Rejestrowanie auta jako zabytek (parę pytań)

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Pawel27
Mechanik
Mechanik
Posty: 241
Rejestracja: 2011-10-02, 20:06
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Lublin

Post autor: Pawel27 »

Ja ze swoim zdaniem się powstrzymam bo całe życie w zasadzie walczę z takim podejściem i ignorancją, pomijam fakt że zrobienie białej karty +rzeczoznawca będzie was kosztowało od 400 do 800 zł , przegląd 360zł, rejestracja 250 zł +ubezpieczenie liczone miesięcznie 90zł -120 zł każdy miesiąc (za rok za swoje C4 2,8 płacę 410) a szanse że konserwator zabytków w tym momencie będzie miał zaćmę na oczach (i uzna audi c3 za zabytek) wynosi jak 1 do 100 więc duża szansa że kasa w błoto- może chociaż tak uda mi się wybić z głowy ten szaleńczy pomysł.
Marzy mi się, żeby ludzie mieli normalne podejście, bez kombinowania ale to nie w Polsce. Wyobrażam sobie to audi c3 jak przyjeżdża na zlot i dostaje puchar elegancji, a publika jak jeden mąż spada z krzesła dostając konwulsji i umierając w liczbie nie mniejszej niż 100. Chcesz mieć tyle osób na karku?

Ja rozumiem, ktoś ma c3 z przebiegiem 50 tyś km, nówka sztuka nie śmigana i chce postawić w garażu - czumu nie...ale tutaj to druciarstwo.
Ps. Kasiarka - to nic osobistego, po prostu mam coś na wzór skazy białkowej na takie posty :kwasny:
Ostatnio zmieniony 2012-01-08, 20:26 przez Pawel27, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasiarka
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 476
Rejestracja: 2011-06-20, 21:31
Imię: Radek
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1992
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olecko
Płeć:

Post autor: kasiarka »

Ja wiem, ale jak to ojciec takie myśli chodzą mu po głowie, ale chyba trochę się wstrzymał z tym, ponieważ prawie na to samo wychodzi ubezpieczenie, nawet drożej. Ale teraz od paru miesięcy ma tez Syrenę Bosto i ma chęć na restaurowanie jej. A ja tylko da się zarejestrować jako zabytek. i powiedział mi abym się spytał. Ale jak na razie to z sety rezygnuje, ponieważ jak mówię auto o wiele starsze zaczyna mu chodzić po głowie :mrgreen:
A z resztą on ma 1000pomysłów na minutę :mrgreen:

Jest:
100 c4 2.6 Quattro
100 c3 2.5Tdi szczupak
Lancia Thesis 2.0TB Emblema

Było:
Byłe A6 C4 2.6 ośka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”