[100 C4] Kilka pytan o montowaniu filtra i odmy

Pomysły, pytania, spostrzeżenia odnośnie tuningu zawieszenia, silnika, układu napędowego.
Awatar użytkownika
hihan
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2013-11-04, 17:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa ruda

[100 C4] Kilka pytan o montowaniu filtra i odmy

Post autor: hihan »

Jak mozna załozyc filtr stozkowy w silniku 2.3 AAR i gdzie znajduje sie odma w tych silnikach , potrzebowałbym schemat
Awatar użytkownika
Danielloo
Adept
Adept
Posty: 18
Rejestracja: 2013-11-04, 22:59
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Rzeszów

Post autor: Danielloo »

Nie ma możliwości założenia stożka w tym układzie dolotu :) Chyba ze przerobisz wtrysk na elektroniczny
Awatar użytkownika
hihan
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2013-11-04, 17:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa ruda

Post autor: hihan »

Danielloo pisze:Nie ma możliwości założenia stożka w tym układzie dolotu :) Chyba ze przerobisz wtrysk na elektroniczny
Słyszałem ze elektroniczny jest kicha, no a ta odma gdzie jest ?
Awatar użytkownika
hihan
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2013-11-04, 17:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa ruda

Post autor: hihan »

Gdzie sie znajduje ta odma w silniku 2.3 AAR ?? bo ona mi auto dusi
kuba2955
Adept
Adept
Posty: 42
Rejestracja: 2012-12-24, 13:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hajnówka

Post autor: kuba2955 »

To źle słyszałeś, że elektroniczny jest kicha. Odma jest na bloku od strony kierowcy, jak zajrzysz pod maskę to powinieneś znaleźć. Może oświecisz jak jak odma dusi Ci auto?
s4 aan mtm +2xacr01+hana
NIE kupuj wahaczy meyle hd- badziewie z 4 letnią gwarancją, której nikt nie uznaje!
Awatar użytkownika
hihan
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2013-11-04, 17:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa ruda

Post autor: hihan »

kuba2955 pisze:To źle słyszałeś, że elektroniczny jest kicha. Odma jest na bloku od strony kierowcy, jak zajrzysz pod maskę to powinieneś znaleźć. Może oświecisz jak jak odma dusi Ci auto?
a jak sie robi ten elektroniczny ?? ewentualnie zdj pokazac jak to wyglada , i dusi troche i spada mu obroty zleksza nie ma swojego buta a swiece wymieniłem juz bo tam były dwu biegunowe a Ja dałem trzy biegunowe to dobre
Awatar użytkownika
Key100l
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 640
Rejestracja: 2012-08-11, 08:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Stara Ruda ;)

Post autor: Key100l »

jak się robi :?: potrzebujesz komputer wiązkę listwe wtryskową i wtryskiwacze. Nie pamiętam dokładnie ale chyba też pompa paliwa do zmiany bo ta produkuje za duże ciśnienie.
Awatar użytkownika
Piter008
Adept
Adept
Posty: 40
Rejestracja: 2012-04-15, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: CB / Bydgoszcz

Post autor: Piter008 »

hihan pisze:
kuba2955 pisze:To źle słyszałeś, że elektroniczny jest kicha. Odma jest na bloku od strony kierowcy, jak zajrzysz pod maskę to powinieneś znaleźć. Może oświecisz jak jak odma dusi Ci auto?
a jak sie robi ten elektroniczny ?? ewentualnie zdj pokazac jak to wyglada , i dusi troche i spada mu obroty zleksza nie ma swojego buta a swiece wymieniłem juz bo tam były dwu biegunowe a Ja dałem trzy biegunowe to dobre
Po prostu z KE-Jetronic robic Motronic i jest ok. Tylko skąd podzespoły to jest dobre pytanie. To już musisz znaleźć dobrego fachowca od audi ;)
Krótka historia z AUDI:
1. AUDI 80 B4 1994 - było
2. AUDI 80 B4 1992 - było
3. AUDI A6 C4 AEL sedan 1995 - było
4. AUDI A6 C4 AEL Avant 1997 - było
5. AUDI A6 C5 Avant 2002 - jest
6. AUDI A8 D2 Quattro 1994 - jest
"Przewaga dzięki technice."
kuba2955
Adept
Adept
Posty: 42
Rejestracja: 2012-12-24, 13:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hajnówka

Post autor: kuba2955 »

a kto Ci powiedział, że 3 biegunowe świece to dobre? dobre są takie, jakie zaleca producent. zajeżdżasz do porządnego sklepu i mówisz model auta a wtedy sprzedadzą Ci dobre. Jak nie masz pojęcia czym się różni wtrysk mechaniczny od elektronicznego to lepiej nie bierz się za grzebanie pod maską, albo poczytaj sobie trochę jak to wszystko działa.
Najprawdopodobniej masz gdzieś nieszczelność w dolocie lub k-jet już wywalony.
s4 aan mtm +2xacr01+hana
NIE kupuj wahaczy meyle hd- badziewie z 4 letnią gwarancją, której nikt nie uznaje!
Awatar użytkownika
hihan
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2013-11-04, 17:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa ruda

Post autor: hihan »

kuba2955 pisze:a kto Ci powiedział, że 3 biegunowe świece to dobre? dobre są takie, jakie zaleca producent. zajeżdżasz do porządnego sklepu i mówisz model auta a wtedy sprzedadzą Ci dobre. Jak nie masz pojęcia czym się różni wtrysk mechaniczny od elektronicznego to lepiej nie bierz się za grzebanie pod maską, albo poczytaj sobie trochę jak to wszystko działa.
Najprawdopodobniej masz gdzieś nieszczelność w dolocie lub k-jet już wywalony.
no i sklepie mowil ze do tego modelu trzy biegunowe , no Ja miałem koreanca wczesniej a Ty elektroniczne cos tam i tu i tu , wole Tu was zapytac niz pozniej gafe strzelic
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

hihan, Wpisz w google AAE świece :)
Awatar użytkownika
hihan
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2013-11-04, 17:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa ruda

Post autor: hihan »

mas0n pisze:hihan, Wpisz w google AAE świece :)
ale Ja mam AAR nie AAE

[ Dodano: 2013-11-20, 18:54 ]
to trza jedno biegunowe ?? a kolo w sklepie mi dal trzy biegunowe
Awatar użytkownika
tomi308
Mechanik
Mechanik
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-26, 22:42
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsko-Biała

Post autor: tomi308 »

Da aar są dedykowane świece 2 elektrodowe.Jutro Podam Ci dokładny symbol (NGK) bo ostatnio zmieniałem.
Awatar użytkownika
hihan
Adept
Adept
Posty: 24
Rejestracja: 2013-11-04, 17:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Nowa ruda

Post autor: hihan »

tomi308 pisze:Da aar są dedykowane świece 2 elektrodowe.Jutro Podam Ci dokładny symbol (NGK) bo ostatnio zmieniałem.

a to z kolesia pałka bo powiedział że do silników 2.3E AAR są 3 biegunowe. I jeszcze jedna sprawa, denerwują mnie te obroty może to być od tych świec ?? czasami falują a czasami trzymają mi poniżej 500obr. Wymieniłem wszelkie filtry + czyściłem odme wymieniłem olej i płyn chłodniczy i nie ma te4j mocy co wcześniej :( Z tego co widać było w tym silniku dużo namieszane , rurki gumowe nie które popekane , kable nie które podczepiane , widac ze ten silnik byl nie zadbany i mysle nad przekładką na 2.2Turbo warto ??
kuba2955
Adept
Adept
Posty: 42
Rejestracja: 2012-12-24, 13:13
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Hajnówka

Post autor: kuba2955 »

jak masz dużo pieniędzy, narzędzi, garaż, czas, wiedzę i naprawdę lubisz ten samochód to warto
s4 aan mtm +2xacr01+hana
NIE kupuj wahaczy meyle hd- badziewie z 4 letnią gwarancją, której nikt nie uznaje!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”