[ALL ] luźno o akumulatorach

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

Mam zamiar wsadzić taki akumulator:

Obrazek

Pytanie pierwsze - bateria ma 90Ah i 900A - czy będzie doładowywany przez nasz alternator?

Druga sprawa: wymiary to 35,5x17,5x19cm. 19 cm to wysokość czyli jakieś 2 cm za wysoki niż taki, jaki powinien być, ale skoro to akumulator żelowy to chyba można go położyć na "plecach", raczej one się nie rozlewają? Co sądzicie o tym?

Znajomy w 2011 kupił taki aku z 2008r tylko, że 80Ah i 800A i od tamtego czasu nie wie co to jest akumulator. Podjazdy 2km do pracy 2x dziennie, trasy praktycznie 0. Zima - bez problemów. Silnik 1,9TDI.
Awatar użytkownika
adrianeczek20
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-16, 12:26
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: zalewo

Post autor: adrianeczek20 »

Akumulator jeżeli ori od BMW to spoko taki pochodzi na pewno dłużej niż niejeden marketowy :mrgreen: Co do doładowania to raczej spoko i tak powinno się co trzy miesiące podładować go prostownikiem ale na "plecach" raczej nie powinno się kłaść żadnego ponieważ zablokowane zostaną kanały odprowadzające gazy i może być "bum" :roll: a tak nawiasem na zdjęciu to aku hermetycznie zamknięty a nie żelowy ;-)
Awatar użytkownika
gjom
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 410
Rejestracja: 2012-01-03, 20:05
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Krasnystaw
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: gjom »

Właśnie wjechał nowy akumulator. Zdecydowałem się jednak na Bosch S5 85Ah 800A. Zobaczymy jak będzie się sprawował....
grzesiek.sz
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 71
Rejestracja: 2011-06-30, 08:35
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Gdynia

Post autor: grzesiek.sz »

Obrazek

U mnie aktualnie siedzi taki
Planuję S4 60Ah/540A Rozmiar: 242 x 175 x 175
proszę o opinie czy dobrze wybrałem czy może coś większego
Patryk98110
Adept
Adept
Posty: 13
Rejestracja: 2015-11-03, 22:39
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łomża

Post autor: Patryk98110 »

Dawno nikt nic nie pisał w temacie to się podłączę :) Co sądzicie o takim aku: http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... -1567.html . Idzie zima więc postanowiłem wymienić słabe aku. Słyszałem dużo dobrego o tych akumulatorach. Może ktoś z was posiada i może się podzielić własnymi spostrzeżeniami :) ( na wymiary nie patrzcie bo wiem, że są niższe niż ten w linku )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”