Podróbki na Allegro nick CARPARTNER sonda lambda

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Podróbki na Allegro nick CARPARTNER sonda lambda

Post autor: J.A.G »

Sprzedający CARPARTNER


Gdyby komuś przyszło kupować w realnym sklepie tego osobnika we Włocławku (czy jego oddziałach, bo chyba nawet takie posiada), podaję dane które są ogólnodostępne, więc żadnych tajnych danych osobowych tu nie ujawniam.

Jacek Konieczny

Moto-Partner

Rzemieślnicza 1

87-800 Włocławek

REGON: 910281530

NIP: 953-112-46-10


Przestrzegam przed zakupem sondy lambda od tego człowieka i w ogóle zakupem z marnie działającego w takich sprawach Allegro. Kupiłem sondę z przekonaniem, że dostanę oryginalny produkt BOSCH. Aukcja o treści:
Przedmiotem aukcji jest

Nowa Uniwersalna Sonda Lambda firmy BOSCH idealnie współpracuje z instalacjami gazowymi LPG


SONDA NUMER: 0 258 986 502


Opis sondy:

Liczba przewodów: 3

Kolory przewodów: 2 białe i czarny

Rozmiar gwintu: M 18 x 1,5

Rozmiar klucza: 22


Numery zamienne:

461912163100
0258986502
0258 986 502
0 258 986 502
Zdjęcie w aukcji jest oryginalnej sondy ale jak potem znalazłem, pochodzące ze str producenta a nie "real"
Na stronie producenta http://www.boschauto.pl/index.php?optio ... &Itemid=53 można znaleźć informację, że oryginalne sondy Bosch są pakowane w oryginalny charakterystyczny kartonik z nazwą, oznaczeniami technicznymi, instrukcją itp, zabezpieczony przed otwarciem przez zapieczętowanie hologramem z identyfikatorem Bosch keySecure oraz unikalnym kodem, który można sprawdzić na stronie producenta, właśnie po to by eliminować podróbki.

Towar przyszedł w zwykłym białym, czystym kartoniku, bez nazwy (totalny NO NAME), bez jakichkolwiek zabezpieczeń przed otwarciem, tylko z małą naklejką na której jest nr sondy 0258986502. Sama sonda ma nawet wszystkie oznaczenia, nr i logo producenta BOSCH.

To jest przestępstwo za co grozi odpowiedzialność karna z art.305 Prawa własności przemysłowej!!!

Z niektórych komentarzy tego sprzedawcy wynika, że to samo jest z sondami GM, NTK/NGK. Większość osób nie wnika, nie zna się czy też nie zdaje sobie sprawy i daje się nabrać, bo przecież trzyma w ręku sondę z logo, nazwą i nr producenta którego szukali.

Można powiedzieć, że w jakimś stopniu sam sobie jestem winien i będzie to też prawda. Cena była podejrzanie niska, więc mogłem wcześniej sprawdzić, zapytać sprzedawcę jak zapakowana jest sonda, poprosić o kod Boscha z hologramu, zapytać o jego dostawcę czy choćby zadzwonić do przedstawiciela Bosch PL i dowiedzieć się jak to wygląda.

Z drugiej str, nadgorliwością by było sprawdzanie wszystkiego i wszystkich dookoła, można w jakąś chorobę psychiczną popaść :) Jeśli sprzedaję się Boscha, jest napisane, że to Bosch a nie jakiś XXX podwykonawca na licencji Boscha i na fotce jest Bosch, to chyba nie powinien od razu zakładać oszustwa.
Cena 135zł w porównaniu do ori 180-220zł, wygląda na niegroźną, więc myślisz - może ma kontakty z jakimś bezpośrednim importerem czy coś w tym stylu.

Najważniejsze w sumie jest to jak Allegro do tego podchodzi. Lachę na to kładą!!! Tak wielką jak stąd do Nowej Zelandii. Mają głęboko w poważaniu skargi małego robaczka, który raz w roku wystawi jakiś pierdolnik z garażu na sprzedaż. Gdzież im śpieszno do usunięcia człowieka który sprzedaje u nich dziesiątki czy setki produktów na raz. To przecież odcinanie sobie sponsora, jego gotówki, permanentny strzał w swoje kolana. Nikt przecież z Allegro tego nie chce i dupska sobie zawracać podrobionymi sondami nie będzie.

Zgłosiłem sprawę, opisałem wszystko dokładnie. Odpisali mi tak:
Witam.

Dziękuję za zgłoszenie.

Przykro mi z powodu sytuacji, jaka miała miejsce. Pana Kontrahent
otrzymał ode mnie oficjalną prośbę o jak najszybsze wyjaśnienie
problemu. Jednocześnie zachęcam do podjęcia kolejnej próby rozwiązania
sprawy poprzez bezpośredni kontakt ze Sprzedającym.

Równocześnie chciałbym zaznaczyć, że zakończona aukcja stanowi
wiążącą umowę kupna-sprzedaży. W przypadku naruszenia jej warunków
ma Pan prawo zgłoszenia sprawy w sądzie lub na policję.

Pozdrawiam,

--
Wojciech M.
Zespół Allegro
Wychodzi na to, że grzecznie zapytają Pana Koniecznego czy sprzedaje towar podrobiony, on grzecznie odpowie że nie, że klient coś wymyśla. Zamiast mi pomóc, jeszcze pogrozili wiążącą umową z oszustem... paranoja!!!

Ostatecznie odstąpiłem od umowy na odległość bo takie prawo miałem. Kasę ociężale ale oddał.

Tu prośba do eSPe, czy można wrzucić dwa rary żeby n ie zginęło z czasem, jeden 15MB, drugi 9MB z fotkami porównującymi podróbkę od oryginału, który ostatecznie kupiłem w sklepie. Ew mogę zmniejszyć ilość fotek na 10MB i 5MB.

Tak wygląda oryginalny zestaw.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez J.A.G, łącznie zmieniany 6 razy.
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
eSPe
Administrator
Administrator
Posty: 70
Rejestracja: 2011-02-28, 21:47
Imię: Sławek
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1994
Silnik: 4.2 290KM (AEC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Podziękował: 1 raz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: eSPe »

J.A.G pisze:Tu prośba do eSPe, czy można wrzucić dwa rary żeby n ie zginęło z czasem, jeden 15MB, drugi 9MB z fotkami porównującymi podróbkę od oryginału, który ostatecznie kupiłem w sklepie. Ew mogę zmniejszyć ilość fotek na 10MB i 5MB.
Wrzucaj.
Jak da radę to zapodaj w załącznik.
Jak nie da rady to mogę wrzucić na serwer i dam ci linka.
J.A.G pisze:Towar przyszedł w zwykłym białym, czystym kartoniku, bez nazwy (totalny NO NAME)
Czyli nawet Chińczycy wstydzili się do tego przyznać? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Butterbean
Administrator
Administrator
Posty: 3585
Rejestracja: 2011-03-10, 13:41
Imię: Tom
Moje Audi: A6 C4
Rok produkcji: 1997
Silnik: 2.8E 193KM (ACK)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Post autor: Butterbean »

J.A.G, postraszyli cie bo oni straca teraz hajs.ty odstapiłeś od umowy gość jak jest pazerny to wystąpi o zwrot prowizji itp.jeszcze ci sie to może ostrzeżeniem skończyć. :mrgreen:
Polska dziki kraj.allegro mi zblokowało konto przez to ze ktos kto nie zyje wystawiał moje graty i w opisie byl kontakt do mnie.teraz nic dnie przemawia do tych debili.debili bo tak muszę ich nazwać.piszą że mam spłacic zadluzenie nie mojego konta.konto człowieka który nie żyje.a oni mi mówią że wna tamtym koncie są dane do wpłaty i kwota.Mowie im skoro odemnie wymagacie spłaty zeby odblokować moje konto na ktorym nei am zaległosci to podajcie mi dane dostepowe do tamtego czyjegoś konta.odpisali że nie mogą bo to nie moje konto...kupa debili i nic wiecej...
sprzedaż częsci używanych-
telefon :[/b] 507-36-44-99
jedyny aktualny numer telefonu.

formularz zamowienia

Mój OLX


(I will always remember ....) to juz 7 lat. :(

albo grubo albo wcale...
Awatar użytkownika
Lechu
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 317
Rejestracja: 2011-08-30, 22:57
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: z nienacka

Post autor: Lechu »

Panowie tak jak w samochodach promocje nie istnieją, tak samo jest z częściami . Za oryginalną część bosh-a trzeba zapłacić swoje i tyle. Wole kupować w sprawdzonych sklepach niż szukać okazji na allegro bo właśnie może się tak to skończyć.

Wal kolesia niech kase oddaje, to chyba jest niezgodność towaru z umową , a allegro możesz powiedzieć kij Wam w oko :P

[ Dodano: 2012-03-29, 14:29 ]
J.A.G pisze:Cena 135zł w porównaniu do ori 180-220zł, wygląda na niegroźną, więc myślisz - może ma kontakty z jakimś bezpośrednim importerem czy coś w tym stylu.
Co drugi Ci taką śpiewkę może strzelić.
Awatar użytkownika
eSPe
Administrator
Administrator
Posty: 70
Rejestracja: 2011-02-28, 21:47
Imię: Sławek
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1994
Silnik: 4.2 290KM (AEC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Podziękował: 1 raz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: eSPe »

Lechu pisze:to chyba jest niezgodność towaru z umową
Dokładnie.
Reklamując z tego tytułu sprzedawca ponosi koszty wte i we wte.
Musi ci oddać za towar, przesyłkę do ciebie i przesyłkę powrotną.
Jeżeli ty chcesz cewkę Bosh bo taką zamówiłeś i taka była w ofercie to sprzedawca gdy sprzeda towar niezgodny z umową pokrywa koszty do siebie i ty możesz żądać doprowadzenia go do stanu takiego jaki był przedmiotem umowy (czyli w tym wypadku koleś musiałby ci odesłać oryginalną cześć) lub gdy jest to nie możliwe zwrot gotówki dla ciebie.
Butterbean pisze:odstapiłeś od umowy
W tym wypadku sprzedawca ma 14 dni na zwrot kasy po otrzymaniu zwróconego towaru ale oddaje ci tylko za towar. (o przesyłki ty jesteś stratny bo to ty odstąpiłeś od umowy).
Butterbean pisze:gość jak jest pazerny to wystąpi o zwrot prowizji itp.jeszcze ci sie to może ostrzeżeniem skończyć.
Dokładnie. 100% prawdy.

Przerabiałem to nie raz i dlatego wiem co i jak.
Ostatnio zmieniony 2012-03-29, 19:03 przez eSPe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.A.G
Adam Horch
Adam Horch
Posty: 2519
Rejestracja: 2011-06-20, 19:50
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: podlaskie

Post autor: J.A.G »

Można było skorzystać z niezgodności towaru z umową ale jak wiecie w "dzikim kraju" to ja musiałbym najpierw udowodnić nieoryginalność takiego towaru/produktu.
Koleś powie że klient kupił BOSCHa i dostałem BOSCHa, (to nic że nie ori, napisy, nr i logo są) więc o co klientowi chodzi...

Mnóstwo zamieszania, może o sprawy w sądzie by się rozbiło i za co? Za 20zł wysyłki? Nie warto, wolałem szybko odzyskać kasę, zwrócić to równie szybko na zasadzie odstąpienia od umowy na odległość a szkodnikowi walnąć piękną opinię w internetowy eter.
eSPe pisze:W tym wypadku sprzedawca ma 14 dni na zwrot kasy po otrzymaniu zwróconego towaru
Tak, zgadza się. W rzeczywistości trzymają kasę do ostatniego dnia, taka lokata bezprocentowa, manipuluje w tym czasie naszą gotówką.
Lechu pisze:Wal kolesia niech kase oddaje, to chyba jest niezgodność towaru z umową , a allegro możesz powiedzieć kij Wam w oko :P
Kasę już odzyskałem, tyle dobrego. Za to na sk@#$iały serwis aukcyjny Aledrogo znalazłem pewien sposób jak im uprzykrzyć życie. Poczekajcie, jeśli coś wskóram to opiszę.

W ogóle to mam wrażenie, że cały ten tandetny serwis obsługuje 5ciu zasmarkanych gówniarzy, w okularach, z przetłuszczonymi włosami siedzący non stop przed monitorem. Skoro każda szanująca się wielka korporacja posiada nr tel żeby jako np klient się z nimi skonsultować w pilnej czy też nie sprawie a oni tylko mailowo "zadaj pytanie i wybierz temat pytania". Wirtualna firma. Może same booty tam siedzią i to prowadzą, sztuczna inteligencja... :mrgreen:
I nie tłumaczcie mi, że gdyby mieli odbierać tel, to by się nie wyrabiali, że na same maile odpowiada sztab 500 osób. Wybaczcie ale gówno mnie to obchodzi, skoro sieci tel PLUS, ORANGE czy taki BOSCH i NASA mają nr tel, to nie widzę żadnej przeszkody dać robotę kilkudziesięciu konsultantom i mieć bezpośredni kontakt z człowiekiem a nie robotem który odp sieje z automatu i ma w tyłku twój problem... Nie uważam, że duże sieci telefoniczne mają mniej chętnych na rozmowy z przedstawicielem/konsultantem niż alle, po prostu tak jest łatwiej, po co słuchać głupiego klienta, lepiej wszystko wirtualnie załatwić.

Zaraz będą fotki.

[ Dodano: 2012-03-29, 22:37 ]
PS wpiszcie w wyszukiwarkę "nr telefonu do" zobaczycie co będzie na II miejscu... Jak niegdyś "siedziba szatana" :mrgreen:

[ Dodano: 2012-03-29, 22:52 ]
eSPe wyskoczyło mi że max to 3 MB mimo że z info jest bez limitu...
AUDI 80 1.9D - było
AUDI S6 2.2 Turbo - jest

Mister zlotu `13
Awatar użytkownika
eSPe
Administrator
Administrator
Posty: 70
Rejestracja: 2011-02-28, 21:47
Imię: Sławek
Moje Audi: Inne
Rok produkcji: 1994
Silnik: 4.2 290KM (AEC)
Nadwozie: Avant
Trakcja: quattro
Skąd: Olsztyn
Podziękował: 1 raz
Płeć:
Kontakt:

Post autor: eSPe »

J.A.G pisze:SPe wyskoczyło mi że max to 3 MB mimo że z info jest bez limitu...
podeślij do mnie na maila.
Podałem na PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”