[ALL ] Jakie wycieraczki polecacie?

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

[ALL ] Jakie wycieraczki polecacie?

Post autor: baaartez »

Witam. Za każdym razem jak kupię jakieś wycieraczki to albo sprawują się dobrze, ale starczają na krótko, albo są od razu do wyrzucenia. Oczekuje od wycieraczki aby dobrze zbierała wodę i nie zostawiała smug. Ostatnim moim zakupem jakiś tydzień temu były wycieraczki firmy bottari. Jednak po przejechaniu dziś ponad 700 km w deszczu i klnięciu na brak widoczności przez smugi na szybie powiedziałem sobie kupuje coś dobrego... tylko co? Myślałem o boschu, ale podobno też z trwałością nie za bardzo. Macie coś sprawdzonego na co nie wyrzucę znowu kasy w błoto? Dodam, że najbardziej interesują mnie wycieraczki typu "banan".
Matrix1540
Mechanik
Mechanik
Posty: 170
Rejestracja: 2012-01-02, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Matrix1540 »

Ja takiego typu nie używam ale ze zwykłych naprawdę polecam alco....tanie, można je nawet kiedyś było kupić w TESCO a trwałość mają tak na pół roku (przy czym naprawdę trochę km robię. Ja kupuję dwa komplety na rok, jeden po zimie a drugie na jesień. Koszt takich 2 kompletów to ok. 40 zł a dwa razy do roku mam świeżą gumę. Boscha miałem kiedyś i racja że się popsuł.
A6 C4 1.9 ON:):)
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Miałem dwa komplety VALEO w C4 i klnę na czym świat stoi. Po pół roku nie nadawały się do niczego, a mazać zaczynały po około 2 miesiącach!
Przez zimę chcę zrobić eksperyment - kupiłem same pióra. Jeżeli po 3-4 miesiącach będą dobre to znalazłem rozwiązanie dla siebie.

Szybkie podliczenie kosztów:
VALEO - koszt 40zł, 2 razy w roku - rachunek prosty.
Same pióra - koszt 7zł, nawet przy wymianie co miesiąc nie wyjdę na tym stratny biorąc pod uwagę własny komfort i bezpieczeństwo, a teraz jeżdżę już dłużej i nie ma ani jednej smugi!
Także odpowiedz sobie sam ;)
Dodam że wycieraczki przestały "przeskakiwać" po szybie bardziej rozrzucając wodę niż ją zbierając (bardziej miękka guma).

edit: "bananów" nie używam z prostej przyczyny - nie wygląda to atrakcyjnie na 20 letnim samochodzie :mrgreen:
Miałem swojego czasu jeden komplet i nie przypadł mi do gustu, bo jedna wycieraczka rozleciała się w zimie w trasie...
Ostatnio zmieniony 2013-12-21, 00:08 przez hexman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Thorny
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2012-09-04, 15:34
Imię: Robert
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Piła
Płeć:

Post autor: Thorny »

Ja od ponad roku mam Boscha , nie skrzeczy , ładnie zbiera , nie przeskakuje itp.

W tym że za dwie dałem koło 100zł
Quattro illa amat hiberno!
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

alca
najtansze alevnajlepsze.
wymieniane co pol roku..
cena okolo 11zl za sztuke..
http://alca.com.pl/147-2000-2005/57-alca-special.html
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

Kiedyś zakupiłem wycieraczki firmy Pexa, miałem je chyba 1,5 roku dopóki ktoś sobie nie pożyczył, później szukałem w hurtowniach i sklepach ale nie ma już, nie wiem czy brak towaru czy wycofali produkcję. Teraz mam Kamoke, przez pół roku elegancko śmiga, choć obawiałem się, że szybko padną jak to było w przypadku mojego kolegi. Zobaczymy jak będzie po zimie. Oczywiście i Pexa i Kamoka to wycieraczki bezprzegubowe.
Awatar użytkownika
elmi_k
Mechanik
Mechanik
Posty: 109
Rejestracja: 2012-03-18, 21:56
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Post autor: elmi_k »

Alca pi 7zl/szt. Jeden minus u mnie przy predkosciach 130+ zaczynaja przeskakiwac. Musze jakies inne kupic dla spojlera.
Sprzedany :(
Awatar użytkownika
Tomas
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2013-09-13, 20:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Głubczyce (opolskie)

Post autor: Tomas »

Ja miałem raz Boscha (bezstelarzowego) i więcej nie kupie bo zbierały gorzej od biedronkowych a wiadomo droższe 5 razy. Miałem też czasem problem ze zbieraniem ale okazało się że trzeba było ramie wycieraczki lekko dogiąć i od razu lepiej. Pewnie wymiana tej sprężyny też by dużo dała bo jak by nie było to ona dociska pióro do szyby. Tak więc nie szukaj winy tylko w piórze :-P

*edit: dodam że były to pierwsze bosche bezstelarzowe i jedne z pierwszych bezst. na rynku.
Ostatnio zmieniony 2013-12-21, 11:11 przez Tomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Była 100 C4 2,5 AAT

Jeśli miałbyś wybrać między dziewczyną a C4... To wybrałbyś 100 czy A6 ?
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Panowie wycieraczki bez stelaża potrzebują większej siły docisku do szyby do którego nasze ramiona nie były projektowane to raz a dwa mając już w okolicach 20 lat lub więcej sprężyny nie dają już tej siły co jak wyszły z fabryki dlatego u nas lepiej sprawują się wycieraczki szkieletowe.
Natomiast jeśli mamy podciągnięte sprężyny lub nowe całe ramiona to z czystym sumieniem polecam bosch aero. Dawniej byłem zdania, iż przed zimą należy wymienić wycieraczki na nowe. Na chwilę obecną komplet, który kupiłem jako pierwszy już ponad 3 rok jeździ w trzecim aucie i wciąż nie zostawia żadnych smug, nie przeskakuje, ani nie skrzypi. Owszem kosztuje w okolicach 100 zł ale są to dobrze wydane 100 zł o ile jak pisałem wcześniej mamy odpowiednią siłę docisku ramienia. W przeciwnym razie żadne wycieraczki nie będą dobre.
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Boshe kupuje tata do siebie bo tylko takie sie da, inne nie są produkowane pod ramiona które tam są, i powiem tyle ze zbieraniem nie mają wiele wspólnego.. mażą aby po szybie i tyle, smugi zawsze zostają. U siebie aktualnie mam jakieś marketowe bez stelaża po 20zł sztuka i jest dobrze, zbierają bardzo ładnie, ciche i co dla mnie najważniejsze przy większych prędkościach nie odlatują jak zwykłe :-P
Ale jak kupilem autko czyli 2009r były jakieś na V, tylko nie wiem dokładnie czy VISE czy coś podobnego, rozpadły sie dopiero w tym roku, a zbierały do samego końca aż sie gumy urwały :-P
Awatar użytkownika
hexman
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 263
Rejestracja: 2011-12-27, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SBI

Post autor: hexman »

Siłę docisku i wszelkie modyfikacje z tym związane są opisane w innym temacie ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-12-21, 11:45 przez hexman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Również polecam Alki, są dobre i tanie, jak wino :mrgreen:
Inna sprawa, że wycieraczki zaczynają tym szybciej się zużywać, gorzej zbierać wodę i mazać im bardziej wypiaskowana szyba... Nie ma czasem co narzekać na wycieraczki, trzeba wymienić sobie szybę albo się z tym pogodzić...
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
GreenGreen
Mechanik
Mechanik
Posty: 192
Rejestracja: 2013-12-09, 12:21
Imię: Mariusz
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Krzeszowice
Płeć:

Post autor: GreenGreen »

Tak czy siak do smug wiele łapki przykładają płyny do sprysków. Np. oryginały Shell czy Shell Smart oraz Statoil są świetnymi płynami ale np już orleny czy marketowe lub ze stacji po 10 - 15 zł zostawiają tylko smugi bez względu na rodzaj wycieraczek
Awatar użytkownika
baaartez
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 470
Rejestracja: 2011-11-02, 22:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Ustka

Post autor: baaartez »

J.A.G pisze:Inna sprawa, że wycieraczki zaczynają tym szybciej się zużywać, gorzej zbierać wodę i mazać im bardziej wypiaskowana szyba... Nie ma czasem co narzekać na wycieraczki, trzeba wymienić sobie szybę albo się z tym pogodzić...
szybę mam stosunkowo nową, bo była wymieniana jakieś 4 lata temu.

[ Dodano: 2013-12-22, 13:12 ]
... a słyszeliście o wycieraczkach firmy Kraft? też są tanie i podobno dobre.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”