[ALL ] Ogrzewanie postojowe elektryczne

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
chmieliniak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-07-06, 23:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

[ALL ] Ogrzewanie postojowe elektryczne

Post autor: chmieliniak »

Witam od niedawna się zastanawiam nad ogrzewaniem postojowym DEFA, w sumie to jestem na to zdecydowany już :mrgreen: orientował sie ktoś w tym temacie? Na Warmi znajdę zakład zajmujący się montażem?
Awatar użytkownika
pawellike
Mechanik
Mechanik
Posty: 146
Rejestracja: 2011-07-07, 07:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Sobolew

Post autor: pawellike »

Dla kogoś, kto nie ma garażu i w zimę trzyma auto na zewnątrz to może i dobre rozwiązanie. O ile chciało by Ci się z samego rana zapindalać z kablem do samochodu żeby podpiąć, wrócić do domu na kawę i dopiero wtedy można cieszyć się ciepłym autem.
Dla mnie porażka z tym kablem :)
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

pawellike pisze:chciało by Ci się z samego rana zapindalać z kablem do samochodu żeby podpiąć, wrócić do domu na kawę i dopiero wtedy można cieszyć się ciepłym autem.
Podejrzewam że są takie z programatorem. Ustawiasz datę, godzinę i czas działania, jak Webasto. Sączysz kawę nie wyłażąc z domu :-D
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
chmieliniak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-07-06, 23:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: chmieliniak »

O to chodzi firma Norweska DEFA jest liderem w ogrzewaniach postojowych elektrycznych. Wieczorem jak przyjezdzasz do domu pod garażem masz gotowy kabel i wejście w zderzaku. W momencie podpięcia ładuje akumulator specjalny prostownik z zabezpieczeniem przeładowania i zasiarczeniem, programatorem ustawiasz o której ma się włączyć grzałka w silniku lub nagrzewanie kabiny albo razem. Programator albo w samochodzie lub w pilocie zasieg 1200m. System jest niezawodny i bezpieczny działa naprawde fajnie i za niewielkie koszty. Sam korzystałem i polecam :ok: teraz muszę u siebie koniecznie założyć:D
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

A ktoś używa tych śmiesznych 'webasto' elektrycznych? wiatraczek z grzałeczką wpinany w zapalniczke i niby programowany. Ciekawe co to daje :>

O:
http://moto.allegro.pl/promocja-webasto ... 54249.html
Ostatnio zmieniony 2011-10-29, 00:26 przez Hincó, łącznie zmieniany 1 raz.
160+PS
Awatar użytkownika
chmieliniak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-07-06, 23:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: chmieliniak »

Nie wiem czy kto kolwiek by się złapał na taki badziew :mrgreen: dla mnie to w kabinie może być i zimno, nagrzewa się szybko bo u nas jest elektryczne też podgrzewanie :mrgreen: , ale najważniejsze żeby silniczek nagrzać troche, zużycie paliwka się zmniejsza ,żywotność no i łatwy rozruch: :-D
Hincó
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 331
Rejestracja: 2011-06-26, 14:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bochnia

Post autor: Hincó »

Czy tak szybko? U mnie elektrycznego podgrzewania fabrycznie nie było a i tak rozgrzewa się najwolniej ze znanych mi aut. Już traktor mi lapie szybciej 90*..
chmieliniak, używałeś że piszesz opinie o tym? ;] Ciekawe czy przy -10 wystarczy żeby rozmrozić szybe w kilka minut ;>
160+PS
Awatar użytkownika
chmieliniak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-07-06, 23:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: chmieliniak »

Jeżeli chodzi o nagrzewanie się silnika to wiadomo troszke to trwa :mrgreen:
Hincó, (nagrzewnica elektryczna).Nie trzeba używać żeby wiedzieć proszę cię 12 volt :-D spróbuj tą farelką do samochodu na 220v tam jest co wytworzyć ciepło to troszkę to trwa zanim odmrozi szybę :-)
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

chmieliniak, w tym systemie jest grzałka do silnika?
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
chmieliniak
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 89
Rejestracja: 2011-07-06, 23:02
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Szczytno

Post autor: chmieliniak »

oczywiście :-D montowana w zaślepkę w bloku silnika lub w węże, pierwszy sposób jest najskuteczniejszy :->
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

Mam to u siebie zamontowane. Ale programamtora nigdy nie widziałem. Dodatkowo jest gniazdko 220V w środku.
Grzałka grzeje płyn chłodniczy.
Hacken
Adept
Adept
Posty: 36
Rejestracja: 2012-05-18, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wawa

Post autor: Hacken »

He, wlasnie wczoraj odkrylem u siebie w komorze silnika gniazdo 230V i dziwne kable. Podejrzewam ze to wlasnie to ustrojstwo, tym bardziej ze fura jezdzila w szwecji a tam takie patenty sa bardzo popularne. Nie mialem jeszcze okazji sprawdzic czy to dziala (zwlaszcza ze ostatnio pogoda raczej nie nastraja do podgrzewania :-) )
Niestety nawet jesli sie okaze, ze grzalka dziala jak trzeba, rzadko kiedy bede mogl jej uzyc. :-(
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

Hacken, sprawdź w otworach w zderzaku (w kratkach) czy nie masz gniazda pod kabel ;P
Hacken
Adept
Adept
Posty: 36
Rejestracja: 2012-05-18, 21:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Wawa

Post autor: Hacken »

W kratkach nie mam... mam w komorze silnika gniazdo. Co za problem podlaczyc i przycisnac kabel zasilajacy klapa silnika.
Piękne samochody i szybkie dziewczyny, to lubię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”