[ALL ] Opony zimowe do C4

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"
szczurek
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2015-05-20, 13:00
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kielce

[ALL ] Opony zimowe do C4

Post autor: szczurek »

Niech mi ktoś podpowie co mogę kupić do mojej sety. Mam do wyboru dwa rodzaje gum zimowych

takie: http://www.iparts.pl/czesc/opona-zimowa ... 58229.html

albo takie: http://www.iparts.pl/czesc/opona-zimowa ... 29829.html

zna ktoś może te typy opon? albo najlepiej miał z nimi jakąkolwiek styczność???

//PW
Poprawiono
mas0n
Ostatnio zmieniony 2017-12-18, 08:14 przez szczurek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mas0n
Moderator
Moderator
Posty: 678
Rejestracja: 2013-09-23, 15:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: mas0n »

szczurek, _tagi
_przywitajsie

//PW
pawel
Mechanik
Mechanik
Posty: 142
Rejestracja: 2012-12-13, 08:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Śląsk

Post autor: pawel »

Barumy kiedyś miałem, dobre kilka lat temu więc nie wiem czy polaris 3 czy np nie 2. Dobrych wspomnień z nimi nie mam.
Dlaczego tylko te masz do wyboru ? Przecież opon masa np na oponeo i na drugi dzień są w domu.
Moje poprzednie to dębica frigo 1 - dla mnie rewelacyjne zachowanie na śniegu i błocie, w tym roku wymieniłem więc juz zużyty przód na frigo 2, opona o paczkę fajek droższa od polarisów.
AAT@17xKM/380Nm
Mlody32
Adept
Adept
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-21, 09:18
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kętaki

Post autor: Mlody32 »

Mam takie porównanie.
Pękła mi opona i kupiłem na jedną oś Barumy fakt że na sezon letni. Na drugiej osi miałem Micheliny nie wiem ilu letnie ale były dość miękkie i trakcja ok. po ok 40.000 nie ostrej jazdy Barumy maja mniej bieżnika niż stare Micheliny.
Co do Nexena powiem tak. KUpiłem WinguarSUV i przejeździły Lato zima ponad 100.000km trakcja w zimę była ok nawet potrafiłem wjeżdżać pod dość stromy podjazd bez włączania 4x4. W lato trochę hałasowały ale byłem w szoku bo wchodziłem w zakręty SUVem o masie ponad 2ton z dość znacznymi prędkościami i było bardzo dobrze.
wg mnie NEXEN
Tylko uważaj na jakieś promocje gdyż zdarza się kupić nowe które są "poząbkowane". Specjalnie wciskają jedną sztukę takich.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

Kiedyś jeździłem na nowych debicach frigo2 po 150zł sztuka myslałem ze są ok - na sniegu były ale na deszczu masakra.
rok temu kupiłem 2 szt Nokianów WR D4 chyba coś za 190zł /szt - trakcja na mokrym niebo a ziemia do debicy.
PS głupie 40zł na oponie a nie ta jazda
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
GŁUC
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 90
Rejestracja: 2016-05-17, 22:28
Imię: Radek
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Bieńkówka
Podziękował: 1 raz

Post autor: GŁUC »

Ja obronie dębice u mnie się sprawdza dużo lepiej jak nokian. Miałem nokiany wr d3 i nigdzie nie mogłem wyjechać na prostej drodze. Na następną zimę kupiłem frigo 2 i było 100 razy lepiej. Więc na moje oko oponę trzeba dopasować do warunków w jakich się jeździ. Na autostrady nokian jest ok ale na górskie warunki dębica i tylko ta opona :ok:
Auto VI Zlotu 2017 Polanica Zdrój
3 miejsce X Zlotu 2022 Bory Tucholskie

viewtopic.php?p=151899#151899

Pasja zaczyna się wtedy gdy kończy się zdrowy rozsądek.
Awatar użytkownika
niman
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-14, 12:10
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: śląsk

Post autor: niman »

A co powiecie o Continentalach? Mam jako letnie, ale zimówki moje to są jakieś w sumie nie wiem jakie, "kostki" idealnie na śnieg, żeby się trochę w górach powygłupiać. Ale tak w jakieś inne trasy to jaką gumę polecacie? ;)
Awatar użytkownika
Rico77
Mechanik
Mechanik
Posty: 116
Rejestracja: 2015-05-03, 14:32
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: Rico77 »

Dodek pisze:Kiedyś jeździłem na nowych debicach frigo2 po 150zł sztuka myslałem ze są ok - na sniegu były ale na deszczu masakra.
rok temu kupiłem 2 szt Nokianów WR D4 chyba coś za 190zł /szt - trakcja na mokrym niebo a ziemia do debicy.
PS głupie 40zł na oponie a nie ta jazda
Popieram wybór Nokian WR D4. W poprzednim sezonie kupiłem cały komplet i jedzie jak po szynach. Nie ma problemów ze śniegiem (mam ośkę), jak i błotem pośniegowym. Wszystko jest dosłownie pochłaniane przez opony. Zużycie znikome, a i nie są też głośne na suchym asfalcie. Nawet na suchym nie czuję, że są to opony zimowe. Jedynie co można zauważy, to przy ostrym hamowaniu i 15 stopniach był pisk i abs. Tylko tyle ;)
Awatar użytkownika
burdzio89
Mechanik
Mechanik
Posty: 194
Rejestracja: 2014-01-02, 19:51
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 1.8E 125KM (ADR)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Wodzisław Śląski
Płeć:

Post autor: burdzio89 »

Ja kupiłem w tym roku komplet opon na Zimę PAXSARO, miałem różne obawy co do tych gum ale jak narazie jest ok. Mokro jest bdb. Ślisko ok a śnieg to bajka dla tych butów. Cena Śmieszna a guma przyzwoita. Mogę polecić a co...
https://www.oponylux.pl/opony/zimowe/paxaro.html
Ostatnio zmieniony 2017-12-14, 21:41 przez burdzio89, łącznie zmieniany 1 raz.
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

GŁUC pisze:Ja obronie dębice u mnie się sprawdza dużo lepiej jak nokian. Miałem nokiany wr d3 i nigdzie nie mogłem wyjechać na prostej drodze. Na następną zimę kupiłem frigo 2 i było 100 razy lepiej
Ja miałem frigo 1 ty masz frigo 2 może zmielini skład gumy? Cieżko powiedzieć - debica była naprawde bardzo spoko na śniegu ale na mokrym asfalcie ( czyli 80% zimy jakie mamy teraz) Nokian d4 prowadzi sie prawie tak dobrze jak na letnich, na debicy droga hamowania jest o jakies dobre 5m dłuższa przy np hamowaniu z 60km/h
ps to są naklejki o zachowaniu na mokrym dla opon 195/60/15:

Nokian d4
Obrazek

Debica frigo2:
Obrazek

po samych tych naklejkach widać lekką róznice....
Ostatnio zmieniony 2017-12-16, 13:22 przez Dodek, łącznie zmieniany 1 raz.
AEL INSIDE
Awatar użytkownika
Sylwester1775
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 72
Rejestracja: 2014-12-13, 17:30
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin i okolice

Post autor: Sylwester1775 »

Ja drugi sezon też bede jeździł na nokian wr d4 205/55/16 i są bardzo dobre na śniegu i mokrym asfalcie. Nie ścierają się szybko jak piszą ludzie opinie. Może są troche drogie ale kupując komplet 16 na jesieni wydałem 1200 zł z przesyłk.
Obrazek
Audi A6 C4 Avant 2.8 30v Quattro - Jest W planach jakieś v8
Dodek
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 794
Rejestracja: 2011-06-20, 15:43
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: c.k
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Dodek »

widze ze 16 mają nawet lepszy indeks :-D , za to 15 są tańsze - nowe z rocznika 2017 wychodzą 200zł za szt z wysylką a jak bierzesz 4 na raz to wychodzi 790
AEL INSIDE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”