[ALL ] Budowa skrzyni pod 10cali

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

[ALL ] Budowa skrzyni pod 10cali

Post autor: adriang92 »

Witam. Robię mała przebudowę bagażnika na bardziej funkcjonalna. Wzmacniacze itd juz wmiare ogarniete zostało zbudowac nowa skrzynie, mniejszą taka która wejdzie za tylna kanape. Tylko ze nie wiem czy nie bedzie za mala dla głosnika który posiadam.. Według producenta zamknieta powinna posiadac około 21l i taka posiadam teraz tylko ze musi lezec na podłodze zajmujac kawał bagarka, BR powinna miec 28l.. A mi wychodzi objetosciowo troche mniejsza.. I mam dylemat czy bedzie wystarczajaca, i jaka robic zamknieta czy BR? Dla BR jaki tunel dlugosc itd? Zaznacze że nie chodzi mi o rozwalanie blach itd tylko o czysty i w miare gleboki bass, ma grac czysto i ładnie schodzic bez gubienia a nie bębnic na pół wsi :-P Wymiary jakie mi odpowiadaja i parametry głosnika na schemacie, z tym ze mozna zmienic długosc w razie potrzeby, aktualna miezona jest tylko do otworu na narty ale mozna ja przedłużyć :ok: Prosze kogos kto ogarnia temat o wypowiedzenie sie czy taka bedzie wystarczająca , ewentualnie wymiary skrzyni zamknietej lub BR z zachowaniem parametrów H,B,C ;-)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-08-27, 16:11 przez adriang92, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiek_lbn
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 254
Rejestracja: 2012-01-03, 03:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: misiek_lbn »

Vas glosnika to 30 litrow, wiec skad te 21 Ci sie wzielo?
Dlugo i srednide BR ustala sie dla odpowiedniej pojemnosci skrzyni i czestotliwosci do ktorej chcesz zejsc ( i moze zejsc dany glosnik).
Zrobisz to spokojnie programem WINISD.
To Ci na pewno pomoze: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic505168.html
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Vas glosnika to 30 litrow, wiec skad te 21 Ci sie wzielo?
W instrukcji głosnika są podane wymiary gotowych skrzyń, i tam było :-P
Pobawiłem sie tym troche tym winisd i niby jest mozliwe zeby taka skrzynke zrobic, i dla tych 21l Br powinno miec 38cm na 7 dla zejscia 35Hz. Tylko nie wiem czy te wykresy dobrze wychodza bo ich nieogarniam :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”