertery RCA z allegro lub opcja najlepsza wyprowadzenie RCA z samego radia, czyli wlutowanie w przedwzmacniacz, jest to opcja najlepsza jakościowo z tego wzgledu ze przy adapterze RCA mogą być szumy zniekształcenia itd spowodowane końcówka radia.
Ale i tak rewelki nie będzie niestety bo ciezko będzie tym sterować. A za cene ori radia i zmieniarki wyhaczysz jakas używkę ze sterowaniem subem :ok:
Awatar użytkownika
Art385
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 83
Rejestracja: 2012-07-07, 14:11
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Art385 »

Tak jak ci radzi Adrian łyknij sobie radio z kompletem wyjść nówki już pewnie wychaczysz za 400zł dodatkowo będzie to miało usb więc odejdzie ci potrzeba zmieniarki a koszta nie będą zbytnio odbiegać. I podepniesz sobie wszystko plus radyjko będzie miało lepszy dac niż jakiś staruszek więc lepiej zagra
Awatar użytkownika
Cyzio
Mechanik
Mechanik
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-16, 17:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SE/Nowy Sącz

Post autor: Cyzio »

hexman pisze:W takim razie, jakie ori radio ma możliwość podpięcia zmieniarki?
U siebie mam Delte z oryginalną zmieniarką :ok:
II V-ce Mister zlotu `13
Daniello85
Adept
Adept
Posty: 21
Rejestracja: 2012-02-03, 14:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zgorzelec

Post autor: Daniello85 »

Cyzio pisze:
hexman pisze:W takim razie, jakie ori radio ma możliwość podpięcia zmieniarki?
mam oryginalne radio Audi Delta do tego oryginalną zmieniarkę na 6cd i kabel potrzebny do podlączniea zmieniarki, leży to w domu na połce moze komuś sie przyda i bedzie si etym cieszył bo wzytko w stanie bdb :mrgreen:
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi.

Mam jeszcze pytanie odnośnie braku regulacji subwooferem: któreś ORI radio takową posiada?
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Podepnę się odnośnie radia. Czy taki model Audi GAMMA CC Blaupunkt (nad takim dokładnie się zastanawiam - http://allegro.pl/show_item.php?item=2705163363 będzie działał bez układu Bose? Są też wersje tego radia z napisem "Bose" - to jeszcze coś innego od tego z linka?

Mam radio Clariona, niby nie kiepskie, tyle że tragicznie nieczytelny wyświetlacz. Chciałbym coś raczej oryginalnego, koniecznie z RDS :), regulacja przód/tył. Miałem wymieniać konsolę na szerokie radio, ale w sumie 1 DIN audi lub VW też można kupić.

poprawiłem link Dawid2542
Ostatnio zmieniony 2012-10-23, 21:53 przez przemoprzem, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
Cyzio
Mechanik
Mechanik
Posty: 177
Rejestracja: 2011-12-16, 17:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SE/Nowy Sącz

Post autor: Cyzio »

Daniello85 pisze:mam oryginalne radio Audi Delta do tego oryginalną zmieniarkę na 6cd i kabel potrzebny do podlączniea zmieniarki, leży to w domu na połce moze komuś sie przyda i bedzie si etym cieszył bo wzytko w stanie bdb
Jeśli bardzo chcesz, żeby to radyjko o którym piszesz, przydało się któremuś z forumowiczów, to mamy tutaj odpowiedni dział do ogłoszeń :mrgreen:

przemoprzem,
popraw linka bo coś nie bangla ;-)

Dobra, już działa. Cuda jakieś ;-)
Wcześniej wyskakiwał błąd 404
Ostatnio zmieniony 2012-10-23, 22:05 przez Cyzio, łącznie zmieniany 1 raz.
II V-ce Mister zlotu `13
przemoprzem
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 871
Rejestracja: 2012-01-09, 19:27
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Oleśnica (28-220)

Post autor: przemoprzem »

Hmm, u mnie chodzi .... Konkretnie allegro - oferta nr 2705163363.
Moje "drogie" Audi 100 C4 AAH automat - http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1837
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Mam jeszcze pytanie odnośnie braku regulacji subwooferem: któreś ORI radio takową posiada?
W ori tego nie znajdziesz, nawet jak był w ori sub to do wzmaka szlo pełne pasmo i on go cią i rozdzielał moc na głosniki+sub ale sterowania jako takiego nie było. Ale to zawsze dostroic sobie mozesz gainem na wzmaku, i ciecie tez zrobic, tylko chodzi o to ze jak na szybko bedziesz chciał podczas jazdy ściszyc suba albo podbić to lipa :-P Ale jak chcesz tylko podpiać tylko suba pod wzmak a glosniki zostawic pod radiem to uzywke z wyjsciem RCA znajdziesz spokojnie do 200zl, ja niedawno nowego kenwooda kupiłem za ninecałe 300zl, i ma sterowanie pełne subem, ciecia kanałów i nawet jakies tam czasówki :-P Ale jak to wszystko normalnie gra to nie wiem bo u mnie steruje tym procek alpine :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”