Pół bańki w Audi

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
verus
Mechanik
Mechanik
Posty: 123
Rejestracja: 2012-12-24, 16:34
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Kraków

Pół bańki w Audi

Post autor: verus »

Przypadkiem trafiłem na taki tekst, który obrazuje pewne mechanizmy panujące w motoryzacji i nie tylko. W zasadzie każdy o tym zapewne wie ale dla rozrywki poczytać można ;-)

http://www.zlomnik.pl/index.php/2013/01 ... amochodow/
Awatar użytkownika
Thorny
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 288
Rejestracja: 2012-09-04, 15:34
Imię: Robert
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.6E 150KM (ABC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Piła
Płeć:

Post autor: Thorny »

Taak to jest , niby coraz wygodniej coraz więcej nie potrzebnych dupereli w aucie , jakieś bluetoothy , internety, kamery, dziwne skrzynie biegów coraz więcej czujników , komputerów , niepotrzebnych elementów. Kierowca staje się tylko pasażerem a nie integralną częścią wozu jak to jest w przypadku starych aut.

Dla mnie nawet takie C4 jest bardzo nowoczesne. Z tego miejsca ciesze się że nie dałem namówic się na C5 czy passata B5.
Ostatnio zmieniony 2014-02-13, 23:53 przez Thorny, łącznie zmieniany 2 razy.
Quattro illa amat hiberno!
Awatar użytkownika
eSPe
Administrator
Administrator
Posty: 70
Rejestracja: 2011-02-28, 21:47
Imię: Sławek
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1994
Silnik: 4.2 290KM (AEC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Podziękował: 1 raz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: eSPe »

to lepsze
http://www.zlomnik.pl/index.php/2013/05 ... zydatnosc/

500 tyś km to żaden wyczyn.
przypuszczam że połowa z naszych sztrucli tyle ma tylko im się odmłodniało przy granicy.
Jak na mój gust to jak kupił te auto już mogło miec pół miliona a nie 130 tyś bo jest tak zdezelowane że coś strasznego.
Widziałem pół milionowe Audi nie raz i wyglądały wcale nie gorzej od naszych lalek.
Tym A4 to jakiś rolnik chyba kartofle woził z pola.
FAŁDZIK
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 390
Rejestracja: 2011-06-08, 15:42
Imię: Marcin
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1995
Silnik: 2.5TDI 140KM (AEL)
Nadwozie: Sedan
Trakcja: FWD
Skąd: Przemyśl
Płeć:

Post autor: FAŁDZIK »

pracuję w szkole, gdzie jest kierunek MECHATRONIKA, każdy mechatronik projektujący elementy czy podzespoły wszelkich urządzeń, w tym samochodów jest w stanie dość precyzyjnie określić okres używalności projektowanego przez niego elementu, co później wykorzystywane jest w przemyśle
Awatar użytkownika
adriang92
Guru
Guru
Posty: 1310
Rejestracja: 2011-06-20, 14:52
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Zbędowice

Post autor: adriang92 »

Przykre ale prawdziwe.. W audi to już w 97r sie zaczeło robienie wszystkiego aby sie popsuło.. Głupi schowek był przewidziany żeby sie urwał :lol: U taty też już zawias naprawialiśmy, działa to tak że jest w jedynym miejscu osłabiony, jest obok teleskopik którt ma sie zatrzeć i stanąc i jak szarpniemy zawias pęka :lol:
Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem że w nowcyh meslach wszystko już jest obliczone.. Głupi sterownik zamka ma ileś zamknięć i otwarć i ma paść, tak samo pompa hamulcowa na ileś cykli zaprogramowana i do wymiany, ale już Polska myśl potrafi to obejść :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”