Narzędzia

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

oczko1979 pisze:ja mam zestaw stanleya tylko ze kupiony jakies 8 lat temu i jeszce zaden nie pekl wtedy zaplacilem okolo 400zl teraz mozna kupic za 200 tylko czy jakosc taka sama
http://allegro.pl/stanley-zestaw-75el-k ... 30402.html

no wlasnie ja mam ten zestaw. żadna treszczotka już nie działa i wkurza mnie brak zatrzasków na elementy w walizce (nie daj Bóg ją otwartą zaczepić nogą na ziemi - robi się mix :D)
Ostatnio zmieniony 2015-04-14, 21:35 przez kornikbp, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Serek9504
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-28, 13:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: Serek9504 »

lento, mam świadomość, że się nie odkręca, ani nie dokręca. Mimo to jakoś nie mam do tego przekonania, chociaż gdyby to nie zdawało egzaminu to nikt by z tego nie korzystał. Muszę się wybrać do "swojego" sklepu i obmacać co trzeba. Jak się nakręcę to za jakiś czas będę miał kolejny komplet u siebie.
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

Serek9504 tak mam 2 zestawy.
Narazie jeszcze nie korzystałem ze swoich oczkowych Proxonów. Ale korzystałem z tego typu kluczy u Buttera no i super sprawa. Byłem zachwycony jak szybko można różne rzeczy odkręcić w porównaniu do zwykłych kluczy oczkowych.
Ja akurat nie mam przegubowych. Nie wiem czy to na plus czy minus.
Niedługo będę rozkręcał kolejnego dawcę no i zobaczymy co ten Proxon jest warty.
Mam znajomego co od lat ściąga auta z niemiec na części i cały czas przez kilka lat kręci tym samym zestawem Proxona więc też się zdecydowałem. Ale jak pisałem czas pokaże.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Serek9504
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-28, 13:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: Serek9504 »

mateusz30, słuchaj jak coś podziałaś z tymi kluczami to prosiłbym Cię o jakąś "recenzję" zawsze warto posłuchać różnych opinii. Mam wrażenie, że to trochę wymysł, ale lubię takie rzeczy mieć. Jednak to pomaga przy niektórych pracach. A póki mogę sobie pozwolić na takie zakupy, także trzeba je po prostu robić ;)
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

porzadne tryczki plaskie oczkowe to koszt od 500zl w gore.za ok 6-7 kluczy.to podstawa.
im klucz smuklejszy tym lepiej sie nim operuje..
swoja droga..ilu z was ma klucz do wkrecenia zaciskow za 40-50zl?ilu ma klucze do przewodow hydraulicznych?zapewne niewielu..
kupcie sobie sredniej klasy zestaw za3-4 stowki a reszte floty inwestujcie w takie zeczy jak wlasnie klucze do zacikow itp.
ilu z was masowo rozkreca auta?
to co pisze mateusz to bzdura.do rozebrania c4 wystarczy dobra tryczka lub pneumat.dobre dlugie nasadki kute 10,13,15,16,17,18,19,22 i tyle.srubokret krzyzak i plaski.klucz 8 na raczce srubokreta.i dosc.imbus 6,7,8 10.
reszta to zbedny balast i ciezar.wszelakich nasadek bitow na 1/4 wala sie u mnie tyle ze moglbym z nich niewielki sklep otworzyc.
konkretne klucze-kup sobie klucz imbus w rozmiarze 6 ale nie jako laska ale jak nasadka na tryczke.
kolejna podstawowa rzecz-sztywna laga czyli dlugie pokretlo do nasadek stale-czyli bez tryczki.dlugie czyli minimum 50-60cm.kiedys wydawaly sie te zeczy zbedne itp..po kilku latach nie chce wracac do korzeni..
nastepne fajne klucze-dlugie oczkowe dlugie czyli w przypadku 17/19 50cm.13/15 45cm.
maja wypustke z jednej strony wiec daja sie zalozyc na wpuszczone w material sruby..

nie jestem w tej kwestii alfą i omegą.bo sam dopiero od 3-4 lat tym sie zajmuje zawodowo..ale obcujac z tym na codzien troche juz polamalem narzedzi.czego i wam zycze.
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Serek9504
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-28, 13:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Suwałki

Post autor: Serek9504 »

Butterbean, dzięki za konkretną wypowiedź.

Akurat klucz do wkręcania zacisków do obecnego auta zrobiłem sobie sam, ale fakt warto było mieć zestaw najlepiej.

To akurat jest myśl "nastepne fajne klucze-dlugie oczkowe dlugie czyli w przypadku 17/19 50cm.13/15 45cm. "
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

Butterbean, nie rozumiem czemu stwierdzasz że to co pisze to bzdura.
Rozmawiamy tu na temat narzędzi a nie tego co jest potrzebne do rozebrania C4.
Pisałem tylko na temat marki Proxon i jej niezawodości. Kolega ma taki zestaw i rozbiera mnóstwo aut i dają radę. Mi natomiast w oczkowym wypadł przełącznik i teraz nie wiem co sądzić o tej marce. Napisałem że zobaczymy jak się sprawdzą jak będę rozbierał kolejnego dawcę. Co do tego jakich narzędzi trzeba użyć do rozebrania auta to w 100% zgadzam się z tobą.
Brakuje mi jeszcze kilku kluczy ale mam dobre dojście do narzędzi tylko chcę kupować markowe a raczej porządne narzędzia. Kupisz raz i korzystasz dłuuuuugo.
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Odkopię temat :)
Czy ktoś używa szafki narzędziowej firmy Vorel?

Mamy teraz promocję w sklepie na mieście i można ją nabyć za 1350,-

http://www.ceneo.pl/37125011

Z tego co czytam w google to Vorel = Yato = Toya. Tylko jak jest z jakością, no bo różnica w cenie np Yato skądś się bierze

http://www.ceneo.pl/13035444#mh=n3L8VGF ... e0ltvGygd0
Ostatnio zmieniony 2015-10-22, 21:14 przez kornikbp, łącznie zmieniany 1 raz.
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
mateusz30
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 332
Rejestracja: 2012-09-09, 22:19
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: mateusz30 »

powiem tak. Jak bym miał tyle miejsca co Ty to bym też takiego coś nabywał.
Najbardziej podoba mi się że masz wszystko w jednym miejscu i dobry dostęp.
Ciekawe tylko jak z jakością?
Ostatnio dostałem klucze płaskie ale....
przy odkręcaniu np śruby 17 kluczem rozmiar 17 klucz przeskakiwał.
Jak wziąłem klucz 17 ale Proxona poszło bez problemu. Chodzi o to że jak przyłożyłem klucz "tani" do "droższego" to krawędzie w tańszym nie są równoległe tylko się rozchodzą.
Ciekawe jak z resztą narzędzi i co tam wogle jest.

Kolega co sprzedaje narzędzia mówi że toya, yato itd to jest to samo. Zmieniają nazwę i tyle.


Ja osobiście najchętniej bym kupił samą szafkę i sam uzupełniał jej zawartość konkretnymi kluczami
ale każdy ma swoje zdanie
A6 C4 AAH AVANT SPRZEDANE :wstyd:
S6 C4 AAN AVANT manual w końcu jest!!!!!!!!
S6 C4 AEC AVANT manual
A8 D3 4.2tdi
wszystko w QUATTRO
Awatar użytkownika
kornikbp
Audi Mastah
Audi Mastah
Posty: 784
Rejestracja: 2011-07-10, 17:07
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Biała Podlaska

Post autor: kornikbp »

Znalazłem te Vorel za 1270 w okolicy :)
Ktoregos dnia podjade obadać je organoleptycznie. W sumie nie prowadzę serwisu samochodowego, jedynie na własny użytek te narzędzia.

Mateusz sama szafka tego typu kosztuje w granicach 800-1400 :)
A6 C4 2,8 AFC Quattro Manual USA
A6 C4 2,5 AEL Quattro Nogaro Blue
A6 C4 2,5 AEL Silver Wolf Car Hi-fi demo-car
V8 D11 3,6PT Quattro Automatic
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Witam
Odgrzebie temat. Jako że mój stały mechanik na ta chwilę jest nie osiągalny, muszę sam zacząć grzebać z mniejszymi rzeczami przy aucie. Nie to żebym nie chciał ale poziom wiedzy z mechaniki jest znikomy. Tak sobie pomyślałem że trzeba doposażyć garaż o rzeczy które będą niezbędne przy najbliższych pracach. A więc układ hamulcowy: potrzeba mi dobrych, sprawdzonych zestawów do wkręcania klocków hamulcowych tylnej osi, fajnie by było jakby był jakiś zestaw na opel i francuzy bo takie auta w domu są. Druga sprawa może są jakieś zestawy do odpowietrzenia hamulców, wymiany płynu hamulcowego w pojedynkę ? Mam kompresor, może jakaś wysysarka ? Coś tam widziałem na Alle ale nie wiem czy to coś warte.
Napiszcie jak Wy to robicie u siebie i czym.. może uda mi się coś od gapić.
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
Grzesiek_Cichy
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 467
Rejestracja: 2014-11-23, 20:40
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Brodnica

Post autor: Grzesiek_Cichy »

Casian, zestaw do odpowietrzania "Quatros" w pojedynkę sobie poradzisz. Osobiście uzywam i dobrze się sprawuje jak dla domowego użytku przystało, zestaw do cofania tłoczków lewa,prawa 38elem. dopasujesz coś na pewno także firma "Quatros". Czasem jest problem z wkręcaniem tylnych tłoczków bo talerzyki nie zawsze idealnie pasują. Klucze Proline 217elem. walizka coś dobrego dla grupy vag, audi, skoda. Osobiście użytkuję też klucze i inne elementy firmy Corona i są godne uwagi. Jeśli chcesz coś odpowiedniego to klucze SATA...ale są drogie z tym że dozywotnia gwarancja. Kilka kluczy kosztuje nie małe pieniądze...ale jakość perfekt. Przedłużka do nasadek "Tesla" konia można powiesić....coś dobrego dla śrub przegubów :ok:
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

Klucze mam Jonnesway`a, plus dokupuje wszystkie pojedyńcze szt których nie mam. Ale brakuje bardziej rzeczy specjalistycznych, nie mówię tu o rozrządach bo i tak nigdy sam bym się tego nie podjął choć widziałem to nie raz u siebie. Na pewno muszę wymienić z tyłu hamulce moje są już styrane ale zakupione są 269 mm ale trzeba podobno dystans dorobić ale zapytam w innym dziale nie tu i chyba przydałoby się już wymienić płyn hamulcowy. Przy okazji gdzieś widziałem przyrząd do spr stanu płynu hamulcowego, jak zwykle zapytam ma ktoś coś takiego, używa a może są to rzeczy zbędne ? Pytam o wszystko bo macie większe doświadczenie.

Co do hamulców to mowimy tu o takim zestawie?

http://archi.inosak.org/db/item6038769664_1.html

czy takim bardziej ?

http://archi.inosak.org/db/item6072116670_1.html

Następna rzecz jaką muszę kupić to najazdy. Myślałem o takim czymś :

http://archi.inosak.org/db/item6084845664_1.html

ew. widziałem takie:

http://archi.inosak.org/db/item5672730367_1.html - te lepsze do przechowywania ale wystarczająco wysokie?
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

po co ci najazdy????????/
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
miron72
Mechanik
Mechanik
Posty: 105
Rejestracja: 2016-01-21, 08:41
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: północna pólkula

Post autor: miron72 »

Może kanału nie ma? Ja w jednym z garaży, podziemnym, też nie mam. Nie wolno nawet tam kanałów ryć.
A znowu podnośnik dwukolumnowy to na amatorkę przepasiona inwestycja.
Z najazdów(mam robione) w tym garażu i automat wyciągałem/wsadzałem. Nie za wygodnie ale da się jak się ma krzepę ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”