Odwołany lot a warunki ubiegania się o odszkodowanie

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
zest
Adept
Adept
Posty: 2
Rejestracja: 2019-07-23, 10:25
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Odwołany lot a warunki ubiegania się o odszkodowanie

Post autor: zest »

Planuję wykupić lot łączony, tzn taki z Miasta A w Polsce, lądujemy w mieście B na południu Europy, później jeszcze będzie miasto C i z niego powrót do Polski. Różnica to jakieś 2-3 dni pomiędzy każdym lotem, ale gdy dojdzie do odwołania, to przecież i tak nie uda mi się znaleźć sensownego połączenia. Pytanie, jakie prawa w takich sytuacjach przysługują pasażerom, którzy potencjalnie mogą ponieść ryzyko i nie jest to mało prawdopodobna sytuacja.
ostr
Adept
Adept
Posty: 4
Rejestracja: 2019-06-11, 07:29
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: ostr »

Nie da się za bardzo tego przeskoczyć. Jest ryzyko, że lot moze zostać odwołany, bo siła wyższa ma to do siebie, że czasami pojawia się takie zjawisko przez które nie mozna odlecieć.
W innych przypadkach muszą zapewnić Ci lot w innym, najbliższym terminie.
Wysokość odszkodowania. Jest to opisane w rozporządzeniu paramentu europejskiego.

Tutaj możesz trochę szerzej doczytać na ten temat:

Odszkodowanie jest zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 11.02.2004 roku. Wynosi od 250 do 600 euro. Wysokość odszkodowania zależy od odległości między lotniskami. Są trzy podstawowe stawki 250 euro (trasa do 1500 km), 400 euro (1500 do 3500 km), 600 euro (powyżej 3500 km)
piters
Adept
Adept
Posty: 8
Rejestracja: 2019-03-23, 10:01
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Warszawa

Post autor: piters »

Miałem raz taką sytuację, to był czarter z biura podróży. Mieliśmy lecieć lotem, który wyczarterował jakąś kanadyjską linię lotniczą. Samolot miał jakąś usterkę, pilot nie chciał lecieć. Musieliśmy poczekać na kolejny samolot, który miał się zwolnić dnia następnego. Był to samolot EnterAir (ale oficjalnie był to oznaczony jako LOT). Nocleg spędziliśmy w hotelu Marriott przy Okęciu. Krótko mówiąc, standard ok. Później jeszcze otrzymaliśmy odszkodowanie w wysokości coś w okolicach 1000 zł (bo doszło do ugody), więc wycieczka była w zasadzie za free. Oczywiście warto jest się starać, bo mobilizuje o linie lotnicze do punktualności. I lepiej nie zwlekać, bo jak można doczytac np tutaj https://do600euro.pl/ile-mam-czasu-na-z ... kodowanie/
po 12 miesiącach sprawa ulega przedawnieniu.
Ostatnio zmieniony 2020-01-10, 09:09 przez piters, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”