kupno auta

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
RafalM
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2016-01-18, 23:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

kupno auta

Post autor: RafalM »

witam wszystkich;] poszukuje oszczednego i w miare dobrego samochodu. Najbardziej interesuje mnie 1.9tdi. i pytanie czy oplaca sie kupic np audi 80 z tym silnikiem? Mysle ze w audi a4 za okolo 5. tys nie znajde samochodu a wiecej nie mam. Wiec rozgladam sie za ibiza 2fl audi 80. ibiza sporo mlodsza bedzie. ale czy moze jednak audi bedzie lepsze? i czy mam sie bac 1.9 110 koni? tam ta dwumasa niby spory koszt jesli padnie. ale silnik bedzie o jakies 8 lat mlodszy niz w 80. nie jestem mechanikiem ani milosnikiem motoryzacji to na samochodach zabardzo sie nie znam:D dlatego pytam;p fajnie by bylo gdyby ktos zechcial pomoc;] z gory dzieki
gti18
Mechanik
Mechanik
Posty: 124
Rejestracja: 2014-06-19, 18:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: SK

Post autor: gti18 »

a4 za 5k nada się jedynie na złom bo dołożysz do niej drugie tyle :->
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

audi 80 b4 fajne rozwiązanie, jednak trzeba uważać bo z tego co wiem to w tym aucie 1.9 tdi do rocznika 1992 były montowane nastawniki potencjometryczne na pompie i jak się już uszkodzi to jest z tym problem i jest to kosztowne. Sam miałem takiego z 1991 r i własnie się borykałem z tą usterką, Naprawa kosztowała mnie 850zł. W nowszych rocznikach jest juz nastawnik indukcyjny HDK i z nim już takich kłopotów nie ma. To są moje jedyne zastrzeżenia do tego samochodu.
RafalM
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2016-01-18, 23:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: RafalM »

a co mozecie powiedziec o ibizie? duzo mlodsza a silnik prawie ten sam. tylko w 110 troche boje sie dwumasy
pazdzioch123
Mechanik
Mechanik
Posty: 103
Rejestracja: 2014-04-21, 23:23
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Chmielno

Post autor: pazdzioch123 »

Z tego co kojarzę to seaty z blachami nie ciekawie wyglądają, a w audi ocynk.
RafalM
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2016-01-18, 23:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: RafalM »

ogladalem jedna to od spodu byla ladna nie pognita. Tak samo i nadkola. a jesli cos w gazie to co byscie mogli polecic?
icemerc
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 272
Rejestracja: 2011-11-09, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: icemerc »

a4 b5 polift z motorem afn lub AVg czyli popularną 110-stka musi kosztować min 10 tyś jak zdrowa.... dwumase mozesz zmienić na jednomas i ze sprzegłem zmieszisz sie w 500 zł więc bez przesady ze koszt straszny.... moja ma 340 przelotu i ma sie dobrze....


motor konstrukcyjnie to to samo co 1z w A80, różnica w turbo, wtryskach i programie....


za 5 k to mozna kupic z silnikiem 1.6 i z poczatku produkcji a nie po 2 lifcie i z AVG pod maska...
AEL quattro rodzinny czterołap po koksie :-)
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1443
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

Znaczna większość 80-tek jest totalnie wypluta, zmęczona życiem, sponiewierana itd. z resztą z C4 jest nie lepiej. Zadbanych sztuk jak na lekarstwo, więc pomyślałbym nad Peugeotem 306 HDi. Jednostka pancerna jak 1,9 TDI a będzie łatwiej coś wybrać zadbanego :->
RafalM
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2016-01-18, 23:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: RafalM »

icemerc pisze:
za 5 k to mozna kupic z silnikiem 1.6 i z poczatku produkcji a nie po 2 lifcie i z AVG pod maska...
chodzi Tobie o ibize? jesli tak to ibizy z 2000r chodza okolo 5tys.

a jesli w gazie to co kupic?^^ juz sam nie wiem .kupie opelka astre 1.6 w gazie i wsio;] nie wiem nie mam pojecia;]
Paaweell
Czeladnik
Czeladnik
Posty: 57
Rejestracja: 2016-01-10, 15:09
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: W-wa

Post autor: Paaweell »

koledze raczej chodziło o Audi A4 B5 FL z silnikiem AVG 1.9 TDI 110 km ;-) ja na Twoim miejscu szukałbym zadbanego VW lub Audi z silnikiem 1.8 + LPG ewentualnie 2.0 115 KM + LPG lub 1.9 TDI.Sugeruj się raczej stanem auta a nie rocznikiem.

PS. Np: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-pas ... yhphW.html
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 22:38 przez Paaweell, łącznie zmieniany 1 raz.
icemerc
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 272
Rejestracja: 2011-11-09, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: icemerc »

tak chodziło mi o B5 A4 po II fl z avg pod maską. za mniej niz dyszke nie kupisz nic sensownego i uwierz mi ze te auta pomimo wszystko akurat z tym silnikiem trzymają mocno cene.

Passat i Seat - beda problemy z korozją, nie będa tak wyciszone jak Audi i nie będa tak wykonane jak Audi.

faktycznie może ten opel bedzie dobrym rozwiązaniem :-P
AEL quattro rodzinny czterołap po koksie :-)
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1443
void
Mechanik
Mechanik
Posty: 138
Rejestracja: 2012-10-31, 15:12
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Pomorskie

Post autor: void »

Zamienniki do Astry II są naprawdę tanie, zaś sam samochód jest prosty w budowie i raczej będzie łątwiej znaleźć coś zadbanego niż z VAGa.
Awatar użytkownika
Casian
Administrator
Administrator
Posty: 1220
Rejestracja: 2011-09-04, 21:29
Imię: Przemysław
Moje Audi: 100 C4
Rok produkcji: 1993
Silnik: 2.5TDI 115KM (AAT)
Nadwozie: Avant
Trakcja: FWD
Skąd: Świdnica
Płeć:

Post autor: Casian »

mam w domu Zafire to podobno to samo co Astra 2.. nie polecam wszystko trzeszczy, a psuje się prawie co m-c dwa..
Kół możesz mieć cztery ale cylindrów musi być pięć !!

perełka zlotu 2014 wg.butterbean
Auto zlotu Stegna 2018
RafalM
Adept
Adept
Posty: 0
Rejestracja: 2016-01-18, 23:33
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Bielsk Podlaski

Post autor: RafalM »

icemerc za mniej niz dyszke to z audi nie zlapie ale z np seat juz tak bo. ogladalem to nie byla pognita wiec troche jeszcze by potrzymala. mowisz wykonanie slabsze ale chodzi Ci o to co napisales bude, wyciszenie itd , a silnik bedzie to samo 1.9.tdi w ibizie jak i w audi? wiec w sumie gdybym znalazl zadbana ibize 1.9 za 5 tys to chyba warto kupic jesli motor ten sam. gdybym kupic asterke wyciszenia i wykonania tez by nie bylo:D naprawde sie nie znam wybaczcie za banalne jak dla was pytania:D i dziekuje za udzielanie sie w temacie;]
icemerc
C4 Autorytet
C4 Autorytet
Posty: 272
Rejestracja: 2011-11-09, 23:08
Imię:
Moje Audi: -
Silnik: -
Nadwozie: -
Trakcja: -
Skąd: Łódź

Post autor: icemerc »

silnik ten sam tylko w poprzek ustawiony.
AEL quattro rodzinny czterołap po koksie :-)
http://audi-c4.pl/viewtopic.php?t=1443
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”