Głośniki Bose tył

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radiootwarzacze, nawigacje GPS, radia CB.
Konmat
Adept
Adept
Posty: 3
Rejestracja: 2018-03-25, 22:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Andrychów

Głośniki Bose tył

Post autor: Konmat »

Witam, kupiłem zestaw Bose do Audi. Przed montażem przeglądłem wiele stron oraz przeanalizowałem schematy aby tego nie zepsuć. A więc do rzeczy. Przód hest zrobiony, ostatnio podłączyłem tył i tu pojawił się problem widoczny na załączonym filmie.



Problem polega na dziwnym dźwięku (takie wzbudzenie się głośników) podczas gdy radio maksymlnie zostanie ściszone (nie wyłączone) oraz gdy następuje przerwa w muzyce (podczas ręcznej zmiany fali oraz gdy radio straci sygnał). Wygląda to tak jakby podczas gdy radio nie wysyła sygnału do głośników to one wydają z siebie taki dziwny dźwięk.

Ostatnią sprawą jest podłączenie. Bazowałem się na tym zdjęciu

Obrazek

Z tej wtyczki intereseuje mnie tylko In- oraz In+. Zasialnie do wzmacniacza poprowadzone oddzielnie z przekaźnikiem. Widać, że plus jest na środku natomiast gdy sprawdzałem u siebie to na środku ma cały czas mase. Miernik ustawiłem na ,,piszczenie,, gdy jest obwód. Idąc dalej do radia zorientowałem się,że owe minusy idą do dużej czerwonej wtyczki do pinu Gnd (masa). Więc mam tutaj dwie sprzeczne rzeczy i nie wiek czemu zaufać. Line out już osobno wiec jak donyślam się są to ,,plusy,, Przy wtyczne nikt nie grzebał na pewno.

Obrazek

Tak przedstawia się mój problem. Na sam koniec dam moje uwagi. Mam wrażenie że ten dźwięk jest spowodowany brakiem kondensatora ,w wierzach zawsze po wyłączeniu słychać gdy one rozładowywują się. Tutaj tego nie ma i występuje to nagle. Druga moja uwaga to spóbuje jeszcze zamienić na próbe tył z przodem, z przodu tego efektu nie ma więc jeśli bedzie bez zmien to winę będę widział w wzmacniaczu.
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

_tagi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”